Servisiranje traktora

i sam sam varioc ali to neradim. ovaj varioc iz loznice vari sve i to sa garancilom. ima tehnologa materijala ima aparat ko ferguson velicine ima sve potrebne elektrode i znanje. to je jedan u 1000 varioca. nosio sam mu blok od 539 puko skroz do kartera .zavari obicno gvozdje za liv. uzmes ceic i tuci kolko imas snage nemozes mu nista, covek garantuje za svoj rad. posle obrade i busenja rupa za karter nije cak ni trnovanje trebalo [provereno ] sklopljen i dan danas radi bez greske i niko nezna ni da je varen.to je bilo 96 god. neznam samo da li je ziv jos ima lepih godina.pre dve godine sam zadnji put bio. sredjivao je i ovakve stvari ali problem je sto tu nema obrade kucista ako povuce.dovoljan je mm na krajevima je to 2mm. zato se izbegava
 
dc 83 po meni to sto su se osovinice zajele nemoj da te brine ,pre bi trebao da odneses osovine gornjeg i donjeg snopa kod strugara da provris da nije se pokrivila
Pa videcu kad rasklopim sve,da detaljno proverim nije li iskrivljeno,,nadam se da nije

- - - - - - - - - -

Za zavarivanje bi ti trebalo više od 80E samo za elektrode.
Eto,bolje i sto se nisam raspitivao za zavarivanje. A nalazio sam i za manje od 80,al nece da salju brzom postom
 
@Vica022

Upravo to je i problem. Čak i da nadje majstora koji to može i zna (a sigurno ih ima jako malo) ja ne vidim kako bi se osigurao da ne dodje do krivljenja. Em je lom ogroman, kućište je bukvalno prepolovljeno, em je dugačak, em kroz mjenjač prolazi gomila vratila koja su sva redom paralelna i uklapaju se dalje prema diferencijalu. Nije nemoguće zavariti to ali šanse da ispadne dobro bi bile ozbilno male. Da ne govorimo koliko bi koštalo da se to zavari, dobro ili loše. Računaj koliko košta 1kg gusane elektrode.
 
i sam sam varioc ali to neradim. ovaj varioc iz loznice vari sve i to sa garancilom. ima tehnologa materijala ima aparat ko ferguson velicine ima sve potrebne elektrode i znanje. to je jedan u 1000 varioca. nosio sam mu blok od 539 puko skroz do kartera .zavari obicno gvozdje za liv. uzmes ceic i tuci kolko imas snage nemozes mu nista, covek garantuje za svoj rad. posle obrade i busenja rupa za karter nije cak ni trnovanje trebalo [provereno ] sklopljen i dan danas radi bez greske i niko nezna ni da je varen.to je bilo 96 god. neznam samo da li je ziv jos ima lepih godina.pre dve godine sam zadnji put bio. sredjivao je i ovakve stvari ali problem je sto tu nema obrade kucista ako povuce.dovoljan je mm na krajevima je to 2mm. zato se izbegava
Verujem da ima majstora koji bi i ovo zavario,al ja u mojem kraju nisam cuo za takvog,a neki sto sam zvao iz oglasa kazu da imaju i po dvadesetak rashodovanih 539 i 533 tako da nije ni bio problem da nadjem polovno,jednostavnije a eto ispada i jeftinije
 
ne samo elektrode nego i koje gusane elektrode .kad sam cuo od ovog tehnologa da ima preko 60 vrsta gusa ja sam se zaprepastio. zato sam mu i rekao da mu mogu nabaviti povoljnije polovno.sad ih bar ima.ovaj varioc je cudak. ja sam mu licno rekao da mu se ruka treba da pozlati. jednostavno rodjen za to .to se radi kad nepostoji drugo resenje.taj zna kako da pripremi sve i kojom metodom radi.ako ti treba pomoc javi se na pp dc83
 
dobro vece radio sam generalnu na torpedo 4506 i imaam problem,traktor upalio dobro samo 1 cilindar ne radi kad odvrnem cev od nafte ne reaguje i lupa u tom cilindru a lupanje se cuje kad slusam u cev dizne.dizne sam uradio kompresioni prostor stelovao menjao mesta diznama i uvek taj prvi ne radi i kad popustim cev od dizne slabije baca naftu nego na ove druge dve a lupa ko da stize klip u glavu a ponavljam stelovao sam kompresioni prosttor sa ziccom za lemljenje skinuo tri puta glavu a ne vidi se da stize klip, glave radjene jel moguce da kad je dizna u glavi ikad klip stvara kompresiju da pumpa onda ne moze da gura naftu kroz diznu jer kad vadim diznu napolje i zaverglam onda baca naftu molimi za pomoc ne znam sta vise da mu radim ali prvi cilindar ne radi,
 
pritisak pvp je mnogo veci od kompresije koju klip pravi.po ovome sto kazes na prvu diznu ti manje baca naftu nego na ove dve treba traziti razlog u pvp[bos pumpi.] element ti otprilike steka od prve dizne. za ovo sto ti lupa neznam sta si oko razvoda radio ili da nisi pretegao ventile pa ti udaraju u toku rada . desi se i d loseg rada usled pumpe da klikce ili zvuh lupanja .proveri sa bosistom prvo pumpu jer najverovatnije nemoze da stvori dovoljan pritisak da probije diznu
 
