Servisiranje traktora

Dragi moji forumaši. Imam problem na IMT 549,87god. Izbacujemi ulje na odušak ali samo kad se krećem po uzbrdicama i to ne uvijek! po ravnim parcelama nemam problema, traktor ne opterecujem i ne forsiram, redovno mijenjam maziva i filtere! Dalise neko susreto stim problemom i imali kakav savjet? Hvala uneprijed.
 
roda ostala bez nogu jos malo pa ce da poleti samo da zamenim caure na mostu caure rukavca aksialne lezaje stelovaje lezaja tocka
1z6cqo2.jpg
 
pa dobro,znam,nego ne znam kako je ona menjacka kutija iznutra povezana sa zadnjim delom,dal se to lako odvoji kad se odvrnu oni srafovi sto idu u krug ili treba jos nesto da se uradi ?
 
Prvo sve sto vidis okolo na mjenjacu poskidaj.Zadnja instalacija, Poluge kocnica,glavu volana,poluga kvacila itd.Zatim odvrni vijke koji drze mjenjac za kuciste diferencijala.Jedan dio vijaka ti je oznacen na slici ,a ostale ces sam vidjeti.I to je to.mjenjac ide tad van.Tad krenes sa rastavljanjem mjenjaca.Redoslijed rastavljanja mjenjaca u dijelove(vađenje zupcanika) mozemo ti objasniti kad zavrsis sa skidanjem mjenjaca.




Uploaded with ImageShack.us
 
kako je ovo uspjelo pući,jel bilo neko propinjanje pa je tresno jako ili ????:sta:

- - - - - - - - - -

nisam vidio poruke gore da je prevrtanje u pitanju ali opet mi je nelogično.Neka si ti dobro a ovo ćeš popraviti
 
lisnik - E hvala ti prijatelju puno ::super:: ovih dana cu to da radim ...Nadam se da nije unutra u menjacu nista osteceno.
prnjavor3 - U sumi se prevrnula prikolica s drvima,pa ona povukla traktor i 2 puta se je prevrnuo niz brdo i onda udario u jedno drvo i tu se zaustaviona bok . Pa da,hvala Bogu ja sam dobro,a ovo cemo polako :)
 
hvala Bogu da si ti dobro
zato je automatska kuka zakon prikolica ode a traktor ništa.dokazano u praksi. nema ništa gore nego vući prikolicu jednoosovinku na poteznicu.teško kačenje,em daleko, propinje traktor em kad se ovo desi ode sve

a jel mi se čini ili i ti imaš kuku nevidim dobro?kako si onda uspeo ovo
 
dobro si video ::namigivanje:: imam automatsku kuku,nego ima onaj osigurac,nismo ga skinuli,prikolica je mik 400.1 i nije ona namenjena za drva i za neravan teren,visoka je. evo kakva je kuka
sdc10959.jpg
 
ma kog će ti djvola to ja koristim kuke ali nikad to nisam koristio i nikada mi se prikolica nije otkačila.skidaj bre to
ja sam uspeo da izvrnem IMT kiperku sa 6 m drva traktor nije ni mrdnuo.nego sreća bio usečen sumski put pa se nije sve iskipovalo ostalo pola na stupcima.vezao sajlom za drvo prikolicu pozadi cimnuo traktorom i ona se vratila
 
Nazad
Vrh