Sistem pdv-a?

Kad si ušao u pdv , jesil imao robu proizvedenu prije ulaska , i jel može da udje u ulazni pdv kada si tu istu robu prodao ?
 
Imao sam robu na lageru od dana ulazka u PDV svu robu što sam prodavao ( I onu proizvedenu pre ulaska u PDV ) sam fakturisao tj prodavao kao pravno lice( državi platio PDV)
 
Poljoprivrednici u sistemu PDV-a nisu pravna lica. Pravna lica su registrovana u APR-u i imaju pib i maticni broj. Za poljoprivrednike je jos dosta nedoreceno, ali se nista ne brinite, sad ce sve vrlo brzo biti jasno :osmeh:
 
Pardon,pogrešno sam se izrazio,prodao sam robu "kao" pravno lice po tadašnjoj stopi od 8% (a za PG van sistema je bila 5%) a naravno da sam bio I sada sam fizičko lice kao što su kolege napisale. Znači mi robu prodajemo I kupujemo kao što ih kupuju I prodaju pravna lica.
 
I meni.
Knjigovođa mi kaže da ne zna šta da radi od inspekcija.Dobili nalog od države da za svako gazdinstvo koje ima povraćaj veće sume PDV-a prvo izvrše kontrolu pa tek onda isplata.Tako da ta gazdinstva nisu ni dobila povraćaj kako sam ja razumeo.
 
I meni.
Knjigovođa mi kaže da ne zna šta da radi od inspekcija.Dobili nalog od države da za svako gazdinstvo koje ima povraćaj veće sume PDV-a prvo izvrše kontrolu pa tek onda isplata.Tako da ta gazdinstva nisu ni dobila povraćaj kako sam ja razumeo.
Razume se ko Marica u kriv ku...ac,po zakonu o PDV,sa inspekcijom ili bez,DUŽNI su (ako inspektor uvidom u knjige ne utvrdi neispravnosti) da izvrše povrat PDV-a DO 45.og dana od zadnjeg roka prijave PDV :osmeh:
A danas bio 45.i dan od 20. aprila :osmeh:
 
Ja sam promašio , htio sam da kažem jel mora da udje u izlazni , pdv roba koja je proizvedena prije ulaska u pdv ?
Od momenta kad udjes u pdv moras fakturisati svu robu koju prodajes drugacije bi se smatralo utajom poreza .Bar je kod nas tako.

- - - - - - - - - -

Jel kod vas možeš da tražiš povrat i ne tražiš? Nakon koliko i ako netražiš ipak isplate ako si u plusu kod njih?
Mozes da trazis ,a ne moras ukoliko ne trazis nece ti uplatiti nikad
 
KOd nas i ako netražiš uplate nakon mislim 3 mjeseca ako si i dalje u plusu .

Zanima me vaše mišljenje za jedan slučaj : recimo nabavljen repromaterijal za sjetvu , naravno računat ulazni pdv taj mjesec , potrošen materijal , npr elementarna nepogoda , presijavanje , ponovo nabavka,..

,..e sad , ako ima i zapisnik i sve , dali može neki kreten iz pdva da kaže da se stornira ulazni pdv od prve nabavke pošto za njega nema ni izlaznog ? Ako me razumijete , takav je slučaj recimo kod pljačke skladišta , pa se ništa ne postigne policijskim zapisnikom dabi se razdužila roba bez izlaznog pdva jer oni onda kaže da se i ulazni za tu robu mora stornirati jer nije prometovana
 
Razume se ko Marica u kriv ku...ac,po zakonu o PDV,sa inspekcijom ili bez,DUŽNI su (ako inspektor uvidom u knjige ne utvrdi neispravnosti) da izvrše povrat PDV-a DO 45.og dana od zadnjeg roka prijave PDV :osmeh:
A danas bio 45.i dan od 20. aprila :osmeh:

Zvao da proverim.Dečko je dobio uredno rešenje za isplatu PDV-a.Trebao da dobije 6.6. kad i mi.Ali 3.6. dobio da mu se isplata odlaže do daljnjeg i da će se obaviti po proveri inspekcije.Inspekcija došla 6.6. i još nisu završili.Znači i u ponedeljak će da "češljaju".Sad dali se neko razume ko Marica ne znam ali eto znam šta mi je rekao jedan od ljudi gde se to dešava.
 
Treba biti obazriv kada je PDV u pitanju, ne moze se svaki put imati veliki visak PDV-a za povracaj.Od kako je drzava u problemu i finansijska disciplina je strozija.
 
Mene su cesljali proslog meseca :osmeh:
Rekli su da im je stiglo naredjenje da se iskontrolisu sva registrovana poljoprivredna gazdinstva koja su u pdv-u, pa zatim i ona koja nisu. Narocito cesljaju one koji su uzeli subvencije a nemaju promet preko racuna osim subvencija.
Obecali su mi da ce od nas poljoprivrdnika uzeti sve sto moze da se uzme, a da bas ne preteruju ::namigivanje::
 
imao bih nekoliko pitanja: pri kupovini nove masine gde bi pdv bio 1.000.000 din. kako bih ga povratio? koliko dugo moram biti u sistemu pdv? za kupovinu cega ga mogu potrositi? koliki je minimalni iznos za ulazak u pdv? dali se pdv moze koristiti za kupovinu repromaterijala,{ seme,djubre,gorivo}. da li se moze uci u pdv bilo kad {promet 4 mili.} ili samo od 1-15.01 ?hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh