Setvospremači

Ovo je Satex-ov cenovnik nađen u oglasima:

SETVOSPREMAČ 2.2 m – STANDARD 900 €
SETVOSPREMAČ 2.5 m – STANDARD 1.000 €
SETVOSPREMAČ 2.9 m – STANDARD 1.100 €
SETVOSPREMAČ 3.2 m – STANDARD 1.300 €
SETVOSPREMAČ 3.5 m – SAJLA 1.900 €
SETVOSPREMAČ 3.5 m – HIDRAULIČNA KRILA 2.200 €
SETVOSPREMAČ 3.7 m – SAJLA 2.100 €
SETVOSPREMAČ 3.7 m – HIDRAULIČNA KRILA 2.400 €
SETVOSPREMAČ 4.0 m – HIDRAULIČNA KRILA 2.500 €
SETVOSPREMAČ 4.5 m – HIDRAULIČNA KRILA 2.800 €
SETVOSPREMAČ 5.0 m – HIDRAULIČNA KRILA 3.500 €
SETVOSPREMAČ 5.5 m – HIDRAULIČNA KRILA 3.800 €

SETVOSPREMAČ 6.0 m – HIDRAULIČNA KRILA 4.400 €

Verujem da nema nekih velikih odstupanja....
 
Ima jedan sto pravi setvospremace tanjirace i to iz Velike Plane
Setvospremac od 2,20 -750 evra

Setvospremac od 2,40 -850 evra

Setvospremac od 2,60 -950 evra

Setvospremac od 2,90 -1150 evra
 
Obratite paznju na kvalitet materijala kod tih setvospremaca iz male privrede. Da bi ponudili sto nizu cenu ugradjuju materijale koji ne mogu da podnesu sile koje se javljaju prilikom rada i dolazi do krivljenja i pucanja na kriticnim mestima.
 
Obratite paznju na kvalitet materijala kod tih setvospremaca iz male privrede. Da bi ponudili sto nizu cenu ugradjuju materijale koji ne mogu da podnesu sile koje se javljaju prilikom rada i dolazi do krivljenja i pucanja na kriticnim mestima.
Kako moze da se obrati paznja na kvalitet materijala?:sta: Moze samo da se vidi debljina cevi,kutija,flahova,a kvalitet-kako bi se mogao videti?
 
Prosto, uzmes brusilicu, odseces parce setvospremaca, jedno, kilo, kilo i po.Uvijes u jucerasnje novine i odneses u bilo koju laboratoriju (kod mene u selu ima 6). Zamolis ih da ti ispitaju uzorak na "kidalici" i na "penetratoru" i saznas kvalitet materijala. Prosto ko pasulj. Al je lako biti pametan.Svasta se ovde pise.
 
Imam u planu u toku ove godine da kupim setvospremac,zato pitam kako moze da se uoci kvalitet materijala.Najverovatnije cu uzeti polovan.Mada,mozda se odlucim i da pravim,sad ne znam da li se isplati,moracu da se preracunam...
 
Iznenadili bi ste se da odnesete uzorak materijala od mašian izvikanih imena na analizu.... nisu ništa kvalitetniji materijali upotrebljavani za osnovne konstrukcije i rame. Drugo je kad je u pitanju radni organ poput plužne daske ili raonika ilitanjira tanjirače, noževa, motika i slično.... Šta mislite zašto svi proizvođači setvospremača montiraju italijanske S opruge? Zato što to kod nas niko ne ume da napravi da valja... Pokušali su u Adi da naprave, pa su shvatili na kraju da im je jednostavnije da kupe, jer nisu mogli da naprave kvalitetne opruge(ili su se slomile ili su se pak ispravile pod opterećenjem)
 
na cene ostalih na trzistu ,pa jel mislis da je npr.Consum,Tanjiraca komerc,Vogel-noot lud pa da su im spremaci zato skuplji od gore pomenutih .Nemoj da ti je cena jedini faktor odluke

mislim da su davno prošla vremna kada je vazilo ono ako neznaš šta je dobro gledaj šta je skupo.mnogi su to iskorisli da nam prodaju mašine lošeg kvaliteta za velike pare najviše naša mala privreda
 
Ja sto sam nabrojao imena proizvodjaca to su trenutno jedni od najzastupljenijih kod poljoprivrednika a sad sami izvucite zakljucak zasto,evo mityoo je naveo primer opruga idite onda i kupite opruge u Adi mala privreda pa javite kako ste prosli
 
Poslednja izmena:
Iznenadili bi ste se da odnesete uzorak materijala od mašian izvikanih imena na analizu.... nisu ništa kvalitetniji materijali upotrebljavani za osnovne konstrukcije i rame. Drugo je kad je u pitanju radni organ poput plužne daske ili raonika ilitanjira tanjirače, noževa, motika i slično.... Šta mislite zašto svi proizvođači setvospremača montiraju italijanske S opruge? Zato što to kod nas niko ne ume da napravi da valja... Pokušali su u Adi da naprave, pa su shvatili na kraju da im je jednostavnije da kupe, jer nisu mogli da naprave kvalitetne opruge(ili su se slomile ili su se pak ispravile pod opterećenjem)
Mislim da gresis i da je razlika u kvalitetu materija ogromna. Jedino ako pri ovom "izvikane" masine ne mislis na neke domace izvikane. U tom slucaju ne bih mogao nista da kazem. Ono sto mogu da kazem iz licnog iskustva jeste da Hudjik pravi izuzetno kvalitetne setvospremace, za ostale ne mogu d apotvrdim ni da demantujem.
 
Nazad
Vrh