Servisiranje traktora

bolje menjaj,znam coveka koji je imao isti problem i nije hteo nista da radi pa posle 50 motocasova puce klip izvuce se klipnjaca i razbi blok na dva mesta i jos napukne radilica od tog udarca, e sad ti kako hoces.
 
Prijatelji ako znate napisite nesto o BELORUSU t40 molim vas
 
auuuu nije se sotim igrat svasta ti meni nabroja. hvala :ppozdrav:
kako se oce da skinem glavu jednostavno rako da promenim dihtung poceo mi malo pustat ulje u jednom cosku i vidi cuda , a juce bio u novom sadu uzimo korpu i lamelu i vodenu pumpu,
 
ti kako hoces,razmisli al ja bi skinu glavu i karter i na licu mesta izmenjas sklopove i eto generalne u danu,nadam se da ces imati bar srece sa radilicom,uvek se nesto nadje usput,ko ti, skino da promenis dihtung a ono klip napuko........puno srece :cao:
 
Ma obavezno, nema tu diskusije, pored klipova i karika obavezno i leteće ležajeve, ne moraš radilicu ni skidati ako nema tragova ispod letećih.
 
sata mislite sta je uzrok pucanja ,
i jos nesto kad sam skino glavu u svakoj komori ima jedna kafena kasika nafte kadsam ispito dizne dvije su pisale a dvije rade ko sat na 175br e sad me interesuje otkud nafta u komorama ajd ovde gdje su dizne pisale al u sva cetir klipa .sta mislite.
sta mislite dal uzfok pucanja klipa moze bit zimsko jutarnje palenje kada rujo prvo se izvergla to jest nabaca nafte pa onda kresne i izbaci oblak dima
 
jesi siguran da je nafta,posto zna pri skidanju da pocuri voda iz glave pa ode u klip pa te mozda to zavaralo
 
smrdi na naftu.
Rastislav je napisao(la):
@mladen
Na koliko radnih sati ti se to desilo?Da svi klipovi napuknu mora da su nekvalitetni ili sta bi moglo biti?
traktor ima 3360h nikad nije dosad otvoran 2000g
 
nebi da te ubedjujem al ja mislim da je to samo voda ili antifriz pocurio pri skidanju glave jer to je normalno da pocuri kod demontaze,nema veze dal smrdi na naftu nego bi trebao da uvidis razliku pod prstima dal je masno ili je voda,da ga nisi predhodno palio pa nije hteo da upali i zatim si skidao glavu pa se nakupilo u komori klipa? :sta:
 
Ratislave napisi nesto o belorusu t40,npr.kako si zadovoljan sa porosnjom kvalitetom traktora itd.
 
Moj komšija je takođe imao isti slučaj. Skidao je glavu da proveri dihtung jer mu se traktor (MTZ 1025) greje ako je napolju toplo (ako je napolju hladno nikakvih problema nema a čim otopli odmah se greje na opterećenju) i video da su popucali klipovi. Promenuo ih je ali je problem sa grejanjem ostao. Inače taj problem sa grejanjem 1025 ima još par ljudi ovde kod mene a svi imaju prve serije tog 1025. Da li je imao ko sličan slučaj, komšija je svašta radio i ništa. Majstori su jednostavno ostali bez ideje šta bi moglo da bude.
 
ja neznam sta su sve ti majstori radili i pregledali na 1025 al u mom kraju ko ih ima menjali su ventilator koji je plasticni sa 4 pera i stavljali metalni sa 6 pera,a imali su problem i sa satom ta elektronika ruska je malo slaba tacka,mozda nebi bilo lose da isproba sa mehanickim satom temperature cisto da eliminise i to,nekstavi za probu pa lako ga je posle sprovesti u kabinu
 
prije skidanja sam ispustio permant iz sistema tako da mislim da nije voda jer je i masna opet nemogu garantovat da je sto posto nafta djavo je djavo.
nisam ga palio al sm prilikom skidanja korpe i kad sam ga natiskivo okreto zamajac e jedino da nije tada al to je svega dva kruga ukupno da sm okreno.


sto se tice grijanja 1025 ja mislim da je do hladnjaka il je zacepljen il im je kosto denger kaze propeler mal , da je motor grijo bi se on ikad je hladno vrjeme.

i ja sam imo problema sa satom za temperaturu al sam elektro izbacio i ubacio mehanicki to je naj sigurnije mjerenje , inace kod rusa su ti istrumenti ravni nuli nijedan mi na traktoru ne radi , pritisak ulja sam isto izbacio el i ubacio mehanicki , kazaljka od goriva da ne govorim kakva cuda pravi :udri:
 
e bas sto se tice satova :udri:,mehanika je mehanika,nema veze sto si ispustio antifriz uvek ostane u glavi po kojekakvim kanalima i kad skidas glavu malo je nakrenes i eto ga u klipu al ajd,jedino ti preostaje da liznes malo pa ces pod jezikom osetiti dal je nafta ili sladunjavi antifriz,samo oprezno nemoj sad iz svakog klipa po kafenu kasiku pa da se navuces :D
 
jest da volim slatko al cu se kontrolisat :pcelac::.
kad smo kod istrumenata imal ko resenje da kazaljka od goriva ne skakuce ko djavo
 
Nazad
Vrh