Silokombajn

Alene koji ti pz imaš? Sa dva vertikalna uvlakačka valjka fiksna ili sa 4 valjka?
 
Sa 4 valjka, dva sto odsecaju i uvlace i iza njih jos dva valjka.
Pz mh 80s
03218414782ede54267291a8b24f50e1.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ovaj bi trebao da radi dobro ja sam menjao lezajeve i osovinu jednom drugaru na pz mh80 koji je isti kao sip i ubedjen sam da je imao 12 noževa jeste bilo davno ne mogu da tvrdim 100% ali mi se u glavi tako nešto vrti. Radio je sasvim zadovoljavajuce, jeste da traži da se potera malo brže da bi na ulazu u bubanj imalo mase da bi sitno sekao. Terao ga je imt 558 sa s44 motorom ide stvarno brzo i učinkovito te godine je isilirao ako se ne varam oko 12h svog kukuruza. Da li si probao brže da ideš? Mada kod ovog sa 4 valjka ne znam dal bi imalo efekta pošto ova druga dva doziraju.
 
Poslednja izmena:
Imam potinger mex II radio do ove godine odlicno. I sad kad smo radili poceo je da nakuplja masu na ulaz. U slabijem kukuruzu moram stati svakih 20-30 metara. Da li je neko imao problem sa tim?
 
Gledam u poslednje vreme silokombajne i razmisljam se da li da ga kupim. Za 1-2 ha koliko cu godisnje silirati ne znam koliko mi se isplati.

Najvise na oglasima ima PZ,da li su nesto falicni ili su medju boljima?
 
Gledam u poslednje vreme silokombajne i razmisljam se da li da ga kupim. Za 1-2 ha koliko cu godisnje silirati ne znam koliko mi se isplati.

Najvise na oglasima ima PZ,da li su nesto falicni ili su medju boljima?
Za 2 kj koliko sam radio mi se isplatilo,upravo sam imao pz,možda malo krupnije lišće ostavlja al za preživare to je svakako bolje nego da je presitno,zrna su bila lepo "načeta"...za održavanje nema lakšeg,delova ima u pazovi,paše uglavnom od šempetera,i za pogon nije težak,lakše secpogoni od većine...pritom je i od jeftinijh za kupovinu...
 
Pre svega je jednostavne konstrukcije za razliku od drugih brendova, skoro da nema sta da se pokvari...
Kvalitet rezanja nije mozda vrhunski ali je skroz zadovoljavajuc, kao sto sremac rece.
Bitno je znati dotegnuti ga ili prikupiti da nozevi budu sto blize kontra nozu, jako je jednostavno...

Evo kako izgleda silaza.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
10587d7e2d413ca26cc585cef71fdd0b.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve vise razmisljam o tome da trazim silokombajn kao tvoj i da na 560 napred napravim prednji hidraulik.
Tesko bi bilo po ceo dan voziti u rikverc...
Parcele nisu velike tako da ima dosta prozinjanja rucno a sve manje radne snage, sem toga uzima i vremena.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene neki siju travne smjese ili zob pa kose i baliraju u zeleno okolo njive i kroz sredinu, zavisi od potrebe
I kad dodje vrijeme siliranja njiva je spremna za ulazak traktorom
Ja sam cak ostavljao neposijana tri reda kroz sredinu njive
 
Radio sam i to ali mi je nezgodno malo, moram da "udesim" sirinu za ciklon, prskalicu...
Aj da je jedna parcela pa i nekako...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zadnjim vratilom...
Msm jos uvek razmisljam o tome, nista konkretno nisam odlucio jos.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mi imamo Mengele 210, lijepo sijece ali je spor. Tako da do silaze kupicemo drugi. Sebi radimo 1.5-2ha silaze, i radimo usluge nekih 10-ak ha. Prvi na spisku je bio Pottinger Gt, ide ko lud, ali u travi je 0. Razmisljamo i o Mengel 300. Kolega ima Pz 80 u istoj njivi razvaljuje Pottingera Ok. Kolega me ubjedjune da trazim Pz 90, tako da smo u velikoj nedoumici..
 
Ja imam pz mh90, isto sve kao kod mh80, ne vidim u cemu je razlika sem sto je 90 mladji model i razlika u jednom nozu vise ali ovde u ovoj temi sam saznao od kolega da postoji i mh80 sa 12 nozeva...
Sip mh80 dosta losije sece od pz kombajna, ja ga ne bih stavljao u razmatranje, pz je skuplji ali opravdano.
Noviji sip modeli su komplikovani i nisu toliko pouzdani, tipa vihar,ovo su reci jednog trgovca sa kojim se znam...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Onda cu pratiti oglase pa ako mi iskoci nesto povoljno mozda pazarim. Znaci PZ je skroz korektna prica za moje potrebe.
 
Nazad
Vrh