Silokombajn

Ucinak mog silokombajna.
Ne znam da li se vidi na slikama, svako zrno je naceto, uvek sam mislio da su za to zasluzni nozevi ali mozda i gresim...
Moze i sitnije da reze ali posto su novi nozevi dva su skroz do kontra noza a ostali su malo dalje dok se ostrenjem svi neizjednace pa cu jos prikupiti pogacu.
4ff1d2e2555c01f3a6200de9a25d2415.jpg
bb0d647b7b851871e281a3c73d9c1041.jpg
a8bcf17bdca318d89030cec19740efcf.jpg
d4eca62b31c20076a93c87dddc21fbbf.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poenta kod PZa je da ima konstantno dosta sabijene mase dok seče, onda najbolje sitni i načinje zrno, kako da kažem, voli da se potera.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Lako se to proveri,samo uzmes i operes balegu i samo ce ti se reci,ako zrna ostaju u balezi znaci da treba jace da se razbiju, ako ne ostaje nista znaci da je bio dobar posao.

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
 
kako zameniti ležajeve na potingeru max 2 na osovini ploče sa noževima i na koju stranu se izbija osovina
 
Nabavio komšija kemper mais wolf kombajn, gledam kako je osmišljen i ne čudi me što za lifam koji je njegova licenca kažu da topi klipove.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Ne znam za Lifam ali mi smo imali Kempera mais wolf više od 20 g i ništa posebno nije išao teško posle njega mex 2 dosta teže ali opet ide nekako sa 60ks
 
Poslednja izmena:
Muka mi je od tog prosecanja njiva rucno pa sam razmisljao kad budem kupovao traktor da gledam iskljucivo sa prednjom hidraulikom bas zbog tako nekog silokombajna koji se moze naci za 2500-3000e.
Mnogo jednostavnije resenje po meni nego posebno samohodni silokombajn.
Jedan nas prijatelj je kupio Jaguar690, 35000e, aj sto su velike pare za masinu koja radi par dana u godini nego sto je kombajn mnogoooo radio.
Nisam sig za radne sate ali se vidi da je bas radio dosta.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
С'обзиром да се силажа буквално јури у пар дана онда и није много, још ако има доста својег да силира није то много. И битан је сам квалитет урађене силаже па онда такви комбајни долазе до изражаја.
 
Slazem se sa svim recenim.
Uglavnom covek je obilazio gledao i ovaj mu ostao kao jedina opcija.
Nije hteo u sezonu bez samohodnog.
Covek nema krstenog traktora jos, radi sa starom mehanizacijom ali dozlogrdilo mu prosecanje njiva i zalaganje, ostanu po 7dana u silazi, oko 100-120 prikolica seku.
Do sad radio sa 558 i zvegerom, kaze ne ponovilo se.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni i drugarima radi čovek sa Jaguarom 860 i osmorednim adapterom.U pratnji za njim idu 4 kamiona sa kadama od 50 kubika.U ogromnoj je gužvi i ima baš dosta posla, ide po celom Sremu da silira kukuruz.
 
Другару из Саве Ковачевић дошао, неки, велики Кроне са 8 реди и нас 5 са по две приколице као један ХА да му скине. Нас 4 творо је на дуж од 400м били пуни, приколице од змајевки до лозница на крају није ни покосио овај није могао да чека са комбајном. А Кроне иде као зло прави резанчиће и свако зрно разбијено приколице напуни као ручно да неко дене тако их насабија милина нема расипања путем.
 
Bogami i to je skupo. Ovde samo ima jedan samohodni jaguar ( ne znam koja oznaka) sa cetiri reda i radi 300e hektar.Pravio sam racunice da mi drugi radi i nikako se ne uklapa,razlika je ogromna.Prednost samohodnog je samo u tome sto bolje usitni masu ali za ovce to i nije toliko bitno. 300e naspram 30-40l nafte i nekog minornog odrzavanja kombajna....
 
Druze da li znas o kakvom silokombajnu je rec po oznaci?
Nadji ga za 15k u Srbiji, idem da ga kupim...
Nece ovaj tapatalk da ubaci sliku, posalji mi br da ti posaljem na viber.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh