Sistem pdv-a?

Ocete da kazete da tih 4% im dodje kao naknada za lager?Inace uzimaju jos i na ulaz ali nisam siguran koliko (o,5) pa od marta 1% mesecno.Ali uglavnom tih 8% pripada meni i nemaju pravo da mi ne isplate?
 
Ocete da kazete da tih 4% im dodje kao naknada za lager?Inace uzimaju jos i na ulaz ali nisam siguran koliko (o,5) pa od marta 1% mesecno.Ali uglavnom tih 8% pripada meni i nemaju pravo da mi ne isplate?
8% PDV nadoknade mora da ti isplati i to na racun za svu robu koju si mu predao bez obzira da li ti tvojom robom placas repromaterijal, lager ... ili uzimas novac
 
Na koji način praktično razdužujete repromaterijal za usjeve (djubrivo, sjeme,...) ? Imate neke posebne obrasce , u vidu nekog dnevnika , dal svakodnevno itd ? Ja zasad imam samo uradjene normative za proizvodnju pojedinih usjeva i vodim nešto kao dnevnik gdje zapisujem šta , kad i koliko sam "potrošio" , al neznam dal je pravilno .
 
Na koji način praktično razdužujete repromaterijal za usjeve (djubrivo, sjeme,...) ? Imate neke posebne obrasce , u vidu nekog dnevnika , dal svakodnevno itd ? Ja zasad imam samo uradjene normative za proizvodnju pojedinih usjeva i vodim nešto kao dnevnik gdje zapisujem šta , kad i koliko sam "potrošio" , al neznam dal je pravilno .
Nema ovde normativa.Za repromaterijal uradi se kompezacija za nasu robu i na taj nacin se razduzuje.Koliki je limit za obavezan ulazak u PDV sistem u BiH?
 
Oko 30 000e . Pojasni mi malo to oko kompenzacije . To je neka interna kompenzacija ? Nemamo ni mi zvanične normative , ali poželjno je imati pripremljene vlastite normative pogotovo ako se troši malo više nekih stavki nego što je "uobičajeno" .
 
Oko 30 000e . Pojasni mi malo to oko kompenzacije . To je neka interna kompenzacija ? Nemamo ni mi zvanične normative , ali poželjno je imati pripremljene vlastite normative pogotovo ako se troši malo više nekih stavki nego što je "uobičajeno" .
Na izjavi o kompezaciji postoje dve tabele.U jednoj firma koja mi je dala repromaterijal pise brojeve svojih fatura i finansij iznose za te fakture koje mi je i dala u drugoj tabeli ja pisem brojeve svojih faktura i finansijske iznose za fakture koje sam ja njima dao.Radi se u dva primerka,oba overava i firma i ja.Jedan ostaje njima za njihovo knjigovodstvo ,a jedan uzimam ja za moje knjigovodstvo.
 
A šta ako se uopšte ne kompenzuje sa istom firmom, nego se recimo kupuje repromaterijal , a proizvodi se kasnije prodaju raznim kupcima , kako se onda razdužuje taj repromaterijal ?
 
A šta ako se uopšte ne kompenzuje sa istom firmom, nego se recimo kupuje repromaterijal , a proizvodi se kasnije prodaju raznim kupcima , kako se onda razdužuje taj repromaterijal ?
Ne razumem ako kupis repromaterijal od neke firme onda si ga platio i nemas vise sta da razduzujes toj firmi.Ako mislis na svoje knjigovodstvo sve sto si kupio od repromaterijala i dali su ti fakturu za to ti je trosak bez obzira od koliko firmi si kupovao.Sve sto prodas duzan si da fakturises i to ti je prihod bez obzira na broj firmi kojima si prodao.Razlika izmedju toga ti je dohodak.
 
Izgleda da me ne razumiješ . Nisam ni mislio na razduživanje prema firmi od koje sam kupio , nego konkretno kod mene kako da razdužim utrošeni materijal . Ne zanima me ništa oko mojih izlaznih faktura sve mi je jasno , nego konkretno recimo djubrivo kad dobijem ulaznu fakturu od tad mi se ono vodi na lageru jel tako , sad kako konkretno da zavedem da sam ga utrošio bacivši na zemlju , tj da mi je otišlo u proizvodnju i da mi nije više na lageru , to sam pitao ?
 
Izgleda da me ne razumiješ . Nisam ni mislio na razduživanje prema firmi od koje sam kupio , nego konkretno kod mene kako da razdužim utrošeni materijal . Ne zanima me ništa oko mojih izlaznih faktura sve mi je jasno , nego konkretno recimo djubrivo kad dobijem ulaznu fakturu od tad mi se ono vodi na lageru jel tako , sad kako konkretno da zavedem da sam ga utrošio bacivši na zemlju , tj da mi je otišlo u proizvodnju i da mi nije više na lageru , to sam pitao ?
Mi ga nikad nevodimo da je na lageru.Fakturu koju dobijem za djubrivo odnesem kod knjigovodje i ide direktno u trosak.Vodis prosto ili dvojno knjigovodstvo?
 
Iscitao sam celu temu.. Vidim da ima raznih tumacenja.. Da li se na kraju pare sa racuna mogu trositi i za druge privatne svrhe (kao pre ulaska u PDV) ili samo namenski tj da se pravdaju racunima (mehanizacija, repromaterijal..)?
 
Poslednja izmena:
A to sto podignem se racuna u prihod pa mi posle oporezuju? Ili ne funkcionise sve kao i kod pravnih lica?
 
Poljoprivrednici nisu pravna lica jer nisu registrovani u APR-u, ali verujem da vec rade na tom :osmeh: da nas uglave tamo. Za sad nemamo pib kao pravna lica vec je to neko medju stanje i nas jmbg je pib. Rodoljub S. se buni i trazi da se to promeni.
 
Danas sam pričo sa čovekom koji radi sa papirima da se u 2015 ukida nadoknada pdv od 8 posto za poljoprivrednike koji nisu u sistemu pdv ,izgleda da je vlast rešila da uništi mala gazdinstva jer to je ogromna razlika u ceni polj.proizvoda i taman ćemo sami sebi isplatiti subvencije od ovog što nam uzmu.
 
Nazad
Vrh