Servisiranje traktora

Najverovatnije dihtum glave. Da li je proveravao da li naduva creva u toku rada?
 
Mi smo imali takav problem na Hanomagu.Izbacivao vodu na hladnjak i kuvao kao smederevac.Menjali dihtung glave i opet isto a kada smo skinuli hladnjak u njemu sigurno par kilograma kafe i još kojekakvog mulja.Pranjem i čišćenjem hladnjaka rešen problem
 
Crevke za vodu,kad motor radi mogu biti tvrda i kod ne ispravnog termosrata.
 
dicki je napisao(la):
Crevke za vodu,kad motor radi mogu biti tvrda i kod ne ispravnog termosrata.
To si u pravu hoce i zbog termostata da naduva creva.
Post je spojen: [time]1260219785[/time]
_________________________________________________
Najbolje je prvo proveriti hladnjak i videti da li je ispravan termostat, ako nije sve to i nije dihtung obavezno odneti na ispitivanje glavu dal nije slucajno negde pukla pa nabija kompresiju u sistem za hlacenje. Trece nema ....
 
Postoji sistem ispitivanja proboja diht. glave [duvanjem vazduha] pomocu pneumatskog adaptera uz blokiranje zamajca-malo teze u kucnoj varijanti. Predlazem kontrolu termostata, pa ako je ok. skidanje creva hladnjaka.Po zatvaranju gornjeg bocnog otvora sipati vodu pa proceniti ...Na kraju glava dole.
 
mityoo je napisao(la):
kloki je napisao(la):
konacno gotova glava.
2rx7ee1.jpg
Jesili to stavio ventile od 60 stepeni? Ili slika vara? Planiras da stavis turbo?

meni je tako bacao vodu i grejuckao se dok nisam uradio ovo

mityoo :sta: sad si me bacio u trip
odneo sam glavu rekao od čega je i došao po nju nisam ni obraćao pažnju oni kao znaju šta rade
kako ti vidiš koji je ugao
i koja je razlika
jer ne stavljam turbo
 
gagi je napisao(la):
prijatelju na 577 izbacuje vodu na prelivno crevo od hladnjaka menjao je i cep i isto izbaci oko pet litara na dan u oranju meni nije jasno zasto ako neko zna sta je razlog
Ako nije stavio cobest dihtung sigurno je produvao.Imao sam isti problem. :udri:
 
Pa na slici odoka izgleda da je 60 stepeni... Od obicnog motora je ugao ventila 45 stepeni a od turbo motora je 60...

90u9sl.jpg
 
meshter je napisao(la):
Interesuje me odakle je taj podatak da je kod ursusa sa turbom ugao ventila 60 stepeni.U ovim podacima koje imam pise da je ugao ventila 45 stepeni i sa turbom i bez njega.
Od majstora koji je meni radio glavu od ursusa kad sam radio generalnu! A i moj je 60 stepeni i nema turbo, to moze tako da ide.... moj je bio fabricki sa 60 stepeni....
 
pa mytoo kakve onda veze ima koji je ugao kad je tvoj bio fabrički takav a nije turbo
 
Za bez turba je svejedno ali ako stavis turbo onda navodno nevalja 45 stepeni... Ovaj od 60 navodno ima malo losiji protok ali bolje zatvara... Tako su mi objasnjavali...
 
mityoo je napisao(la):
Za bez turba je svejedno ali ako stavis turbo onda navodno nevalja 45 stepeni... Ovaj od 60 navodno ima malo losiji protok ali bolje zatvara... Tako su mi objasnjavali...

misliš na protok dimnih gasova i vazduha
 
A možda je kriv i blok , džaba rađena generalna , ravnate glave ako je blok kriv .
 
Nazad
Vrh