Secerna repa 2016

Ja juce opskao protiv korova ......
slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Jel ima gde pokorice? Meni na poslu je napravila haos. Jedan deo koji smo kasnije sejali razbijamo sa zvezdastim valjkom, a za drugi se molim bogu da padne par mm kišice, jer je pola repe niklo, a druga polovina je na par milimetara da izadje napolje. Paer ogleda sutra presejavam. Okačiću par slika večeras. Drugi deo ogleda, posejan ranije je već za prskanje od korova.
 
Mi danas prskali prljavije njive. Betanal AM 11 + Lontrel, gde ima abutilona isao je Trimark. Za 2,3 dana nastavak.
 
PAr slika pokorice sa posla. Repa na poslu je posejana u prošlu subotu. Razbijali smo pokoricu na setvi koja je obavljena u sredu.
Kući ćemo jednu parcelu presejati. Pokorica je slična ovoj na slikama. Dve parcele će se nekako provući. I tamo ima pokorice, ali je tanja i ima više izniklih biljaka.



 
Steve, ti si bas avangardan, kod tebe sve ispred ostalih, da nije rano ? Opet moram da pitam.

Tek sad mogu da odgovorim!Rekao sam lepo meni drugar seje i tad sam stigao na red, kod mene svi veliki reparosi su krenuli sa setvom 15-16 marta.Ja medju zadnjima 20. i 21.

Prskati sam morao zbog samoniklog suncokreta, i abutilona koja je u fazi nicanja(kotliledon). Od hemije je islo sve po 1Ha Betanal AM 11 0.6 lit, Metak (Goltix) 0.8 lit, Lontrel 100 0.4 lit, Safari (DuPont orig.) 30+++gr, i lepak Alteox T 0.2 lit.
Tamo gde je Abutilon izrazeniji isao 30gr +++ plus grama . Pa cemo efekat videti za koji dan.

I mene je jeb..la pokorica ali samo malo srecom dobili dve lepe kisice cetvr. i petak uvece sve ukupno nekih 10-12 lit/m2.

Aj zdravo idem da spavam, sutra pocinjem sa suncokretom.
 
Ja sam danas popodne odradio tretman protiv trave....Betanal, safari a za jednnu parcelu smo dodali goltix.
 
I mi smo sinoc uradili negde prvi tretman Betanal AM 1l/ha, Goltix 1l/ha Debut Duo Active 210g/ha Magis
Vcrs nastavljam sa korovima sutra pipu, kazu da ce biti jako vruce, icicu Proteusom 0.5l/ha

 
Danas su mi prijatelji oprskali oko 5 kj okolo njiva protiv pipe, a sutra ide prvi tretman protiv sirokog lista. Korova bas ima....
 
Juce sam dejstovao sa lebaycidom 2l/ha. Rubni redovi su ugrozeni.
Korovi napreduju samo tako, planiram za 2 dana da krenem korove siroki list.
 
Ovoliko pipe u životu nisam video. Svaka čast sremcima na borbi sa ovim štetočinama. Za 10 godina kući smo samo jednom prskali repu od pipe. U šidu ove godine neki su radili već 6 tretmana.
 
Pozdrav reparosi. Danas malo spremao sobu za svasta i pronasao betanal max pro 5l 2014 god proizvodnje, goltix 5 lit 2013,apex 2 pak(4x30 gr) 2013 i betanal expert 5 lit 2012 god. pa posto mi ne treba prodao bi u pola cene.
 
Plasim se da sutra odem u selo. Ova je sezona je bas krenula silovito. Jos ostaje da vidimo na jesen kako ce nas sa analizama poklopiti, pa da se polako pozdravljamo sa ovom proizvodnjom.
 
Nazad
Vrh