Silokombajn

cika_jova je napisao(la):
ako je kukuruz zreliji hoce da oni listovi - komusine ostanu ne iseceni

koliko je taj kombajn radio mozda se noz slizao od ostrenja pa ima veci zazor i masa prolazi i noz je ne dohvata
Ma on nije uradio vise od 20 , 25 hektara :\ Stvarno ne znam sta mu moze biti jedino da ga rasturim
 
kombajner je napisao(la):
@cika_jova terao ga dajc na 1800 brtaja!!
Ajde ti samo podebljaj gas pa nam onda javi, kad sam silirao s sipom išao sam s ursusom na 2300obr/min, jer tek tad je bila silaža pristojna. Na 1800obr/min mi je štopao izlaznu cijev.

Ako posluži vrijeme idem i sutra silirat pa uslikam silažu od mengele..

Inače na nekim kombajnima se pomiče protunož, a na nekima noževi. Kod mene na mengeli, prvo približim noževe prema protunožu, e onda oštrim odnosno, sve ih poravnam s brusom na jednaku udaljenost od protunoža.
 
@kombajner
moze da bude da se "svukla" ivica kontra-noza. zaobli se vremenom i tu onda hoce da provuce pre svega komusu. lek ti je da navaris i obradis ivicu kontra noza ili da ga zamenis. ako hoces od Lifama da ti sece sitno i to bas sitno, stavis mu sve nozeve i zazor izmedju nozeva i kontra noza sto manje, slobodno idi na 0.5 mm. ali dobro pazi, secka mora da bude fest stegnuta, ne sme da vibrira (bar ne da se vidi), i svi nozevi moraju da budu nivelisani. Ostrenje nozeva mehanizmom uglavnom ne daje neke rezultate

I sti rece Petar, ozezi ga do daske. Ja ga vozim sa IMT 558, pun gas
 
Kako je jednom prilikom reko jedan djeda iz mog kraja, ''ma baja, povuci gas do kraja i još ga sveži s žicom da ti se slučajno ne vrati''.
 
Pozdrav svima na forumu. Imam silokombajn SIP SILO 90 D 2006. god. kupljen nov. Zadovoljan sam sa njim, sitno reze. Ove godine sam zamenio kontra noz tako da sto se tice krupnoce rezanja nemam nikakvih problema. Medjutim ove sezone kao da slabije uvlaci masu, dobro odsece ali nekada zagusi na valjcima. On ima dva para valjaka, prvi uvlaze masu unutra, a kod drugog para valjaka jedan je oscilatoran na opruzi koji pritiska masu. Vremenom je ta opruga oslabila pa sam je dotezao da bi bolje vuklo. Interesuje me do koje granice sme da se steze opruga da ne bi pukla? Da li ima neko na forumu ovakav silokombajn? Evo i slika.
2w3x9fq.jpg

4k8cjb.jpg

Svaka pomoc bi mi dobrodosla. Unapred hvala.
 
Evo slike silaže, ja sam zadovoljan, kao i oni kojima sam silirao, svima se sviđa jer je ''sitna'', e sad, kako kome, men je to naspram sipa preporod, svako zrno razbito..


Uploaded with ImageShack.us
 
kombajner je napisao(la):
@petarHR Koji je to kombajn silirao??
Mengele MB200 i zeko, zadnji puta sam napisao gotovo za ovu godinu, al po svemu sudeći biti će još uslužnog siliranja.
Evo od subote, buraz okinuo jednu..


Uploaded with ImageShack.us

2 VetMed: koliko brzo ideš? Da li si probao brže potjerat da ima više mase, pa odma više sabija oprugu. Ili možda pretjeruješ s brzinom? Oprugu probaj popustit, ako je pretegnuta isto nevalja, i nepije mi vodu ono ''s vremenom je opruga oslabila'' jer je to relativno nov stroj, većina na forumu je i starija od 20g, moj 32g.
 
PetarHR: Teram ga 2 , 3 sporohodna sa TD7506A i gas oko 2100 jer tada ima 540 obrtaja na izvodnom vratilu. Kada mi je pocelo to da gusi i da ne uvlaci masu isao sam cak i 1 sporohodnom :sta: Probao sam da malo popustim oprugu da budu labaviji valjci, onda katastrofa, jos gore. Video sam da sto se vise steze ide sve bolje, ali ne znam do koje granice moze? Zvao sam u Sloveniju u SIP fabriku i razgovarao sa nekim majstorom, rekao mi je da moze da se doteze opruga, ali ne mnogo jer moze da pukne, najbolje je zameniti, staviti novu i to je to. Ova sezona je pri kraju, pa cemo videti za sledecu. Pozdrav.
 
cudo tako malo obrtaja prikljucnog vratila na skoro pun gas. zar nema torpedo dve brzine prikljucnog vratila?
 
Ima dve brzine, ali na brzom nema dovoljnu snagu ako idem na manjem gasu, danas sam probao, nema sanse, gusi ga. Da bi imao potrebno snagu mora motor na 2100, a to je na brzom kardanu 1050 obrtaja kardana. Kombajnu je potrebno 540, tako da ga teram na oko 2100 sa sporim kardanom.
 
zasto se svi zaludjujete da silo kombajn pravi kasu a u svim literaturama lepo pise da je idealna duzina silaze 2cm pa navise sve do 3.5cm .nezaboravite da su krave prezivari
 
Nazad
Vrh