Selektor za semena

Ivane, zvao sam ih pre nedelju dana (Poljotehniku), 3800 dinara je tabla perforiranog lima debljine 1 mm bez obzira na veličinu otvora. Koliko si platio selektor?
 
selektor je danas isproban i radi odlično, ja sam jako jako zadovoljan.......

sita moram uzeti, jer ću i ječam čistiti na njega, poslije graha, da pripremim za sjetvu, koja će jako brzo doći, u pitanju je nešto manje od 2mj
 
Jel neko ima,video,ili radio na Zmajevom selektoru?Interesuje me kakva je to masina.Na slikama deluje mocno.
 
sem onog spiralnog selektora (bez motora) da li postoji jos neka vrsta selektora bez koriscenja motora?
 
Postoji. Uglavnom stari selektori su takvi... da kazem, na "kurblu". I mi posedujemo jedan takav selektor malog kapaciteta, ali nemam sliku.
 
hteo bi da napravim neki mini selektor pa me interesuje koliki treba da budu okrugli otvori da bi celo zrno soje moglo da prodje a koliki treba da budu duguljasti otvori pa da bi celo zrno ostalo a polutke propadale.
 
Gornje sito 9 mm okrugla perforacija a donje 3,5 mm duguljasta perforacija mada je bolje 4 mm jer hoće da se zaguši ako ima mnogo loma.6 mm je krupno jer će se zapušavati sa sitnijim zrnom soje.
 
ja sam radio sa 4,5x25 donje sito i to se dobro pokazalo, al ispod 4mm nebi išao
 
izgleda da cu se namuciti dok ne nadjem ko ce to napraviti, koga god pitam svi se cude sta je to,ko da ni jedna firma koja vrsi perforaciju nije nikad cula za selektor za semena??
 
@Maglap kontaktiraj firmu Perfom iz Požege. Odradice ti sita po skici.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nazad
Vrh