Servisiranje traktora

Dragiša pogledaj prvu stranu ove teme.
 
kloki jesi zadovoljan sa ursusom u oranju i koliko trosi,hteo bi da uzmem 95-98god.treba mi za oranje i tanjiracu a kazu da je opak potrosac jel tacno.......
 
trebao si to u drugu temu al ajde...

ako mislis na 120 ks kao moj treba ga dobro uposliti jer se iza njega posao vidi a vozikanje nikako.
potrosnja je relativna i diskutabilna stvar i zavisi od mnogo faktora i to svi znaju tako da o tome nema smisla govoriti.
tip zemlje,
vlazno,
tvrdo,
ugazenost,
pred usev,
duzina parcele,
stanje pluga,
podesenost pluga,
stanje motora,
dubina oranja,
prednja vuca,
prazan hod t,
tezina traktora
vestina majstora..............................
itd
pazi koliko je izvikan i mogu ti reci da nije neki potrosac oko 15 tak l.ali nikada nisam tacno merio nego od oka.
medjutim orem koliko god hocu duboko tako da mi radi posao.
izvikali su ga PIKovci jer su krali naftu pa su to pravdali velikom potrosnjom.
jedino kada ga uzmes moras da ga pretreses skroz skroz.
 
ok,hvala na savetu imam neke ponude od 95-98god.za nekih 11-15000e zavisi od godista guma sati rada itd,kod mene u kraju covek uvozi iz hrvatske i diluje,sad ima u ponudi ako nije prodao od 160ks al taj me nezanima jer ga nehvale bas zbog 3-brzinskog menjaca,jer to je ustvari 120ks sa turbo punjacem,meni je 120ks dosta za tanjiracu 2.8+ paker valjci i plug od 4 glave u momkraju ima da dere pun gas. :D
 
:cao: Ljudi zna li neko kako izgleda blokada kod Zetor-a 6011 :udri:, kada stisnem papučicu blokade ništa se ne dešava . Ranije se čulo neko krckanje kada sam je uključio . :spavam:
 
Papučicu vraća ponekad . Ali se ništa ne dešava kada je pritisnem , pokušavao sa i da španujem polugu koja ulazi u blok dif. ali ništa. :sta:
 
Onda je problem unutra u kućištu, otkačilo se, puklo....dosta sam radio oko Zetora, ali to konkretno nisam, ne gine ti otvaranje!
 
To sam i ja mislio , ali neznam tačno odakle da krenem , da nebi skidao više delova dego sto je potrbno . Neznam ni kako izgleda . Znam da je kod nekih blokada u vidu kandži.
 
untitled.jpg


evo tvoje blokade
nazalost moram da te razocaram da bi to namestio moras da uradis veliku gimnastiku. posto sam to radio na ursusu a sistem je potpuno isti.
ja sam popravljao hidrauliku a to sam radio usput kad je vec bio otvoren.
inace nije mi padaluo na pamet da samo zbog toga otvaram traktor jer je ne koristim nikad ali sada i to radi.
dakle,moras da skines poklopac hidraulike ispistis ulje,desni tocak, desni bocni reduktor,kocnice poluosovinu i tek onda dodjes do kandze.
nezaboravi da podupres kabinu jer se ona drzi na bocnom reduktoru
meni je pukla ova uska br 35 tacnije tako sam ga kupio a verujem da je i kod tebe slicno.
polako. naoruzaj se zivcima dobro.
usput iskoristi prilikuja da promenis semeringe na bocnom reduktoru i bloku, pregledaj kocnice,i obavezno konusni lezaj pregledaj,ja sam tada otkrio da je lezaj bio u ku...u neznam kako je uopste radio, tako da mi muka nije bila uzalud mnogo stvari sam sredio.
sa srecom...
 
Reci mi pozicija 38 je semerig ,ako ti nije frka stavi mi i poluosovine sa čizmama . Tu bi trebalo da ima 2 semeringa. Jedna da li su obe kandže zamenjive jednu vidim 37 a druga da nije možda izjedno sa kućištem dif.
 
semering je br 33 (58x80x13)

untitled-1.jpg

ovde je br 51 80x100x13


untitled2.jpg

a ovde nevidim mutno je


evio i kocnice
untitled3.jpg
 
Hvala mislim da će mi pomoći . Reci mi za onu drugu kandžu što se nevidi da li je ona izjedna sa kućištem.
 
Imam IMT 539 iz 96, i vec dosta radnih sati, a s'obzirom da mu je crkao sat, mislim da je tu negde oko 8.000h.. E sad vreme je za generalku.. Jel postoje u Backoj neki ovlasceni servisi koji bi to uradili tip-top da me posluzi jos koju godinu pa da posle kupujem novi..

Deda mi kaze da je ranije bila varijanta da se preda stari motor, oni ga procene koliko vredi i doplati se za novi (reparirani, sredjeni il vec kako).. Jel to radi jos neko?

Interesuju me okvirno cene generalke na tom motoru a mozda i ako neko zna cene sredjenih motora?

Hvala
 
Imaš u Dobanovcima IMT-ov remontni centar koji baš to radi. Ako hoćeš mogu slikati njihov prospekt pa okačiti ovde, tamo ima šta sve rade, uglavnom to je industrijski generalni remont celog traktora ili samo pojedinih delova (motor, menjač...).
 
Radila je Rakovica zamenu motora, sajt im više nije u funkciji jer su pred prodajom, probaj na ovaj telefon da se informišeš 011/356-4011, inače cena ti ovako zavisi od majstora i od porekla delova, original, mala privreda, Turski...
 
Ja sam pre tri godine u Rakovici zamenio motor za 558 po principu STARO ZA NOVO.
Stari su racunali u 25% vrednosti novog. Bila je opcija i STARO ZA GRM ali nisam hteo. Malo je jeftinije od novog. Sada da li to isto rade stvarno neznam.
 
dal je se ko susreto na klipu sa vrtloznom komorom da ima napuknuce od vrha ivice komore prema zidu klipa duzine 15mm danas kad sa skino glavu na rusu 920 na svakom ima napuknuce po 15-20mm dal bi trebo mjenjat klipove il bi smjeo ostavit ,
 
Nazad
Vrh