Secerna repa 2015

sphere+boron
051.jpg
[/IMG]
054.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ja cu tek danas da uradim prvi tretman, cekao sam kisu, ali nije ni pala...

Ja isto, ustedio sam jedan tretman kaze gosp. iz secerane, ima simptoma na mojoj njivi ali mozda na 1-2% biljaka po koja tackica (2-3) po listu, juce isao da malo cupam korove, pa mogao sam da vidim i uzduz i popreko.....
 
Prekljuce oprskao. Sfera + Trainer + Wuxal Boron. Za sada solidno izgleda, ali daleko od vrhunskog useva.
 
Pitanje za iskusne - juce sam prskao, slledeci tretman bi trebao da bude oko 1 avgusta, a ja tada nisam tu, da li prskati ranije ili cekati do 10.08. kada se vracam?
 
Sve zavisi od vremena. Ako nema kiše nemaš potrebe ni da prskaš. Kući još nismo prskali, a na poslu samo jednu parcelu. Druga je u planu sutra. Kući do kraja nedelje.
 
meni zaštitar nikad ne odobrava mesanje,a primetio sam na forumu da ljudi to odrade istovremeno
pozdrav sa plaže u Radojevićima :osmeh:
repa je lepa i divno se talasa na laganom vetru,nema devojaka u toplesu da se šetaju pa sam odradio jedan my selfie :haha:
11036302_10202992664577575_3409365471533300050_n.jpg
 
Fungicid sa herbicidom moze, dosta se ta kombinacija koristi u usevima strnih zita.Ono sto se u praksi ne preporucuje je mesanje insekticida sa herbicidom.
Primer: za kupus mesam Treflan + Shirlan.

Sto se tice toplesa, kad malo gazda odresi kesu , bice i toga.
 
da ali kod nas nepreporučuju sirak i fungicid?
to me interesuje

- - - - - - - - - -

imam slike sa IHC i devojkama,jel sad treba da budem prvi na forumu koji dovodi i na njivu?:haha:
 
Veoma strucan savet u tom slucaju: Dva prohoda.:osmeh:

Ne znamo sta se dogadja sa druge strane kamere.
 
Danasnje slike ogleda za ministarstvo poljoprivrede. Cerkospore ima sporadično. Dvoumim se za prvi tretman.


 
Radi se, ali nema padavina na vidiku, tako da neće biti previše povoljnih uslova za širenje bolesti. Ovih dana su bile hladne noći, a preko dana nije bilo previše vlage. U svakom slučaju čekam još malo. Oprskaću sutra demo ogled, jer smo ga zalivali za vikend. Velika parcela će i dalje da čeka najverovatnije. Danas su sa fakulteta uradili prvi tretman, dok je dr Jeftić prvi tretman uradio još pre desetak dana. Ogledi su na istoj parceli gde je i ovaj ogled što sam ga slikao.
 
Veceras isprskana repa II put...Kombinacija Acanto plus i Sfera,Fertilider Gold i ostalo nam malo Brava od prvog prskanja...Buckuris ispao ali mislim da nece biti greske!Repa je za sad OK
 
Odradjena prva zaštita na poslu i na velikoj parceli. Cerkohem 0,3l plus 2l bravo po ha. Druga zaštita kada padne kiša.
 
Nazad
Vrh