ne dizna nego element pvp za tu prvu diznu. ili to ili ti sa ventilima nesto nije u redu na prvom klipu .nadji merac pritiska pa izmeri kompresiju na tom klipu. treba biti preko 22bar najmanje
 
sve je moguce.desi se trunka da upadne kad je vec sve skidano .meni je vise sumnja na ventile sto se cuje lupanje da ventil nestize klip.ako izmeri kompresiju i uporedi znace . tesko je napamet otkriti gresku koja se podkrade.mora se redom. ako je kompresija priblizna na sva tri klipa nema sta drugo nego pvp
 
dobro vece radio sam generalnu na torpedo 4506 i imaam problem,traktor upalio dobro samo 1 cilindar ne radi kad odvrnem cev od nafte ne reaguje i lupa u tom cilindru a lupanje se cuje kad slusam u cev dizne.dizne sam uradio kompresioni prostor stelovao menjao mesta diznama i uvek taj prvi ne radi i kad popustim cev od dizne slabije baca naftu nego na ove druge dve a lupa ko da stize klip u glavu a ponavljam stelovao sam kompresioni prosttor sa ziccom za lemljenje skinuo tri puta glavu a ne vidi se da stize klip, glave radjene jel moguce da kad je dizna u glavi ikad klip stvara kompresiju da pumpa onda ne moze da gura naftu kroz diznu jer kad vadim diznu napolje i zaverglam onda baca naftu molimi za pomoc ne znam sta vise da mu radim ali prvi cilindar ne radi,
Pa ako je tacno ovo sto kazes, da dizna baca gorivo kada je izvadjena napolje onda je pritisak pumpe dobar ili bar priblizno dobar, a uzrok lupanja ko sto rece vica022 je verovatno u nekom sudaranju klipa sa necim, ventili ili glava, moguce da je neka greska i u razvodu kod uzubljivanja. Kada motor radi bez jednog cilindra vrlo je tesko odrediti sta lupka i kucka i trese...
 
1.Ovo što se tiče proizvodjača uredu, 2.ali što se tiče naziva ležaja nema kako ga ko zove nego je to njegov naziv i nema izmena.3.Na engleskom ima drugačiji naziv, ali o tome drugi put.4.Zna se kako izgleda buričasti ležaj.
1. Tako sam i ja misliio.
2. Moja je greška što sam pomislio da se možda na makedonskom jeziku kaže buričasti umesto valjkasti.
3. U par navrata sam pročitao post ali i dalje ne razumem ovaj deo šta ste time hteli da kažete?
4. Da zna se kako izgleda buričasti.
 
Da Vam više ne pravim zbrku i da bi ste razumeli šta sam hteo da kažem evo odgovora.Ovaj tip ležaja je u colovima i kao takav je konstruisan od poznate Engleske fabrike ležaja i ona mu je i dodelila to ime i koristio se za potrebe traktora, kojih, nije bitno.
2013-03-09-1221-01.jpg

Inače ova fabrika je do sada kupila mnoge fabrike ležajeva što Američkih što Evropskih.
 
Da Vam više ne pravim zbrku .
Ne laskajte sebi..... Što se tiče porekla naziva ležaja..... Zar će kupac u prodavnici reći molim vas dajte mi dva steering pivot thrust bearings.? Ili dajte mi dva ležaja T-126? Čovek je lepo okačio sliku šta popravlja. Izrazio sam moje mišljenje šta bih ja stavio tj kakve aksijalne bih stavio. A da ne znam da je u colovima ne bih se ni oglašavao i ne bih napisao članu Pavel K ( i ostalima) Aksijalne uzmi valjkaste,T-126 bi trebalo da im je oznaka. Mani one kuglične...
 
Ljudiii rasklopio sam danas menjac :) Unutra je uglavnom sve zdravo,raznizao mi se jedan iglicasti lezaj i napukao je ovaj poklopac ili kako se vec zove i malo su iskrzani zupci na ovoj osovini. evo vidi se na slikama. Ajde mi recite dal moze osovina da se koristi ili moram da je menjam i kako ovo sto je napuklo da resim ? ::pomoc:;:sta: Niko da mi odgovori za osovinu :udri:
sdc11078.jpg
sdc11096.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne laskajte sebi..... Što se tiče porekla naziva ležaja..... Zar će kupac u prodavnici reći molim vas dajte mi dva steering pivot thrust bearings.? Ili dajte mi dva ležaja T-126? Čovek je lepo okačio sliku šta popravlja. Izrazio sam moje mišljenje šta bih ja stavio tj kakve aksijalne bih stavio. A da ne znam da je u colovima ne bih se ni oglašavao i ne bih napisao članu Pavel K ( i ostalima) Aksijalne uzmi valjkaste,T-126 bi trebalo da im je oznaka. Mani one kuglične...
Nemom potrebe da laskam sebi, a Vi ako već pišete nešto onda o tome treba da znate sve, a ne polovično jer su kod Vas ovi ležajevi ispali buričasti. Šta će kupac tražiti to je njegova stvar.Slažem se za Vaše mišljenje u vezi predloga za aksijalne ležajeve mada postoje i druge varijante, ali o tome drugi put.
I treba malo da potražite na forumu šta znači reč laskanje, a ja sam daleko od toga da bih Vama laskao!
 
Nazad
Vrh