Setvospremači

Moja računica za potrebnu snagu vući setvospremač je 2,5 KS po kopljastoj motiki,znači 136:2,5=5,4 metara.:ppozdrav:
 
barikade-002.jpg
[/IMG]
Jel radio neko hidraulicno sklapanje na ovom spremacu drljaci?Ili je mozda jednostavnije kupiti onaj cekrk sa sajlom

- - - - - - - - - -

setvospremac-rau-007.jpg
 
Druze zasto moras toliki spremac da uzmes???? Nisu vam njive posebno velike.. Lakse ce ti biti i za transport i da stignes do njiva ako imas da je put zatvoren i sa 3m ces stici da zavrsis sve... Bolje da ides brze nego da mucis traktor... ALi tvoja volja ja ne bi nikako 3.6 pogotovo u tvoj kraj imas i uspona i svega.. Ali kako hoces....
 
Kod nas u ravnici teraju 2,9-3,2 metra setvospremace sa takvim rusevima. Mislim da i ti ne kupujes veci, sem ako ne planiras da radis sa rusom 2 godine, pa da kupis veci traktor.
 
homoljac892 u mene je takav consumov 3,6 sklopivi radim sa 952 to je iste snage i nije mu tesko jest da su mi njive ravne mozes da uzmes 3,4 ili 3,2 oni sve rade po naruđbi
 
slazem se sa vama, mislim da bi mu 3,30 bio knap, ili sto kaze cira 2,90 bi vukao bez muke ali kad bi hteli da ga naprave na sklapanje zato sto je kod nas naj siri poljski put 2,70 i jos su putevi useceni, zbog toga sam mislio na ovog od 3,60 zato sto kad se sklopi on je negde oko 2,60, jedino mozda hoce manje da rade na sklapanje videcu kad ih budem pozvao.

- - - - - - - - - -

homoljac892 u mene je takav consumov 3,6 sklopivi radim sa 952 to je iste snage i nije mu tesko jest da su mi njive ravne mozes da uzmes 3,4 ili 3,2 oni sve rade po naruđbi

dali si zadovoljan sa njim?
 
Nazad
Vrh