Secerna repa 2016

Evo nase repe, sutra zavrsavam prvi tretman od korova, juce pala kisa taman koliko treba :)


@DusanA Sto da se pozdravljamo sa proizvodnjom?
 
Juce smo obilazili repe na nekoliko njiva,sve je Nora.
Prva je kod jednog domacina u ataru gde nema napada pipe,a i priprema je odradjena dobro tako da je sklop odlican:
w9i2o6.jpg

A onda na drugoj njivi gde je priprema uradjena preduboko,cela spakla ulazi u zemlju bez problema,zastita od pipe uradjena samo jednom,dok su ostali u komsiluku uradili i po nekoliko zastita,ali najzanimljivije je da je pipa jela ispod povrsine zemljista:
iqlbuq.jpg

2vmt6jn.jpg

qrda3c.jpg
 
Pipe ima strasno. Rubni redovi su mi proredjeni opasno, prskao sam 2x i ima crknute pipe, medjutim moracu presejati 3-4 reda rubna na jednoj njivi, jer nije ostalo 20% sklopa na tom delu. Da stvar bude gora i hrckova ima. Ova proizvodnja je uzasno zahtevna ove godine.

Gde nema ostecenja od pipe sklop je 99%
WwnLQXZ.jpg


A gde ima korova izgleda ovako
NPfDUhX.jpg
 
Mi danas oprskali protiv korova i drugi tretman , danas je bio 8. dan. Betanal AM 11 0.9 lit, Goltix 1 lit, Lontrel 100 0.6 lit, Safari 35 gr, Alteox T Prima (okvasivac) 0.3 lit Sve po Ha. Evo i slike! Sa najboljih redova je slika da nebude bla...bla...bla...
slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Presejali kući tri ha. Pokorica je rasturila. Jednu parcelu smo ostavili, tamo je na ivici bilo za presevanje sklop oko 75.000 biljaka.
Na poslu isto krenuli u presejavanje merkantilnog dela. Jedan deo ogleda je ugrožen, ali se nadam da će se izvući jer je sejan na 9cm, a jedan čak na razmak od 5cm u redu. Dve olujne kiše su nas rasturile.
 
Juce usevao repu sto je pipa rasturila. Drugar koji je isao da podize i spusta baterije na Maji rekao da nikada u zivotu nece sejati repu posle jucerasnjeg posla:haha: Danas u podne dobija ponovo Nurel D 2l/ha, mamicu joj:zli:
 
Zastitar je i meni rekao da ne cekam vise od 7-8 dana izmedju tretmana, inace ce abutilon preziveti....nama je sutra 7 dana od prvog tretmana.
 
Danas je bilo u planu prskanje ali ne pomažu ni dizne za vetar..... pa sam izveo "decu u šetnju"........:osmeh:

 
Duvalo i kod nas,to mu je poso,a naš danas bio da prskamo :osmeh:

- - - - - - - - - -

Urađen danas drugi herbicidni tretman : Betanal Maxpro + Safari + Goltix + Lontrel 300 + Sylwet star
Evo jedna sa kukuruzišta razrivanog

IMG_20160421_095846.jpg
 
I ja sam juče poslepodne počeo da radim drugi tretman, danas završavam, trave imam kao u stepama. Hemija Apex, Betanal, Lontrel i lepak.
 
Zavrsili danas drugi tretman, radjeno sa duo activ-om gde je u prvom isao obican safari-trimark ( od korova "samo" tatula, abutilon i cicak) a na ostalim gde je u provm isao AM 11 i lontrel ponovljeno uz dodat goltix
mie7ht.jpg

neko je spomenuo stepu? :osmeh: ... stepa sirine 10 ak metara i duzine 50 ak koja krasi njivu, nisam mogao da ne odolim da je ovekovecim :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh