Secerna repa 2016

6e00f86badb3d51224df0d59595205a4.jpg
e425d3333fa50a95a2ed74b5ef548600.jpg


Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Evo moje lipice prvi tretman Betanal AM 11(1l) + Goltix Gold(1l) + Debut DuoActive(210g) i okvasivac, drugi Betanal Max(1,5l) + Goltix Gold(1l) + Debut DuoActive(210g) i okvasivac :) i malo vecu lipicu je srusio, samo je malo problem bio sa viskom lenacilom :S i repa je malo ostecena ali nije strasno :)

 
Zavrsili danas drugi tretman, radjeno sa duo activ-om gde je u prvom isao obican safari-trimark ( od korova "samo" tatula, abutilon i cicak)
mie7ht.jpg

evo i trenutnog stanja stepe
v58op4.jpg

Odlicno odradila hemija, samo sto vec krecu novi ponici abutilona pa ce na ovoj parceli ici i 3. tretman posle spartanja. Od ostalih korova za sad nema novih ponika, izgleda da lenacil radi.
Juce uradjena prihrana na svim parcelama sa 130 kg AN-a /kj.
 
Ja da sam na tvom mestu Dušane nebih mešao pomenute preparate. Što se tiče Lipice(Abotilona) uspešnose uništava samo u ranim fazama razvoja kada je u kotiledonu i to pored Betanala AM-11 iključivo primenom preparata Safari nikako njegove zamene. Kod Calic68 Abotilon će se povratiti poučen ranijim iskustvom.
 
Taj abutilon kod Calica ce doci sebi, tu nema price. Safari idem 40g/ha i opet se provuce abutilon. Sa druge strane sve ostale korove sam unistio lako. Cicak dzinovski na ovratinama sa 1.2l/ha AM11 i 0.5l/ha Lontrela je pao dole. Ambrozija isto, a abutilon cemo cupazon ili ledjnom ici sa 100g/ha safarija. Za dobro unistavanje abutilona treba svakih 7 dana ici sa 40g/ha Safarija i to 3x jer bagra nice u etapama. To ispada 120e/ha, mislim da je jeftinije da mi se provuce i da pocupaju zene, a onda u kukuruzu ga bilo koji preparat nosi. Bitno u repi da se ne osemeni.
 
Neverujem da je herbicid. Jer biljka je ziva. Moguce da je neki insekt siso sokove iz korena lista.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nazad
Vrh