Setvospremači

Sigurna je koliko toliko. Drzi prskalicu od 1000 lit. I drljacu od preko 1000 kg
 
@Misa
Ravne S opruge su odlicno resenje kad kupujes NOV setvospremac. Obavezno razmisli o njima, cena je oko 11e po opruzi, barem takvu ja imam informaciju od majstora iz SO koji je pravio Kumu setvospremac. Prednost ravnih S je sto manje vade vlagu kad je godina nezgodna kao ova. Kad je kisna onda je svejedno koje imas. Za rotore dobro resenje je flah, jos bolje resenje samo skuplje je da umesto flahova budu cevi. Jos bolje ce da sitni grudve i bolje sabija zemlju.[/QUOTE Razmislicu o tome. One nemaju mogucnost za montiranje pacjih nogu. Ispade da su slicni tanjieaca i spremac,oboje cupa vlagu. Samo ko manje cupa vlagu?
 
Setvospremač, kakav god bio - sa ravnim ili krivim S oprugama, uvek manje čupa vlagu od tanjirače.
 
Onda nisam dzabe prodao tanjiracu. Bio je plan da je prosirim na vecu,medjutim falilo je puno delova i za cenu istih mogao sam kupiti drugu i odustao sam od toga. Sad cu da uzmem setvospremac,nadam se da cu uspeti da kupim nov,to mi je zelja i cekacu zadnji momenat da porucim zbog finansija. A za jesen cu videti s cim mogu da radim. Pricao sam sa Seljom iz system metal,on tvrdi da mogu i oranje za psenicu spremati,a u slucaju zurbe zapaliti sarovinu da ne bi gusila i direktno sa njim da radim bez oranja. Kaze ako ga iskrivis,dobijas ili novac nazad ili drugi spremac.
 
Ja planiram kod sebe da polako krenem da prikupljam materijal pa kako mi se ćefne da pravim polako još jedne rotore. Najverovatnije će biti iskorišćeni flahovi ili L profili (šta pre nabavim).
 
Juce probali malo da spremamo, i ide bas lepo. Prvi prohod 3, drugi preohod 4 brzinom.
Na slici se vidi gde je prvi, a gde je drugi prohod.
dsc1422.jpg

 
Danas krenuo u predsezonski remont setvospremača. :osmeh:

Zamjena potrganih noževa, a dio noževa treba okrenut da se troši druga strana.















Sutra ću kupiti još dodatne 2 S opruge i montirati tako da dobijem punu širinu setvospremača, znači punih 250 cm i to je to, bude sutra još slika dok budem montirao nazad.
 
neki dan sam stavio metalne tockove na IMT -ov spremac. Nisam vise mogao da izlazim na kraj sa pokidanim gumama...
 
Primetio sam tokom ovogodisnjeg spremanja, da zbog tezine setvospremaca, dosta propada u zemlju i ostaju brezuljci sa strane rotora. Predpostavljam da se to nebi desavalo da ima tockove. Kakva su vasa iskustva sa tim? Prvenstveno mislim na consum setvospremace i slicne njima, bez tockova.
 
To mora tako na vecini setvospremaca koji imaju flahove na rotorima. Jedino da imas L profile umesto klasicnih I flahova ili jos bolje da imas cevi onda ne bi tonuo toliko.
 
Setvospremac tri reda motika i 15 komada sa jednim rotorom,zahvat 2 metra u kombinaciji sa malim ursusom 335 kako bi zavrsavao posao,mislim iza njega i jel bi umirao uzbrdo sa njim.Motor na ursusu je tek uradio brat Mirko generalnu,sad je u top formi.
 
Nazad
Vrh