Setvospremači

Ja sto sam nabrojao imena proizvodjaca to su trenutno jedni od najzastupljenijih kod poljoprivrednika a sad sami izvucite zakljucak zasto,evo mityoo je naveo primer opruga idite onda i kupite opruge u Adu mala privreda pa javite kako ste prosli

Ne postoje S opruge "Ađanske" proizvodnje ali interesantno je da niko ne kupuje Danske opruge već svi kupuju Italijanske...... Bilo je doduše pokušaja da se započne proizvodnja, ali se od toga odustalo. Lično mislim da se firma ipak bojala za svoj renome pa nije htela da izbaci bofl na tržište....

Mislim da gresis i da je razlika u kvalitetu materija ogromna. Jedino ako pri ovom "izvikane" masine ne mislis na neke domace izvikane. U tom slucaju ne bih mogao nista da kazem. Ono sto mogu da kazem iz licnog iskustva jeste da Hudjik pravi izuzetno kvalitetne setvospremace, za ostale ne mogu d apotvrdim ni da demantujem.

Konkretno znam za primer Stranog proizvođača čiji je uzorak materijala uzorkovan u laboratoriji livnice, i ispostavilo se da je konstrukcija mašine od "običnog" Č 0261 i Č 0545. A ako taj materijal zadovoljava zahtevane kriterijume zašto poskupljivati proizvodnju i preterivati korištenjem neopravdano skupog materijala...
 
Nije sve u čvrstoći materijala , kod renomiranih su bolja konstrukcijska rješenja , razni uglovi , i krivine da se laički izrazim . Češće korištenje odlivaka i otpresaka a rjedje varenja . Nadam se da znate šta oću da kažem jer nisam mašinac.
 
Mislim da je skup :osmeh:, postoji velika verovatnoca da kad ga pustis u rad samo krenu pucati S opruge, ima samo jedan red krimlera sto je malo a i pitanje je u kakvom je stanju klip
 
Recite mi dali neko ima iskustva sa setvospremacom majevica 4,5 metra? Neki kazu da je dosta tezak, pa sad kakovi imate vi iskustvo?
 
Koje sirine setvospremac moze mtz 82 da vucemislim na maksimalnu sirinu. Trenutno imammali setvospremac 2.5 pa bih da kupum veci.

- - - - - - - - - -

Koje sirine setvospremac moze mtz 82 da vucemislim na maksimalnu sirinu. Trenutno imammali setvospremac 2.5 pa bih da kupum veci.

- - - - - - - - - -

Koje sirine setvospremac moze mtz 82 da vucemislim na maksimalnu sirinu. Trenutno imammali setvospremac 2.5 pa bih da kupum veci.

- - - - - - - - - -

Koje sirine setvospremac moze mtz 82 da vucemislim na maksimalnu sirinu. Trenutno imammali setvospremac 2.5 pa bih da kupum veci.

- - - - - - - - - -

Koje sirine setvospremac moze mtz 82 da vucemislim na maksimalnu sirinu. Trenutno imammali setvospremac 2.5 pa bih da kupum veci.
 
Pa i ja mislim da mu je idealan 3.20 jer ja imam 2.90 i vuce ga lepo ali moze i veci malo siguran sam...
 
Poruka mi ispade malo konfuzna,da li bi mogao da vuce neki na rasklapanje i koji je naj uzi od pomenutih. Mislim da kupim nesto kasnije traktor od 120 ks pa da sa 82-ojkom odradim sezonu ili dve a setvospremac da posle vucem sa ovim vecim traktorom (da nebih dvaput kupovaosetvo spremac).
 
Poslednja izmena:
Zato ja vucem ovaj od 2.90 jer ako kupim jaci traktor kupicu i veci spremac... Sad mi dzabe da kupim 3.20 nije neka razlika... A veci od toga je samo mucenje traktora... Moze on da vuce sigurno ali ences imati brzinu sto je glavno za spremac...
 
Ja planiram od 2.5-2.9m da kupim. Vuci cu ga prve godine sa 558 (prvom brzom na 2000o/min mora da ga vuce), posle se nadam da cu kupiti 577 (ili neki drugi traktor od ~70ks) da ne menjam spremac. Sada radim sa 2.2m i dva reda valjaka koji mu je taman za rad u 2. brzoj.
 
Imt 558 ce sa prvom brzinom moci da vuce 2.90... Ali neces uraditi neki posao tako... Posle kad ga zakacis za traktor 70-80ks taj 2.90 leti za tobom... :osmeh:
 
Nazad
Vrh