Silokombajn

slavko 91, jeli to kod tebe sip ili pz silokombaj , posto ja imam pz pa mi ovaj tvoj opasno lici na pz
 
nije nije ... sipov je, vidi se malo gore na luli ako se dobro zagledas pise sip :) , samo sto je boja malo skrnava ::lose::
 
slavko91 je napisao(la):
nije nije ... sipov je, vidi se malo gore na luli ako se dobro zagledas pise sip :) , samo sto je boja malo skrnava ::lose::
neznam kako tebe sluzi sip al ja sa pz nemam nikakvih problema , evo ove godine kukuruzi su bili malo travniji nego obicno , al ja proletim kroz travu ko kosacica i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njim
 
slusi dobro :) , nekad se desi da ga zagusi dole u cevi iznad nozeva, nakupi ljustike suve, al to posle upotrebe , pa kad ne radi dugo, a ostane zelenog unutra, ovako je oke, nozeve smo promenuli sad sece ko trenica , drzis stoku?
 
slavko91 je napisao(la):
slusi dobro :) , nekad se desi da ga zagusi dole u cevi iznad nozeva, nakupi ljustike suve, al to posle upotrebe , pa kad ne radi dugo, a ostane zelenog unutra, ovako je oke, nozeve smo promenuli sad sece ko trenica , drzis stoku?
da drrzim stoku al ne puno 5 muznih krava i uvijek uz njih 5 bikova,a sto se tice silokombajna ja sam prije imao potingera MEX II ma da ti kazem pz je za njega mercedes.laksi za vuc, ne zaglavljiva u travi, jadnostavniji za odrzavanje i ima bolji "vjetar". Jel kod tebe 9 ili 12 nozeva na silokombajnu ?
 
auu pravo da ti kazem nemam pojma, cale je to otvarao s radnikom da ostre, ali ja nisam bio tu pa ne znam. Na koliko obrtaja kardana ga teras?
 
ja ovaj svoj silokombajn teram na 650 obrtaja kardana sa traktorom od 77 ks, tero sam ga na 540 ali je tada malo prespor inace u uputsvu pise da moze da se tera do 1000 obrtaja ali ja nisam nikada isao na toliko.
 
fxyqro.jpg

Post je spojen: [time]1294029876[/time]
_________________________________________________
b6escj.jpg

Post je spojen: [time]1294055124[/time]
_________________________________________________
2hn16ds.jpg

Post je spojen: [time]1294080397[/time]
_________________________________________________
maysyf.jpg


u originalu bi trebao imati patkove ali to nisam bio dobio,no improvizirali smo :)
Post je spojen: [time]1294106159[/time]
_________________________________________________
da li neko ima veci mengele i koliko je zadovoljan?
p.s.ja sam pre nesto pisao o silokombajnima a sad sam tek skonto kako se slike stavljaju :haha: :haha:
 
Igore imaš stroj svaka čast, vidi se da je malo radio, koliko si ga platio?

Istina da je mali i nepodnosi veliku brzinu kao sip, ali silaža savršena. Rus se igra s njim, pa će i traktor i on moći godinama tako samo ga nemoj forsirat..

Neznam da li znaš,ali imaš i pod ovim poklopcom gdje piše MENGELE mazalice, u biti na svakom ležaju, daj mu masti i teraj..

Mana mu je što nema točak kao i sip a visoko kvačenje prikolice, pa kad ju vučeš još i ona opterećuje hidraulik.
 
Ja mislim da je kostao 1600e ali nisam siguran(mozda i 2600 stvarno ne znam),vec se ni ne secam,znam za mazalice sve na njemu ja ga svaki dan podmazujem kad se radi,pre nego sto krenem svuda naguram masti i nalijem goriva i onda idem na njivu,i da naostrim,pa malo je bilo sranje dok nisam uso u fazon(jer sam tero pre kemper-lifam je kopirao ga tj isti kombajni) ali onda sam stavio jos onja patak sto se vidi na prvoj slici i sad nemam niakkvi problema,desi se ponekad ali to je zanemarivo.
A sto se tice brzine,ne znam kako ide sipov ali ovaj ide stvarno ludo a mislim da sipov ima 12 nozeva a on 8 no ja se nebi bojao stati na crtu sa sipovim,stvarno sam zadovoljan.Ja kad u ruse se zatvorim ja ni ne cujem silazni,otvorim par puta prozor da cujem zvuk da vidim jel sve u redu i opet zatvaram.
Vec sam pisao negde da sam samo imao sa jednim stiftom problem ali sam to resio i sad samo gaaas.
Ja radim silazu sa 6 prikolica od 4-6 t ima jedna od 8 msl i punim onako redovno i kad se redovno radi 25 prikolica moze na dan ladno i jos stojim jer ne mogu da mi navuku prikolica.
a msl da sam najvise za jedan dan 33 ili 37 komada nasilirao vec se ni ne secam samo znam da je bas puno bilo.
Post je spojen: [time]уторак, 04. јануар 2011. 06:09:40 CST[/time]
_________________________________________________
A sto se opterecenja hidraulika tice,sta ja znam po meni ni ne treba tocak on je bas lagan,jedino kad vuem sipov rasturivac jer i u njega siliram on se osloni tezinom jer je jednoosovinac,ali onda samo u toku voznje par puta dignem poluge jer ih polako spusti vremenom i to je to.A kad vucem ove prikolice onda nista kako namestim tako je.
 
Kupio, sam silokombajn Pottinger mex II i nešta mu fali na slici di je prikazan zglob kardana i izvod kardana pa tamo nešta fali jel to bi trebalo jedno na drugo da se spoji samo neznam kako :sta:
2u8cfi0.jpg
 
to je mex 2 bez privodni lanaca? ajde stavi jos koju sliku ako nije problem :)
Post je spojen: [time]1294215598[/time]
_________________________________________________
Da li je neko imao kontakta sa ovakvom masinom?

263yb0m.jpg




Post je spojen: [time]1294240833[/time]
_________________________________________________
2eci69e.jpg
 
ratarhr je napisao(la):
Nemam, vise ni jednu sliku u subotu idem po njega pa eto .. :cao:
fali tebi tu dosta stvari nego koji je to potinger mex 2s rotation ili koji ako je 2s beži od toga tom fali komplet reduktor i prednji pogon
 
Nazad
Vrh