Secerna repa 2015

1sefj9.jpg
2ywdfdt.jpg
2lcw55i.jpg
Original sejan 04.04.2015 sklop 100.000 po hektaru,ocekujem lep prinos mada velicinom korena i nisam bas zadovoljan.Trebalo bi kise,ali secera je izvesno da ce biti i vise nego sto je standard.Prskano od bolesti vec 2 puta,ako padne kisa sutra-prekosutra,opet u sredu-cetvrtak prskanje 3 put
 
Jutros isprskana repa 3 put od bolesti...Isao sam samo RIAS u dozi 0,4lit/h i dodao malo Humisupera 4lit/h. Za sad se drzi lepo,videcemo u narednom periodu da li ce biti kise,da jos malo dobije na korenu
 
Repu na poslu koju nismo zaštitili od cerkospore ima samo pepelnice. Cerkospore ima samo u tragovima. Danas smo uzimali nove uzorke za analize. Sutra javljam rezultate.
 
Sve zavisi od lokalnih padavina, ali u proseku najverovatnije da je ove godine redovna proizvodnja mogla proći sa dve zaštite. Ako ovako vreme ostane, kući možda prođemo samo sa jednim tretmanom.
Slike su napravljene danas popodne. Nažalost kiše nije bilo već dva meseca. Nadali smo se promeni vremena, ali do toga nije došlo. Sada je počela da odbacuje starije lišće. Cerkospore nema.


 
Apropo cerkospore. Jednostavno lokaliteti se razlikuju. Danas radjeno usluzno 3. tretman, na parceli koju od pocetka vegetacije prskam i pratim. Cerkospore ima i ima je sve vise. Radjeno je na 18-19 dana tretmani. Rose su izuzetno jake kod nas i cerkospore ima. Na mojoj repi planiram 4. zastitu za dan-dva i potpuno je zdrava sto se tice cerkospore.
Usluzna parcela:
1. tretman Rias 0.4+ Bravo 1.1
2. Sfere 0.4
3. Acanto 0.8

Sve po ha.
 
Moj plan je za drugu zaštitu duet ultra. Azoksistrobine od sada pa nadalje i u buduće, samo jednom planiram da koristim u zaštiti od cerkospore.
 
Strobilurini jesu kilavi i ja se slazem, ali nemamo izbora. Ako navalimo na trijazole imacemo rezistenciju vrlo brzo, sta onda tek raditi?
 
Prinos na jednom ogledu prosečan za 10 sorata 34,5 t/ha, prosečna digestija 17,35. Pojedini uzorci su imali i 20.
 
Kad fabrike krenu. Biće ovo kratka kampanja.
Što se tiče moje repe kući, nadam se da će kiša iduće nedelje spasiti situaciju i produziti vegetaciju do kraja oktobra.
 
Ničim izazvani optimisti(ja i kum) sejali gde se moglo ,a nije moglo svagde.Nisu platili staru a mi sejemo novu,stvarno seljaci u svakom smislu te reči:sta:
sdc12144.jpg
[/IMG]
sdc12149.jpg
[/IMG]
sdc12147.jpg
[/IMG]
Kad smo došli kući počela kiša sada već vrlo ozbiljna.Ako jako ugreje evo belaja sa pokoricom.

sdc12249.jpg
[/IMG]
Ovako sad izgleda ta njiva:svinja:Na nekim mestima se počeo sušiti koren.U Žablju se nezna dal će uopšte kretati ove godine a još duguju za prevoz prošle:sjasi:Kao što sam i tada rekao stvarno smo ...
 
Nama su bila skromna ulaganja u repu. OStalo hemije od prosle godine za sirokolisne korove, za sada jedna zaštita od cerkospore. Jedino što smo dva puta sejali. Sreća pa je seme gratis. :) Jednom sam platio seme i to 2012. jednu SJ jasmine, pa je bila jednako trula kao i NS šo sam sejao.
 
Repa, slikana juce, posustaje i muci se, cekam kisu, pa da oprskam drugi tretman porotiv cerkospore. Cujem pricu da ce secerana u Kovacici da krene kampanju oko 25. 08. i da ce trajati do kraja Septembra, pa ko hoce hoce, a ko nece ne mora....
repa.jpg
 
Juce krenuo da prskam drugi tretman, I puce mi membrana na prskalici, danas poslepodne nastavio na dve parcele, taman posle danasnje kisice. Ovih dana nastavak jos dve. Repa je malo zivnula posle ovih kisa, a pocetak kampanje u nasoj secerani se pomerio za jos 2 nedelje,
 
Nazad
Vrh