Sistemi za navodnjavanje

Hvala na odgovorima. Mučila me maksimalna visina vodenog stuba od 9 metara. Sada sam shvatio da se to ne računa onako kako sam ja mislio.
 
Ja ću vjerovatno nešto probati u kukuruzu kpk, možda oko 0.2 ha. Kod mene je zemlja kamenita pa i kad je kiša fali zaljevanje.
 
Mislim da smo imali temu o tifonima ?,uglavnom ne mogu naci.Pitao bih ovde onda ,ove oznake tifona za crevo tipa 125/700 ,150/450 itd ,prva oznaka me zanima oko sirine,tj precnika creva.Jel se ona odnosi na spoljni ili unutrasnji precnik ?.
 
Jeb... ih mere njixove,znaci crevo 150mm je ustvari oko 140 ,manje ?.Logicno bi bilo da koriste unutrasnje mere,bitno je znati protok tacan koji se moze izgurati kroz tu cev,na toj duzini,pri odredjenom pritisku.
Sad sam se raspitao,debljina zida je oko 10mm ....
 
Poslednja izmena:
Juče komentarišemo, italijan neki zaliva povrće pa pokazuje snimak kako to rade kod njih tifonima, pokrivaju 140m širine tifonom, lateralni kanal u njivi širine 70-80cm objaše traktorom, crevo u kanal, pumpa kardanska i iznad nje odmah tifon, traktor vozi u pužnoj brzini

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
@nikola indjija Pozz.Ako moze pitanje samo oko namotavanja bubnja na tifonu,tj tocka ili kako vec.Jel tifon ako ubacis u odredjenu brzinu uvek mota istom brzinom,nebitno od toga koliko je namotano creva na bubnju ?.Ili ipak ima varijacije ?,kontam nije isto kad tek pocne da namotava na bubanj i kad je pred kraj,brze vuce onda top/kisno krilo.
 
Imas na ursus onaj ventilator hladnjaka neki bolji ili njegov fabricki ?,jel se ne greje kad je opterecen motor ?.
 
Nazad
Vrh