Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Ovde je svaki komentar suvisan. Mi smo dobri majstori za cvarke, ali masine nam ne idu pa to ti je. Cak i ovo malo masina iz IMT-a je samo puka kopija neke velike i poznate marke. Treba znati gde ti je mesto.
 
Odg: Sejalica za žito

Gospodine @nikola94
Evo ja ću pokušati da dam odgovor na vaše pitanje.Ovo je kako i piše Gaspardo Gigant 600 uskoredna sejalica koja spada u sejalice za No-till i Minimum tillage setvu.Radna širina 5,94 m ,broj setvenih ulagača 33, razmak izmedju ulagača 180 mm ostali podatci će biti dati u tabeli.Setveni aparat je poznati ACCORD, centralni, a transport semena je pomoću vazdušne struje koje se dobija iz turbine koja se pogoni pomoću hidromotora.Ima setvene ulagače koji su namenjeni ovakvom načinu setve.Može da postigne normu setve od 0,9 kg/ha pa do 421 kg/ha zavisno od semena i željene norme.Evo i par slika, a ako ima još potrebe za objašnjenjem Vi pitajte. :cao:
in98pe.jpg
fuz2mg.jpg
dnc2tw.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Pogledajte ovu sejalicu,zanimljiva.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y5inyRICu4E[/youtube]
 
Odg: Sejalica za žito

:haha: :haha: Za ovu bi ti reko Dragan82 kod njega kosta 2500€ +prevoz+carina + pdv=Skupoooo
A ako je ti sam kupis i nadjes prevoz i sve sam odradis, nemoze preci ni 1000€, i tvoja je. :ppozdrav: :D
 
Odg: Sejalica za žito

Trnavac je napisao(la):
:haha: :haha: Za ovu bi ti reko Dragan82 kod njega kosta 2500€ +prevoz+carina + pdv=Skupoooo
A ako je ti sam kupis i nadjes prevoz i sve sam odradis, nemoze preci ni 1000€, i tvoja je. :ppozdrav: :D
Extra stanje u garazi mi rekli da je deda vozio... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za žito

ma svidela mi se mnogo ali je i skupa ja sam za nju skupio samo 600e ali moram izgleda da skupljam jos
 
Odg: Sejalica za žito

Veljo ta masina vise i nevredi od 600 evra, to se proizvodilo dalekih sedamdesetih.
Post je spojen: [time]1296931466[/time]
_________________________________________________
Nemogu a da se neosvrnem na ove opaske sastrane na racun Dragana82, prvo ova sejalica koju veljo trazi je 3 ili 4 generacije amazon sejalica u odnosu na onu sto Dragan nudi, a samim tim nemoze da se poredi sa cenom D8 koja se proizvodila do juce. Mislim da je vrlo neumesno komentarisati na takav nacin.
 
Odg: Sejalica za žito

Pozdrav svima , a pogotovu onima sto misle da ja lupam cene. Zao mi je sto je situacija takva da cene jesu skupe , a mi u Srbiji nemamo dovoljno sredstva za takvom mehanizacijom. Nije sto nemamo dovoljno para , nego nemamo para da jednom godisnje posetimo novosadski sajam. Jer tamo na sajmu se mozemo koliko toliko informisati o cenama tih skupih masina.

Da je Amazone jeftina u nabavci odavno bi nju vozio moj brat , a ne IMT iz 1990te god. nadam se da vam je sad jasno da ovo nije varka nego to su prave cene. A za amazone od 7000chf sa diskovima i sa 31 otvor. To je cena u grazi bez ikakvog dodatka. Evo vam jos jednom slika , a vi procenite sami da li vredi ili ne.
ulwed.jpg

Samo bi da dodam jos da radni sat radnika u EU i u srbiji nije isti. Od prilike jedan radnik u CH kosta gazdu po radnom satu od 150-220shf/h , a kod nas je 10e/h. Kad sam radio kao metaslostrugar kostao sam mog gazdu 180chf/h, a ja sam dobivao oko20chf/h
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

Cena u tim garazama jeste velika, ali ako imate nekog preko da vas povede do farmera, pogotovo onih koji odlaze u penziju... situcija se drasticno menja!
 
Odg: Sejalica za žito

Zavisi od situacije ponekada je manja , a ponekad je skuplja. Seljak koji stavi oglas u novine , on se vec informise cenu iz istih ili lupi cenu . Garaze ne otkupljuju polovne stvari od seljaka , samo prihvataju zamene uz ogromne doplate. E sad ima i velike razlike medju garazama. Ima garaza koje sam prestao da obilazim jer nenormalno lupaju cene, i ima garaza koje imaju razumevanja.
Jos nesto oceljacim: kad stari ide u penziju on oce da proda svoje masine po velikim cenama , jer on pamti da je on to puno platio , i da je njemu ta masina dobro sluzila , a ne primecuje da je ta masina ostarela isto kao i on. Zato ne pisano je pravilo gde se jeftinije mogu naci masine. a ove sejalice koje sam ja okacio jesu skupe , jer su za Svajcarsko trziste , ovo nisu stare sejalice koje ne mogu da se prodaju ovde i idu iskljucivo za izvoz. Npr sejalica od 3m sa 17 izlaza se ne moze vise prodati ovde u CH. Takve sejalice kupuju samo stranci. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh