Servisiranje traktora

I ja koristim kuku bez toga osigurača, i već sam negdje pisao kako mi se otkačila i odletila a traktor ostao ne pomjeren.
Kod mene te fiksne veze ama baš niko ne koristi, ali ja ću morati sad da napravim ovaj montažni osigurač. Moram uraditi tako da se može skidati i stavljati po potrebi jer kad prikačim atomizer od 1000l imam osjećaj da će kad voda ljuljne pozadi da se otkači. Do sad nisam imao problčema ali me toga uvjek strah.
 
Proizvodjača sam odabrao zbog slike a što se tiče kvaliteta na svakom je da odluči šta će da kupi tj od kog proizvodjača. Što se tiče buričasti-valjkasti.... Zato sam tako napisao jer sam u prethodnom postu napisao samo valjkasti pa nisam bio siguran dal sam shvaćen ili ne. A i ne znam ko kako zove te ležajeve....
 
ma kog će ti djvola to ja koristim kuke ali nikad to nisam koristio i nikada mi se prikolica nije otkačila.skidaj bre to
ja sam uspeo da izvrnem IMT kiperku sa 6 m drva traktor nije ni mrdnuo.nego sreća bio usečen sumski put pa se nije sve iskipovalo ostalo pola na stupcima.vezao sajlom za drvo prikolicu pozadi cimnuo traktorom i ona se vratila
Ma skidam prvom prilikom.A i ranije mi se izvrtala ta prikolica i nije bio taj osigurac,i kao sto kazes okrene se i otkaci i traktor ne mrdne,ali ne mogu da se setim iz kog razloga je vracen osigurac

- - - - - - - - - -

I ja koristim kuku bez toga osigurača, i već sam negdje pisao kako mi se otkačila i odletila a traktor ostao ne pomjeren.
Kod mene te fiksne veze ama baš niko ne koristi, ali ja ću morati sad da napravim ovaj montažni osigurač. Moram uraditi tako da se može skidati i stavljati po potrebi jer kad prikačim atomizer od 1000l imam osjećaj da će kad voda ljuljne pozadi da se otkači. Do sad nisam imao problčema ali me toga uvjek strah.
Pa meni se je verovatno i desilo da se zbog neceg otkaci prikolica pa je osigurac stavljen,al skidam ga posto ja sem prikolice nista ne kacim na kuku
 
Proizvodjača sam odabrao zbog slike a što se tiče kvaliteta na svakom je da odluči šta će da kupi tj od kog proizvodjača. Što se tiče buričasti-valjkasti.... Zato sam tako napisao jer sam u prethodnom postu napisao samo valjkasti pa nisam bio siguran dal sam shvaćen ili ne. A i ne znam ko kako zove te ležajeve....

Ovo što se tiče proizvodjača uredu, ali što se tiče naziva ležaja nema kako ga ko zove nego je to njegov naziv i nema izmena.Na engleskom ima drugačiji naziv, ali o tome drugi put.Zna se kako izgleda buričasti ležaj.
 
Zar nemate obrtne rude na tim jednoosovinkama prikolicama ?
ja imam,al nije mogla da odradi svoj posao posto se je prevrnula niz brdo

- - - - - - - - - -

evo dokle sam stigao danas :
sdc10977.jpg
sdc10979.jpg
sdc10980.jpg
sdc10975.jpg
E kako sad dalje ::pomoc:;i na zadnjoj slici se vido ovo gde je zaokruzeno,tu ima mali zazor na ovoj osovinici,a kolko vidim nema nikakva biksna ili caura koja bi se promenila ? Kako se to resava ?
 
Pa ovaj tvoj zazor nije veliki, netreba da te to brine ako se ujela osovinca onda se navari i obradi a ako se ujelo kuciste... onda nista. sta nameravas sa kucistem? Sto se daljeg rasklapanja tice prvo skini bravicu pa onda viljuske, reduktor.....
 
dc 83 reci mi od kojeg ti je to kuciste .mogu ti preporuciti jednog ekstra varioca gde imas garanciju. nisam ga dugo posecivao jer je covek iz loznice ali profesionalac. brine me jedino da nepovuce var jer je velika duzina .mozda je bolje resenje kuciste polovno a to ti mozda mogu pronaci. bitno mi je od kog traktora je. cini mi se od imt533. ako je od njega siguran sam da ima kod mene u susednom selu. ti si iz slatine kod sapca?
 
