Setvospremači

Primetio sam tokom ovogodisnjeg spremanja, da zbog tezine setvospremaca, dosta propada u zemlju i ostaju brezuljci sa strane rotora. Predpostavljam da se to nebi desavalo da ima tockove. Kakva su vasa iskustva sa tim? Prvenstveno mislim na consum setvospremace i slicne njima, bez tockova.

Ako mislis na brezuljke izmedju prohoda, to nije zbog tezine setvospremaca vec iz razloga sto pri vecim brzinama kranja opruga baca zemlju u stranu sire nego sto rotor 'hvata'. Ja sam taj problem kod Kongskilde 2.9 resio skidanjem krajnje desne opruge jer sam uvek preklapao sa desne strane a sa Akpilom ne idem brzo i za nijansu su mi uvucene krajnje opruge i ne poznaje se prolaz. Kod nekih kompaktora i germinatora sam video limenu zastitu da opruga ne moza da baca zemlju u stranu i tu se takodje nista ne poznaje.

https://www.google.rs/search?q=komp...4bce6c8972d2048947d5684%26l%3Denglish;800;600
 
Meni ostaje brezuljak na sredini gde ima 5cm lufta izmedju 2 valjka. Tu nema sta da pritisne zemlju i zato ostaje uzvisenje. Takodje rau rotori kao kod @Peter.
 
Logo-Bianchi.jpg

attachment.php

Vratio mu oduzeto.
attachment.php
 
To mora tako na vecini setvospremaca koji imaju flahove na rotorima. Jedino da imas L profile umesto klasicnih I flahova ili jos bolje da imas cevi onda ne bi tonuo toliko.

Hajde okači neku sliku spremača sa tim cevima na rotorima. Sa fokusom na rotore. :osmeh:
Hteo bih da napravim drugi red rotora pa da vidim kako to izgleda i kako radi.

- - - - - - - - - -

Kroka, neće mu biti lako zbog brda ali najbolje je da probaš. Mislim da bi Mirko trebao najbolje da zna kako će ići.
 
Mirko mi kaze da je 1,8 metara za njega plafon,a ja mislio malo veci.Trenutno mu nije lako ni sa tanjiracom 20 pa mi sve tanjira Mirko sa 540.
 
ako moze pomoc

trebaju mi plasticne caure u kojima se vrte rotori za majevicki spremac. dali je neko to nabavljao i gde se mogu te plastike kupiti

hvala unapred
 
KOje spoljne gume nosi setvospremac IMT 2.9??Kod meme se toliko izlizalo da se ne vidi dimenzija.Citao sam temu ali,nista ne nadjoh.

- - - - - - - - - -

Zar niko nezna?
 
Kako su vam se pokazali setvospremaci Satex ada od 2.9m, imali neko iskustva sa njima?:sta:
uzeo novog 2010god satex 2.2m sa daskom ,duplim rotorima. vuko ga sa torpedom 45 nije los,jeftiniji je od konkurencije .mane, slab na zadnjem rotoru. po meni ako se ima::novac:: bolji izbor consum

meni isto sad treba 2.9m i definitivno kad se bude bilo::novac:: uzimam consuma
 
Zna li neko gdje mogu da se nabave brisači tragova za sjetvospremač ili sejalicu za žito? Komšiji trebaju a nigdje ne možemo da nadjemo.
 
uzeo novog 2010god satex 2.2m sa daskom ,duplim rotorima. vuko ga sa torpedom 45 nije los,jeftiniji je od konkurencije .mane, slab na zadnjem rotoru. po meni ako se ima
undecided.gif
bolji izbor consum

meni isto sad treba 2.9m i definitivno kad se bude bilo
undecided.gif
uzimam consuma
Pojasni mi to "slab na zadnjem rotoru"
 
Pojasni mi to "slab na zadnjem rotoru"
dva puta mi je pucao taj nosac na zadnjem rotoru a vukao ga traktor od 45ks. sad sam ga ojacao i prosle godine nisam imao problema.sa rusom ne znam kako ce se izboriti videcemo... one tri opruge na dasci sto treba da propustaju zemlju u ravnanju i radu sa daskom su jednostavno preslabe i ne vrse funkciju.cim krene da gura malo vise zemje one se otkace i posle teras tako.dobro moze sve to da se sredi, zamenom jacih, ali ovo su neki od propusta koje sam imao u radu s'njim.
 
Netreba tu kriviti nikog,kad generalno,nemamo kvalitetnih ni cevi ni počevina odkad nam sloba uvalio kineze,samo ČT - čelik za tepsije,a od lošeg materijala nema takvog majstora koji će napraviti nešto dobro
 
Netreba tu kriviti nikog,kad generalno,nemamo kvalitetnih ni cevi ni počevina odkad nam sloba uvalio kineze,samo ČT - čelik za tepsije,a od lošeg materijala nema takvog majstora koji će napraviti nešto dobro
Nebih se slozio sa tvojom konstatacijom.Kada sam trazio patentiranu zicu vise vecih trgovaca su mi rekli da smo mi malo trziste za kinesko gvozdje.samo italijansko..Mada neke razlike i nema.
 
Nazad
Vrh