Setvospremači

Ja sam ovaj spremac 3,7 vukao sa rusom 892,bio mu je idealan ali sada je mali za Renoa tako da bih ga menjao za veci..
p1100876a.jpg

p1100878a.jpg
 
Pavel K - Zumiraj malo one sajle za podizanje krila. Cini mi se jednostavno a korisno. Ili mozda imas i neki pametniji predlog. Nije lose ni ovo resenje kod gospodina nesica, sa oprugama(slika dole). Sve je bolje og gole fizike. A ja cu vam reci kako sam ja resio brisanje tragova traktora kod spremiranja. Jednostavno sam nabavio S opruge identicne ovima na spremacu, samo su duze za 15 cm, Postavio sam ih iza tockova traktora,(zamenuo mesta gdu su bile standardne), tako da se trag traktora apsolutno ne vidi i nisu mi potrebni uduplani tockovi. Nije se video ni pre postavljanja ovih duzih, ali sam sada siguran da je taj ugazeni deo podriven. Ujedno molim za pomoc. Nedostaje mi jos jedna . Pa ako neko zna gde mogu da nabavim neka napise. Trazio sam po vasarima, kod proizvodjaca spremaca , u Mikronu... nigde nema. Ove sam davno dobio od jednog prijatelja koje je on doneo iz ,vise ne postojece, zadruge.
 
@pavel k
takve spremace kod nas vuku traktori od 100ks, malo je to mnogo za rusa, jos ako bi mu stavio pacije sape moga bi raditi samo sa podignutim krilima
Takav spremac-sa pacijim nogicama je vukao 82 kod nas godinama,ali 4 i 5 spora...prvi prolaz ok,i ne moze brze zbog neravnog,ali za drugi prolaz treba brze,za 90 ks takav je idealan.
 
Kada zavsim sezonu postavim spremac na 4 klocne tako da ni jedna nije na zemlji. A i bez klocni one(malo duze sto su) se malo vise poviju i spremac stoi sasvim ok. Za varenje koplja ne treba me potsecati, a i ne dobijam zeljenu duzinu. Kupovinom novih, ove sto vec imam sluzice za rezervu, tako ni to nisu bacene pare. Mozda nastaviti opruge sto idu na germinatore jer su one svakako malo duze. Treba nesto raditi jer je rad sa takvim(duzim) oprugama kvalitetniji. Pomozi nam mirosleveK da resimo podizanje krila.
 
Vujadine a zašto ne spustiš flah na kojeg se pričvrsti S opruga i staviš klasičnu S oprugu a imaćeš dizač tragova. Jel' može tako nešto da se uradi?
 
nosac radnih organa nije fixiran za ram, radne opruge su ravne, manje i cesce, trebao bi i paker valjak imati napred. namenjen pripremi u jednom prohodu...
mislim da su ih teske drljace bacile u zaborav, misli na nasem podrucju...
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@sani, dali je to kopija konsumovog setvospremaca? vidim da su i paker valjci skroz isti samo kod tebe nema opruga na valjcima? zasto ? a i rotore ima konzum malo jace i od debljeg materijala
 
pa ima tu i svega po malo o pa i konzuma,, namerno nema opruga ma valjcima jer se spremac vuce na rotorima i bolje poravna zelju kad su fiksni rotori,, i zato prelepo radi...
 
Nazad
Vrh