Setvospremači

Ne, ne. :)
Sećam se kad si pitao na forumu za njega a sećam se i da je na slikama izgledalo kao da mu fali opruga koja. Nek te dobro služi!
 
Osim 5 opruga i bukovih lezajeva koji su se rasusili i rasklimali(mislim da je spremac dugo stajao) sve je u fabrickom stanju bilo. Naravno, farbanje je moja dobra volja.
Hvala. Bice jos slika kad ga sklopim. :ppozdrav:
 
Otprilike ista je cena i Consuma, jeftiniji je Satex, ali njihovi rotori nemaju isti sistem kačenja i štelovanja...
 
Pozdrav narode,
Uzeli smo od prijatelja Consum-ov spremač od 3,2 m da se poslužimo, ali trebalo bi da se sredi malo pre upotrebe.

Koji je fabrički raspored opruga?
Mislio sam da je fabrički razmak između dva traga S opruga 10 cm, ali kod ovoga svaka motika vodi svoju politiku (na 3 mesta dve opruge idu po istom tragu) i razmaci tragova se kreću od 8 cm do 20 cm.
Da li ići na razmak od 10 cm između tragova, tj. na svakoj šini mora biti 40 cm između dve susedne opruge?
 
Pozdrav narode,
Uzeli smo od prijatelja Consum-ov spremač od 3,2 m da se poslužimo, ali trebalo bi da se sredi malo pre upotrebe.

Koji je fabrički raspored opruga?
Mislio sam da je fabrički razmak između dva traga S opruga 10 cm, ali kod ovoga svaka motika vodi svoju politiku (na 3 mesta dve opruge idu po istom tragu) i razmaci tragova se kreću od 8 cm do 20 cm.
Da li ići na razmak od 10 cm između tragova, tj. na svakoj šini mora biti 40 cm između dve susedne opruge?
Sad sam bas gledao,na imt ide redesled zadnja,prednja,pa srednja,pa tako opet,posto su tri reda opruge,nadam se da me razumes.A kod nas je neko pravilo sa se stavljaju na 10cm mada moze i 8 i 12 ima negde u temi.
 
Ja ne znam zasto setvospremac pustati na deset cm dubine.
Koliko znam treba spremati na dubini setve, ili jedan cm manje.
Ja prvi put idem sto dublje... koliko god moze.. cak nekad i skinem dasku..Zavisi od oranja... a drugi put 10tak cm. Dva puta spremam ako vreme dopusti...Vec je trebalo biti predjeno spremacem prvi put.. nadam se da ce se u narednih 10tak dana ukazati prilika da se spremi prvi put .. i onda pred setvu jos jednom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Cemu?!?!?

Onda se prica da je marka sjetvospremaca xxxx nekvalitetna, da pucaju ramovi i opruge, da sjetvospremac ne valja jer vadi vlagu i grude napolje i sta ti ja znam sta sve ne...
 
Koje su te "RAU" opruge?
2yycyv7.jpg


Ove. :osmeh:
 
Ja prvi put idem sto dublje... koliko god moze.. cak nekad i skinem dasku..Zavisi od oranja... a drugi put 10tak cm. Dva puta spremam ako vreme dopusti...Vec je trebalo biti predjeno spremacem prvi put.. nadam se da ce se u narednih 10tak dana ukazati prilika da se spremi prvi put .. i onda pred setvu jos jednom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Vrati dasku ona radi posao,prvi put uredu malo dublje ali drugi put nema potrebe toliko duboko, i mozes ranije spremiti da izadje trava kad sejes pa opicis sa totalom.
 
Nazad
Vrh