Pa ovaj tvoj zazor nije veliki, netreba da te to brine ako se ujela osovinca onda se navari i obradi a ako se ujelo kuciste... onda nista. sta nameravas sa kucistem? Sto se daljeg rasklapanja tice prvo skini bravicu pa onda viljuske, reduktor.....
osovinica se je ujela al sasvim malo,videcu na kraju kad sve drugo sredim sta cu s njom ::super::
 
Al si ti imao srece ::sramota::, puko ko staklo, sta misle iskusniji o zavarivanju kucista?
Mnogoooooooo srece :) dobro sam prosao hvala Bogu,kako je moglo da bude.. neki kazu da bi moglo,al ne garantuju,vec sam nasao drugo polovno kuciste ::super::

- - - - - - - - - -

dc 83 reci mi od kojeg ti je to kuciste .mogu ti preporuciti jednog ekstra varioca gde imas garanciju. nisam ga dugo posecivao jer je covek iz loznice ali profesionalac. brine me jedino da nepovuce var jer je velika duzina .mozda je bolje resenje kuciste polovno a to ti mozda mogu pronaci. bitno mi je od kog traktora je. cini mi se od imt533. ako je od njega siguran sam da ima kod mene u susednom selu. ti si iz slatine kod sapca?
Nasao sam drugo kuciste,539 je . Ne, iz Slatine kod Leskovca
 
I ja mislim da nebi trbalo rizikovati sa zavarivanjem jer ovo nije liniska pukotina ili probijeno kuciste ovde je doslo do potpunog razdvajanja. Kao sto rece vica022 moze i var pvuci. Lako ces naci kuciste 533-539. Mozda varioci misle drugacije...
 
dc 83 po meni to sto su se osovinice zajele nemoj da te brine ,pre bi trebao da odneses osovine gornjeg i donjeg snopa kod strugara da provris da nije se pokrivila
 
I ja mislim da nebi trbalo rizikovati sa zavarivanjem jer ovo nije liniska pukotina ili probijeno kuciste ovde je doslo do potpunog razdvajanja. Kao sto rece vica022 moze i var pvuci. Lako ces naci kuciste 533-539. Mozda varioci misle drugacije...
Ma da ne bih rizikovao s varenjem ::super::

- - - - - - - - - -

ja ti postavi pitanje da ti pomognem a ti o osovinici. znaci pomoc ti netreba
Dobro prijatelju,ne ljuti se.Aj pomozi,napisi mi detaljnije,sta i kako da skidam
 
Ako budeš išao, na zavarivanje, nemoj slučajno da te neko zaje*e i zavari to direktno, tj. materijal na materijal. Takvi spojevi moraju posebno da se pripreme pošto zavareni spoj na gusu ima jako loša mehanička svojstva - veoma je lomljiv. Kako bi se ti riješilo, spoevi se pripremaju na način kao na ovim slikama:

studding.jpg


Prvo se napravi solidno veliki žljeb po dužini a zatim i često poprečni žljebovi u koji se stavljaju čelična ojačanja kao gore na slici.

Na početku zavarivanja, prvo se spoje ova poprečna ojačanja kako bi "držali" kasnije varove i spriječili krivljenje i pucanje.

Pored sve moguće tehnike , zanata i svega, ovo zavarivanje će ozbiljno mnogo da te košta, u to ne sumnjaj. Pored toga što sumnjam da će neko to da ti odradi kako treba (računaj da je to kućište mjenjača tako da ni najmanje krivljenje ne dolazi u obzir), ne vjerujem da bi se iko usudio da ti garantuje da će spoj moći da nosi teret, čak i uz ojačanja sa slike. Jedino rješenje, koje je opet rizično, jeste da se kućište zavari i ako to uspije i ne dodje do krivljenja (što neće biti lako postići!) da se napravi noseći ram koji bi sa jedne strane bio vezan na kućište diferencijala a sa druge išao sve do motora, ispod njega i do nosača prednjeg mosta, dakle nešto slično nosaču za prednji utovarivač ili ramu kakav imaju stari američki traktor ili npr. Belarusi. Taj ram bi primao na sebe najveći dio opterećenja i rasteretio bi kućište mjenjača. Pitanje je koliko će to sve da košta i da li je bolje da jednostavno nadješ kućište sa nekog rasturenog ili havarisanog traktora, takvih može da se nadje a tu ti paše kućište od bilo kojeg manjeg IMT-a.
 
Nazad
Vrh