Sistemi za navodnjavanje

Treba mo pomoc imam problema sa tomos pumpom smp2 vuce sa i bez korpe,u poslednje vreme slabije vuce i cisternu od 3 000l puni 20min bunar je 5,5m,zamenuo sam radno kolo sa caurom i gumicu motor je odlican pali na zub i jako lepo radi.Dali je neko imao slican problem.Ranije je vukla ko luda.
 
kakav ti je spoj između pumpe i crijeva na koje uvlači vodu.Ako ti je pumpa unutra čista da nije uvukla šodor ili nešta drugo onda je sastav između pumpe i usisnod crijeva probaj spoj stegnut sa smrt kliještima.Upali pumpu i nek počne da vuče i onda stegni spoj između pumpe i crijeva i vidićeš da li ide bolje kod mene je bilo to sad točim 2250 l za 8 min
 
Treba mo pomoc imam problema sa tomos pumpom smp2 vuce sa i bez korpe,u poslednje vreme slabije vuce i cisternu od 3 000l puni 20min bunar je 5,5m,zamenuo sam radno kolo sa caurom i gumicu motor je odlican pali na zub i jako lepo radi.Dali je neko imao slican problem.Ranije je vukla ko luda.
Najverovatnije da je opao nivo podzemnih voda i da pumpa nemože da navuče dovoljnu količinu vode... Kod nas je to bio slučaj prošle godine na kraju sezone kada smo zalivali kupus, jedva da je agregat mogao da napravi 2 bara, cevi su bile fi90 i 32 rasprskivača Izraelca 322. Od proletos do sada nivo podzemne vode kod nas u bunaru opao je za 5 metra..
 
Nema vode dovoljno , kod mene bunar 54 metra nivo vode 2011 od pumpe do vode 4 metra ,2012 pre dve nedelje 5.30 m juce 5.70 , kod komsija jos nizi nivo oko 6.10 metara , tako da mi preostaje produbljivanje/kopanje/ sahte bar za 1.5 metar da dostignem oko 4 metra nivo .
 
Sale , ja imam raznoraznih pumpi , a jedna od njih je dubinska 4" felsom exa fp4 f010 ( http://www.exapumps.it/) .
Ekstra dobra i zahvalna pumpa za potrebe gdje je dovoljno 150-200l/min, motor je 750 w , plastična radna kola , radi već treću godinu , izbacila hiljade kubika do sada i nikakvih problema. Nije ni skupa bila sa kablom sklopkom i rosfrajnom sajlom oko 350e. Ide bez problema u cijev 4" , treba samo kvalitetno spojiti sajlu za slučaj zaglavljivanja jer nema baš mnogo lufa , ali ja sam je dosta puta spuštao i vadio i nikad nije bilo problema. Spojio sam je spojnicom na alkaten 3" koji isto ide u bunar , i njega vučem kad izvlačim , a sajla je tu samo za svaki slučaj. Inače nema ni potrebe vaditi , ni zimi , ja sam prebacivao u drugi bunar pa zato. Najveći kapacitet koja može ići u bunar 4" je 350l/min bar ja nisam našao da postoji veći , a ona je 3-10kw , naravno trofazna i skuplje su oko 1000e.
Za veće kapacitete što se tiče dubinskih mora ići širi bunar jer su one 6".
 
Mislim da nije loša varijanta (naravno gde je muka) koristiti potopne pumpe kao recimo ova Felom axa i gurati vodu u akumulaciju a onda sa običnom pumpom gurati bez problema tifon ili top ili šta već.
 
Ima li neko rešenje da se zaobidje usisni spoj sa vatrogasnim spojkama . Juče smo se 3 sata zezali i konstatovali da je do spojnica . Sad je ovako :

Uploaded with ImageShack.us

Na drugoj pumpi koristim takozvanu muštiklu ali je 3 cola .Dok to nismo stavili falš vazduh nas je ubijao. Da li neko pravi i gde može da se kupi ista od 2 cola tj. unutrašnji prečnik fi 50 ?
Evo kako izgleda muštikla :

Uploaded with ImageShack.us
 
Sale to kod tebe je potisna gumica na usisu zato ti pravi probleme .

Druže ,probao sam jedno 6 raznih gumica i više spojki .Ova koja je na slici zadnja koju sam probao onako iz očaja .Radi na malim obrajima i daje vodu , čim dodaš gas ona povuče falš vazduh .Stavljali kesu i uvlači je tu negde oko spojki . Pa bi to sve da izbacim .
 
Ne znam sta da ti kazem ali na usisu pumpe ti je potisna izgleda da te stalno terao maler . Imas usisne univerzalne i potisne . Potisna je zarezana ukrug sa strane kucista spojke i pritisak tera gumicu na gumicu . Univerzalna ima zadebljanje gde naleze druga gumica na nju i nema zarez .Ova druga ti moze zamenuti i usisnu i potisnu.Trgovci uglavnom ne znaju sta prodaju kupi na drugom mestu jer nema sanse da ne dihtuje ako je kuciste ok .
 
Sale to se često dešava sa tim spojkama, izreži od nekog većeg šlaufa dvije tri gumice istog prečnika kao što je na toj spojki pa stavi između tako da se spojke malo teže stegnu ali vodi računa da se gumice ne saviju i onda ti neće vući felš vazduh.
 
Nazad
Vrh