Silokombajn

Pozdrav drustvo.
U planu mi je zameniti moj sadasnji silokombajn mengele mb 200. Sta bi vi preporucili, ja sam razmisljao o mengele mb220 ili pz mh80. Ovaj moj mengele ima 8 nozeva i mogao bi malo sitnije raditi, mislim silaza i nije toliko sitna koliko prolazi celih zrna. Mengele mb220 ima 12 nozeva, racunam da mora bolje drobiti zrno. Pz ne znam koliko ima, mislim 10. Traktor koji radi je 50ks.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Pz seče osrednje sitno ali načinje svako zrno. Bitno je samo da je zazor između noževa i kontranoža dobro podešen i da ivica kontranoža nije zaobljena.
Bitno mu je da ima mase stalno, u čestom i jakom kukuruzu radi savršeno a ako je kukuruz redak pljuvaće krupne komade taline ma kako bio oštar i dobro naštelovan.
1bfa7bb604ea8bf1c76be47586ececda.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Krupnoca rezanja i snagu koju zahteva pz taj odnos mislim da je jedan od idealnijih a video sam svasta.
Izuzetno jednostavan silokombajn cak i za laike oko mehanike.
Kvarova gotovo i da nema, bitan je dobar kardan, ja obavezno imam i rezervni.
Kvar na silokombajnu za mene nije bezazlena stvar, u silazu mi dolazi po 4-5 ljudi, ako nema popravke taj dan svi mogu kuci pa ih cimaj opet sledeci dan, a da li ce moci svi sledeci dan...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel kupovao neko nozeve skoro za Pz, Jugometal i Termometal samo za Sip imaju, ali nisu isti?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zvacu i njih, nasao sam kod Bucala u Sapcu ali mi je kvalitet upitan.
1350din komad.
Javio mi se neki mrgud na tel tako da nisam smeo da pitam cije je proizvodnje, imam utisak da bi me iznapusavao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koji model?
Kod mene je mh 90 s.
Nema ni Mikron.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma vise nisam pametan.
Zvao sam termometal i ljudi kazu da nemaju.
Odem kod Bucala i kupim, 1320 din komad.
Ko koga u ovoj guzvi, nemam pojma.
170mm je rupa od rupe.

86f3b1096e210622f126ed01f2c5f6db.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Uzeo sam pz mh 80s. Interesuje mecima li on neki sistem lomljenja - nacinjanja zrna ili samo nozevi koliko razbiju?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Moj mh90 ima a verujem da je isto i na mh80...
Mada nije najsrecnije resenje pa nozevi koliko urade to mu je.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko fabricki lopatica dodje na mh80?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh