Servisiranje traktora

Pogledaj u katalogu kako je to sve povezano i koji tip razvodnika ti treba.Znam da sam jedan vratio posto nije funkcionisao te sam od prodavca dobio drugi.
 
taj mali razvodnik ispod sedista nije sigurno,posto sam skidao sa drugog rusa,i isto se ponasa.
 
robici je napisao(la):
taj mali razvodnik ispod sedista nije sigurno,posto sam skidao sa drugog rusa,i isto se ponasa.
A da li na tom rusu funkcionise.Imam ja kuci 2 kom koji su skinuti sa traktora koji su se ponasali kao tvoj.
 
na onom extra radi.
Post je spojen: [time]1258729394[/time]
_________________________________________________
po mome ovde je u pitanju glavni razvodnik.jer kad gurnem do kraja rucku pored sedista da dize hidroliku,on nece da dize,a cim malkice pomerim rucku za kipovanje ili onu koju ne koristim odma pocne da dize.neki ventil me kanda jebava u glavnom razvodniku.
 
konacno gotova glava.
2rx7ee1.jpg
 
drobi je napisao(la):
Kada sastavljate da li stavljate silikona na dihtung glave ili samo namazete tavatom?
Meni rus juce produvao, rastavio ga,sve spremio i sutra cu da sastavim(danas smo vukli djubre, pa nisam stigo).
dihtung glave nebi trebalo mazati :nono: :nono: :nono: namazan se samo laskse odlepi ali i veca verovatnoca da rikne
 
Dihtung glave motora netreba mazati ni slucajno_Ostale dihtunge po potrebi moze sa silikonom i to veoma tanko da nebi proterao visak u motor.Koristi Wuth,Victor Reinz ili barem Abro silikone posto podnose vece temperature od obicnog.Ako je neki dihtung od plute onda se maze sa tavat mascu.
 
Goran IHC je napisao(la):
Dihtung glave motora netreba mazati ni slucajno_Ostale dihtunge po potrebi moze sa silikonom i to veoma tanko da nebi proterao visak u motor.Koristi Wuth,Victor Reinz ili barem Abro silikone posto podnose vece temperature od obicnog.Ako je neki dihtung od plute onda se maze sa tavat mascu.
:nono: Kada se dihtung od plute namaze t.mascu [na pr. dihtung kartera] razvuce se-rastegne se pri dotezanju,tako da ga prakticno ne mozemo dotegnuti kako treba.Postoji mogucnost kidanja dihtunga.Nisam primetio da proizvodjaci motora to rade.Ja takve dihtunge lepim Henkel lepkom i to samo jednu stranu [na karter ili deklu ventila],druga strana - nista,ali cisto.Znaci, namazem tanko karter,namazem tanko jednu [odgovarajucu]stranu dihtunga,sacekam da se osusi i pazljivo postavim.Tako uradjeno omoguci dobro pritezanje,dobro dihtovanje,mogucnost dotezanja na prvom servisu,sacuvanje dihtunga,laku montazu i demontazu. :ppozdrav: :cool:
 
recite mi na rusu na glavno razvodniku,ako malkice istrosen plivajuci ventil i ako malkice slabija opruga,jel moguce da tbog toga nece da dize poluge preko fine hidrolike?
 
prijatelju na 577 izbacuje vodu na prelivno crevo od hladnjaka menjao je i cep i isto izbaci oko pet litara na dan u oranju meni nije jasno zasto ako neko zna sta je razlog
 
on kaze tako je radio od kada ga je kupio novog uradio mu je i generalnu prosle godine ali ne zbog toga i opet isto
 
ako nije produvao na dihtung glave il glavu možda mu je hladnjak delimično začepljen pa ne može da
propusti svu vodu koju mu pumpa šalje.
 
Nazad
Vrh