Servisiranje traktora

Interesuje me još dali je možda neko menjao i kabine?Neznam koliko je to komplikovano da se zamene.Ustvari hoću da napravim traktor ovako:menjač sa diferencijalom hidraulikom i ceo zadnji most da ostanu od mtz52 a na njih da se prebaci motor sa prednjim mostom od mtz 80 i kabina.Ako ima neko bolje rešenje neka napiše prihvatam sve moguće solucije pošto vidim da se dosta ljudi razume u ove Ruske traktore.Dobri su čak sam ih video prošle godine da ih ima i u Australii (nije uopšte šala)
 
@slovkabre stric je na 52 radio generalku i iz rusije narucio delove (tj komplet motor)od 82
izaslo ga oko 2000-2200e al sad dere!
ima samo njega i radi ~40kj zemlje
 
Pozdrav svima!

Interesuje me Vasa iskustva sa delovima za generalni remont motora traktora IMT-542.
U ponudi se moze naci svasta, od domacih(Motins), preko indijskih pa do Massey Ferguson-ovih, KolbenSchmidt-ovih, AE-ovih, Bepco-vih, itd.

Sta kupiti?
 
KolbenSchmidt su vrhunski delovi za klipove i karike klipnjace mozes slobodno da uzmes
a sve drugo je bolje indijsko nego nase samo nemoj tursko.
ja sam na 560 stavio indijsku glavu motora sa svim pratecim elementima i radi besprekorno a jeftinija je 1/3.
po forumima sam procitao negde da je indijska hidraulika mnogo bolja od nase,da drzi masinu gore kada je traktor ugasen a to imt ni nov nemoze.
bos pumpu sam nosio kod raznih majstora svake 2 god jer sam kupovao naftu od''trgovckih putnika''
nikad nisam bio zadovoljan 100%,a onda sam je menjao staro za novo-remontovano +10 000 din + garancija u preciznoj mehanici .od tada necujem motor.
hladnjak sam uzeo turski za smesne novce i tu nema puno mudrosti ili radi ili ne.
to je to od mene

PS.dzaba sve ako se generalna ne uradi pedantno
 
North Army meni je motor na mtz80 u odličnom stanju!samo što je crko menjač(neće u rikverc) pa zato oću da promenim motor na mtz50,tamo je zadnji ceo deo ispravan.A da ti kažem da komplet rukih sklopova možeš naći od 100-120 e pa i ako budem imao volje možda ću ga srediti generalno pa neka posle stoji za nedaj Bože a to me nebi skuplje izašlo mislim od 250-300e
 
Pozdrav
Dali neko ima radionicki prirucnik za IMT 560 ili 577 sa ojacanom hidraulikom i mokrim kocnicama?
 
Dukej ako mogu da pomognem ili bar pokušam pomoći tvom komšiji pošto kažeš da su već sve isprobavali na motoru a on se i dalje greje.Ja sam taj problem imao sa mtz52 a bio je u tome što je greška bila u odlivku motora,nije imao protok vode između 1 i 2 cilindra.To sam utvrdio kada sam pravio generalnu.Onda sam sa bušilicom probušio taj deo (nije išlo baš glatko) i od onda se više nije grejao.Na garantujem da je to i kod komšije isti slučaj ali ako su već sve isprobavali ko zna može biti i to. ::traktor::
 
KolbenShmidt sklopovi su zaista vrhunski. Navest ću samo jedan primjer. Na svom IMT-549 sam radio generalku 1999. god i stavljao sam KolbenShmidt sklopove. Taj motor je bio živa vatra na gasu, pucao je od snage. I kad smo i njega saranili 2007. onda sam ubacio potpuno nov motor IMR DM33 i taj novi motor nije ni sluga starom motoru nakon napravljene generalke. A na IMT-533 imam indijsku glavu i nemam nekih značajnih primjedbi. Uglavnom mislim da su današnji materijali puuuno lošiji nego prijašnji. Da sam znao da ću tako proći sa motorom na 549 napravio bih ponovno generalku na starom motoru sa Kolben sklopovima i samo deri.
 
slovakbre je napisao(la):
Dukej ako mogu da pomognem ili bar pokušam pomoći tvom komšiji pošto kažeš da su već sve isprobavali na motoru a on se i dalje greje.Ja sam taj problem imao sa mtz52 a bio je u tome što je greška bila u odlivku motora,nije imao protok vode između 1 i 2 cilindra.To sam utvrdio kada sam pravio generalnu.Onda sam sa bušilicom probušio taj deo (nije išlo baš glatko) i od onda se više nije grejao.Na garantujem da je to i kod komšije isti slučaj ali ako su već sve isprobavali ko zna može biti i to. ::traktor::

najverovatnije je to ! u odlivku motora postoje kanalici kojim se sprovodi voda i koja hladi motor ..e sad pri obradi motora mogu ostati unutra sitni komadici gvozdja koji su slobodni .. i ako upadnu u kanale zacepe ih i motor nema hladjenje !
 
Ja sam nameravao da kupim Kolbenschmidt-ove delove, ali kada sam se malo raspitao o uvoznicima i cenama onda sam se pokolebao.
Naime, delovi(klipovi, karike i hilzne) kod uvoznika Cubi(rade i masinsku obradu) iz Novog Sada kostaju oko 90 eura po cilindru dok je cena istih kod firme AC-Agrocentar iz Beograda 55 eura. Da li su to stvarno originali?
Iskreno govoreci, najvise poverenja imam u Mahle delove (oni su vrh u proizvodnji cilindarskih sklopova za automobile). U njihovim katalozima sam nasao delove za IMT traktore ali ih kod nas niko ne prodaje pa sam zamolio prijatelje u inostranstvu da tamo pokusaju.
 
moj majstor vec duze vrjeme na IMTove ugrazuje indijske glave jer su kvalitetnije od nasi i kompletnije
 
[Bećarina pusta
Pa samo kliknes levim misom na jedan od ovih naslova i onda na ''save'' i to je to.
 
kad kliknes na link i kad ga ocita imas opciju download i kliknes na download i save
jedino ako nemas pdf ili koji ga program vec ocitava kad ga sacuvas
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Jel mi može netko objasnit kako da skinem ove priručnike što je kloki postavio?

Pa nije valjda da ih još nisi skinuo? Postavio sam ih pre godinu dana i dao linkove još na onom "starom forumu", tamo si bio Roki ako se sećam dobro?
 
North ARMY je napisao(la):
kad kliknes na link i kad ga ocita imas opciju download i kliknes na download i save
jedino ako nemas pdf ili koji ga program vec ocitava kad ga sacuvas

Izgleda da je to problem. Sve napravim, al ništa.

@Čugi: Znam da si to tamo stavio, al isti problem sam imao ko i sad samo što mi se nije dalo onda brugijat oko toga. No sad ću to morat nekako skinit. A nick je bio taj.
 
Nazad
Vrh