Secerna repa 2015

borba za ovo malo repe,morat će se dobro potruditi ove godine da bi sakupili količinu u otkupu
 
Gorane jest da ima šta da se gazi,ali da nisu preširoke gume?
Ove godine repu su sejali samo slobodni umetnici i veliki sistemi(tajfuni).Ako profit ne bude duplo veći nego 2015 umetnici će da :sjasi:.
Zabrinjavajuće je i dalje nerealno niska cena šećera
 
Trebate ih jeb.ti,sve skupa od ugovaraca pa do secerane,jer prosle godine niko se nijeodrekao svog dela kolaca ,sve se slomilo na proizvodjacu.Kad to kazem mislim i na zadruge sa kojima ugovarate.Ako neko ponudi vise dajte njemu....Za materijal samo deo repe i caos.
 
Cena secera je niska dok se Helenik Sugar ili ne udavi ili ne proda Nemcima. Kada se to desi, secer se vraca na 1e/kg u maloprodaji. Kod nas ima verovatno upola manje repe nego prosle godine.
 
Kod mene mozda 10 % od proslogodisnje povrsine ima pod repom.A Almeks dal ima 200ha repe(govorim za moj atar). Zasluzili su da im zavrcete usi,znamo svi kako je bilo prosle godine.
 
Ima po koja antena,al čupnuće se posle žetve

IMG_20150627_110653.jpg

IMG_20150627_110845.jpg

IMG_20150627_110850.jpg

IMG_20150627_111258.jpg

IMG_20150627_111408.jpg

IMG_20150627_111315.jpg
 
Kakva su vaša iskustva sa kombinacijom Dakoflo + Impact? Kolko treba Dakoflo na ha? U zadruzi su mi rekli 1,2 l/ha, a sad gledam u uputstvu da piše 2l/ha.
 
U ponedeljak oprskali večiti ogled. Prva zaštita cerkohem 0,3 litra po ha, plus čini mi se balear 2l/ha. Prve pege su uočene još pre desetak dana, najviše na varijantama gde su upotrebljene maksimalne količine đubriva.


 
Cujem da je Sunoko izasao juce sa cenom od 30 euro centi+pdv znaci blaga korekticja ka gore...Kako ce drugi odreagovati...Lako moze da se desi da se cena jos pomera!
 
I ja sutra planiram zastitu. Jos cu proceniti od padavina sta da radim. Akter pripremljen je Sfera 0.35l/ha, bez preventivnog preparata. Pod utiskom sam da zasititari forsiraju zastitu od cerkospore, jer prosle godine su izgubili nit i otelo im se. Bolesno bilo 90% repe.
 
Kod nas u selu repe nisu bas najbolje.Pogotovo one presejavane one su kao sargarepa tanke.A zemlja zbijena od mnogo prolaza,nabijena kao da je put.
 
Nazad
Vrh