Setvospremači

2yycyv7.jpg


Ove. :osmeh:

Ja nisam primetio razliku u radu između tih i klasičnih....
 
Sprema se postavka rotora..
b0e771df3351ba869549e2b744416ed5.jpg
f25c272fc7d3e492d6d2d04070c388fc.jpg
bcfb5eb8f85b48591305f4c91f30aa7a.jpg
d6aefec607cea21ed5735979906dba83.jpg
Do kraja nedelje ce biti gotov.. nijedan fabricki mu ne moze prici... Sta je potroseno plocevine i sina... Sve se ojacava.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam primetio razliku u radu između tih i klasičnih....

Ja sam ih imao na sjetvospramacu i postavita su koplja izmedju okomitog i standardnog, polozenog, polozaja. 549 je izgorio pod tim sjetvospremacem i zadnje dvije godine smo ga vukli 1. brzinom jer u 2. vise nije bilo dobro traktoru. Prosle godine sam kupio sve nove opruge standardne, polozene, sad taj isti sjetvospremac 539 vuce u 2. direktnoj po ravnom. Iznenadio sam se kolika je razliak u vuci izmedju ta dva tipa opruga. Nikad nisam radio na dubini vecoj od 10cm i to sam radio samo za sadnju duhana, u obicnom ratarstvu nista dublje od 6-7 za kukuruz a za strna sjemena jos i plice.
 
@jjova na 2.2m su jednaki, po 4 polja. Moj je 1.8 te je zato jedan rotor od 3 polja. Jednostavno, lakse je bilo tako napraviti, nego menjati sablon po kom fabrika radi, odnosno skracivati polja tako da se uklopi da oba budu jednaka.
Komsija ima potpuno isti, sa oprugama na 12, i vuce ga sa 533, po ravnom i nizbrdo drugom, a gde je uzbrdo prvom. Videcemo, uskoro.
 
Ljudi, da li ova vrsta rotora ima neku posebnu mogucnost ili neku prednost u odnosu na zice ili flahove, po slikama vidim da niko nema ovakve rotore, samo ja, a setvospremac ne koristimo vec duzi niz godina, tako da i ne pamtim kako izgleda u radu. Prvi red je fabricki, a drugi je pravio otac...
2785f7c1d5b22e26edd78b969b5a13b8.jpg
1d687d30d00cbb317bd0f6f79abecfc6.jpg
f91098b22455b7bb63fbc5b95264e543.jpg
 
Neko je pitao za raspored opruga na konzumu,a ujedno sam i rotore uslikao:

Ja sam pitao, hvala u svakom slučaju! Hvala i članu steva44!

Snašao sam se za raspored, a ako ikome bude trebalo, fabrički razmak između dva traga na Consum-u je 11 cm.

Fino sam se preznojio na onom vetru neki dan, od predviđenih 30 opruga, samo su dve bile na svom mestu. Sve ostale ili labave ili pomerane. A vrhovi (koplja) potrošeni sa obe strane do kraja. Raspao sam se...
 
Ja sam pitao, hvala u svakom slučaju! Hvala i članu steva44!

Snašao sam se za raspored, a ako ikome bude trebalo, fabrički razmak između dva traga na Consum-u je 11 cm.

Fino sam se preznojio na onom vetru neki dan, od predviđenih 30 opruga, samo su dve bile na svom mestu. Sve ostale ili labave ili pomerane. A vrhovi (koplja) potrošeni sa obe strane do kraja. Raspao sam se...


po ovome onda u 3 metra ide 28 s opruge
 
Poslednja izmena:
Pitanje za vlasnike istog sistema,sta se steluje na lancu od ovih opruga i onom civiom pozadi? Da li treba da bude otpusteno u radu ili nategnuto na oprugama?

2l90euo.jpg
 
Meni se ta plivajuca piramida bas i nesto ne svidja, tako da cu da je prepravim da bude fiksna, iako sam sa takvom radio sest godina. U pitanju je setvospremac Minav Blace.
 
Kad je opruga otpustena,daska mnogo gura zemlju,a podignuta je skroz,pa se desi na razorima da hoce da zagusi. A kad je opruga zategnuta,onda daska manje otpora pravi. Pokusavao sam na toplingu da otpustam i stezem,nikakve bitne promene se ne desavaju.
 
Nazad
Vrh