Sistem pdv-a?

Ne nego ćeš i ti ako se želiš baviti poljoprivredom i prometom robe lepo ući u PDV.

Kako da uđem sa malo hektara i plaćam knjigovođu i ostalo a nije problem da sve račune prikažem,bar će takvi ko ti što kupuju račune i traže povraćaje biti malo urazumeni
 
Biće vođenje prostog knjigovostva za koje nećeš imati potrebe da ikog plaćaš.
A što se tiče onoga šta ja radim i kako odgovor je jasan:Šta te boli **greška jel ja prijavljujem ili ne,jel kupujem ili ne.....gledaj (kao što bi i drugi trebali) u svoje dvorište i tu rešavaj životne misterije i enigme opstanka.A ti ćeš biti pošten i sedeti i gledati kako te država muze i cedi i nećeš ništa preduzeti da se spaseš?Možda ali se onda zapitaj jesi li normalan?Kako volim lažne moraliste,patriote,poštenjačine ,a na forumu ih je sve više iz dana u dan.
 
,Pa gledaj to i ovako ljudi rade svako po svojoj savesti pa kakva je čija savest tako iradi ,nije lepo odma nekog psovati no al toje stvar kulture svakog pojedinca:ppozdrav: a tu nas ima raznih na forumu al par njih se baš posebno u tome ističu
 
Ja sam član ovog foruma od početka 2009. godine.Svo ovo vreme bez banovanja uz po koju opomenu(nikad zbog uvreda).Čovek pita ja mu odgovorim sasvim lepo i korektno.I onda on odmah daje svoju konstataciju,jer mu moj odgovor lično ne odgovara, da ja kupujem račune i da takve kao ja treba urazumiti.Ja nisam njega opsovao.Ja kad kupim račune ovde i napišem kao i sve drugo što uradim.Nisam lažni moralista,nacionalista,patriota i poštenjačina pa da ovde prodajem muda za bubrege ,a ko zna šta iza toga radim.Kome se sviđa sviđa,kome se ne sviđa neka me zaobiđe ,a ko ima neke probleme samnom ima pp. ili broj telefona kod moderatora pa neka nazove da sve rešimo.
 
Da li prema sadasnjim pravilima i dalje vazi da ko nema promet od minimum 2 miliona ne moze da udje u sistem pdv-a?
 
Ja sam član ovog foruma od početka 2009. godine.Svo ovo vreme bez banovanja uz po koju opomenu(nikad zbog uvreda).Čovek pita ja mu odgovorim sasvim lepo i korektno.I onda on odmah daje svoju konstataciju,jer mu moj odgovor lično ne odgovara, da ja kupujem račune i da takve kao ja treba urazumiti.Ja nisam njega opsovao.Ja kad kupim račune ovde i napišem kao i sve drugo što uradim.Nisam lažni moralista,nacionalista,patriota i poštenjačina pa da ovde prodajem muda za bubrege ,a ko zna šta iza toga radim.Kome se sviđa sviđa,kome se ne sviđa neka me zaobiđe ,a ko ima neke probleme samnom ima pp. ili broj telefona kod moderatora pa neka nazove da sve rešimo.

Boli mene uvo za tebe i slične seoske tajkune što bi da zgaze obične ljude a kad su neki protesti ili akcije ravnanja puteva onda ne možeš da živiš od telefona što zvone od istih ljudi.
 
Zasto se kupuju racuni, ako se obradjuje sva prijavljena zemlja?
Ja mislim da se moze na prste nabrojati da neko nije nekad kupio račun,meni lično nije hteo jedan otkupljivač da kuca račun za 2000kg kao nemoze bio je evro ugovor itd itd i šta onda snalazi se na crnom trzištu a nisam u pdv a zamisli nekog ko radi dosta više zemlje a prode ko ja pa normalno daće negde kupiti
 
Da li prema sadasnjim pravilima i dalje vazi da ko nema promet od minimum 2 miliona ne moze da udje u sistem pdv-a?
U PDV se može ući i sa prometom od samo 10 rsd ali to se mora uraditi u januaru mesecu i samo tada svake godine.To je znači vreme za dobrovoljan ulazak u pdv bez obzira na promet.Sa 8 miliona prometa bez pdv-a si obavezan da se sam prijaviš tog momenta kada si tu cifru prešao.
 
Samo jos jedno objasnjenje,sta se u ovom slucaju podrazumeva pod reci "PROMET"?
Da li je to npr. repromaterijal koji kupujem ili i npr. kukuruz koji prodajem,ili sve to spada u promet?
 
Kod nas se gleda , 60 000km (30 000e) izlaznih računa , bar je to kod dobrovoljnog ulaska , traži se očekivani izlazni promet 30000e , a mislim da je to i za obavezan ulazak.
 
Nama je knjigovodja predlozio, da nosioc PG koje je u sistemu PDV-a, uplacuje svakog meseca sebi platu, to nama je nekako povrsno objasnjeno, pa ako je neko upucen u to, da malo to bolje pojasni ovde? Da li je to pametno raditi i kada?
 
Ne planiram ulaziti u PDV dok ne budem morao. Dosta manje platim pdv-a nego sto mi pripadne od 8% kad prodam robu. Meni se ne isplati.
 
Sad koliko sam propratio, uplacujes sebi 25 000din. Na dazbine, vec ide mesecno 11 000din. a ovih 14 000din. ostaje valjda kao "plata". Znaci godisnje drzavi placam ovim putem 132 000din.
Svakako se dzavi na kraju godine placaju dazbine, nakon obracuna, slicna je neka cifra cini mi se, sad i to zavisi i od prometa. Kod nas su se neki na predlog knjigovodje opredelili za platu, a mene zanima da l' je i koliko je to dobro/pametno? Knjigovodja je tu da predlozi i posavetuje, ali mene zanima jos necije misljenje ko je upucen oko ovoga.
 
Druskane, sve ima svoje prednosti i mane. Za sad u sistemu PDV-a ima mesta za manipulacije i moze dobro da se prodje nije to neka nauka ili tajna pisali su clanovi o tome. Ali je pitanje koliko ce to potrajati, posto Vucic krese sve redom:haha:
 
Tako mi je ova objasnila, 'ebem ga....
dobro, na tu cifru ide ver. jos i porez na dobit, zapravo ne znam tacno, zbog toga ovde i pitam...

@Rasa91 znam sta je sistem PDV, njegove prednosti i mane, ali mene zanima pitanje koje sam postavio vezano za platu, ali dobro....
Svemoguci Vucko i njegovi sledbenici :haha: sad je zakon o saobracaju aktuelan pa pregledaju koje pesme da zabrane, velika je to lista :haha:
 
Nama je knjigovodja predlozio, da nosioc PG koje je u sistemu PDV-a, uplacuje svakog meseca sebi platu, to nama je nekako povrsno objasnjeno, pa ako je neko upucen u to, da malo to bolje pojasni ovde? Da li je to pametno raditi i kada?
Po meni je bolje da se opredelis za platu.U tom slucaju isplacujes sebi 25000din platu i 20000tak hiljada placas doprinose.
 
Nazad
Vrh