Sanska koza

Pa tako i ja mislim .
 
Regaci 50 000 EU uložiti u koze da ali obavezno zaokružiti proizvodnju da se prodaje finalni proizvod.Ulaganje u koze je veoma profitabilna životinja jer od svih domaćih životinja ona donosi najveću zaradu.Da bi se zaradilo sa kozama ne sme se raditi kako većina radi već kako je pravilno to se samo mora poštovati jer mnogi su se upecali uložili pošto naš svet kaže "koza nije zahtevna životinja" i oni su se tako i ponašali i od toga nema ništa.Što se tiče ortatluka mislim da je to prosto nemoguće zbog našeg mentaliteta.
 
Druze Mudrinicu naravno sva ova sredstva bi bila obrtna i namenska konkretno za zaokruzivanje procesa proizvodnje sira,a ovo oko ortakluka se neslazem to je kod nas nebih rekao demagogija nego izmisljen JAZ izmedju dva poslovna partnera posto se kod nas uglavnom sve zasniva na onome lako cemo,ne nemam nameru da ulazim u ovo na rec jednostavno ja to zamisljam na kraju kada se svi papiri finalizuju kao dve firme koje su slabe da same za sebe izdejstvuju nesto i udruzivanjem sredstava podizu nesto na veci nivo ,ako dva kako vi kazete ortaka znaju sta hoce i prvenstveno znaju kako se vodi posao nemoze doci do svadje na kraju krajeva mi fizicki nemoramo biti ni prisutni tamo ,naravno uvek moze doci do nesuglasica ali one se stvore samo iz uskih interesa nakog od osnivaca ,bavim se proizvodnjom doduse iz druge branse i znam koji je ovde covekov problem on ima sve od opreme do stada objekta a najvaznije je sto nema obrtnih sredstava za ambalazu, pakovanje, distribuciju, plasman ,Sasha terier naravno da ,radim kalkulaciju ali tvoja konstatacija nestoji ,stoji jedino ako mislis da i ja imam nenormalno mnogo para onda nebih ni ja mnogo razmisljao ali veruj mi da je 50.000 malo da se udje u neku ozbiljni pricu pa ako i ja za ta sredstva pokupujem kako ti kazes stado zazidam objekte opremu i sta onda opet i ja dam oglas da trazim investitora
 
Nisi u pravu ,u Srbiji je sasvim pristojna cifra 50 000 evra . Za objekat da ulozis 10 000 za stado 20 000 i za laktofriz prostorije za dalju preradu cak i susare pa i manju hladnjacu jos 20 000 ti si car netreba ti nikakav ortak ni bilo ko . Pogotovo gledam bas ta imanja sa pasnjacima sa kojekakvim objektima za 10 000 evra ej i da ulozis 40 000 i bog da te vidi ali odakle ?
 
Saša žao mi je ali ovom našom prepiskom izgleda nismo se razumeli.Nisam ja mnogo razmišljao o tom koliko ti imaš para.Ja sam bez ikakvih para ali sa malo duže vremena mogu slobodno reći uspeo da zaradim godišnje koliko je danas neostvarivo mnogima.Ništa nisam pozajmljivao imao sam i porodičnih problema koji su veoma uticali u napredku proizvodnje ali sam ipak dogurao do mesečne neto zarade cca 1000 EU.Mnogi će da vrište kad vide ovo ali to je njihov problem.Ima ljudi koji u svom živbotu ništa nisu uradili niti su menjali mesto boravka a ja sam živeo u naše 3 bivše republike i i svakoj sam video mnogo ideja koje su se mogle realizovati i mislim da mi je to mnogo pomoglo da i u ovoj našoj na izgled siromašnoj grani zaradim dovoljno za život.Ali moram da naglasim da ovo nebi postigao da nisam imao priliku da upoznam stručnjake iz ove naše grane .Imao sam šansu da ukrstim mišljenje sa stručnjacima iz Srbije,Hrvatske ,Nemačke i Italije i to mi je dalo posebnu snagu jer sam shvatio da i ja to mogu.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pkb...... zavisi u kom kontekstu gledamo naravno da nije malo ni par hiljada evra ,ja sam propustio da naglasim da sam imao preliminarne razgovore sa Merkatorom i distributerskom kucom CIMBY te sam u tom kontekstu pisao, njihova potraznja je za pocetak sleper sira tvrdog na mesecnom nivou,sa zeljenim kontinuitetom na celogodisnjem nivou,sa tendencijom porasta potraznje, i njihove porudzbine,ako se ukalkulisem u njihovu ponudu cene prema meni,postoji mogucnost placanja odmah po isporuci robe,ali problem je sada ,to jest neznam da li je problem ali trenutno kalkulisem racunicu oko kolicine,mleka potrebnog za odredjenu potraznju sira ,potrebna obrtna sredstva za ambalazu,prevoz itd itd u tom kontekstu sam naveo da je vec sada malo 50000eu,naravno u ovoj oblasti nisam totalni laik ali nisam toliko upucen u tematiku te sam iz tog razloga ,posegnuo za informacijama ,sa raznih strana a jedna i je ovde i na ovom mestu ,
znaci ovo sve govorim,sa opcijom vec postojece farme o kojoj smo vodili razgovor u ranijim postovima,
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Vodi racuna sa tim hiper marketima imaju zakonsko pravo da placaju na 180 dana ,a cesto nepostuku ni to .Moj stric je zbog njih puko ,ulozio preko tri miliona evra dabi napravio klanicu koja moze da dobije hasap i svaki dan im isporucivo robu i trosio svoj kes racunajuci da ce naplatiti od ovih i tako krenuli su i njegovi dugovi polako pa sve vise i vise i na kraju dan danas nije izvuko pare.A drzava mu je udarila zabranu dok neisplati neznam ti ni ja sta i eto ti nas zakon ,nije to tako jednostavno.

U pitanju je klanica pilica .
 
Znam to posto proizvodim paradajz sok i ketchup,ali nisi procitao post rekao sam da ce placati avansno
 
Avansno sigurno nece ,u principu nerade to.Mozda pola po prijemu robe pola na neki period cisto sumnjam da ce sve na gomili da daju.
 
Mozda sve zavisi od robe, morate se sloziti da neke stvari mnogo njih ima i da su nabavljive i kod nas i u okruzenju po manjim cenam.
Koziji sir nije jedna od dostupnih stvari a mnogi ljudi ga traze. Cena tamo gde ga ima oko je oko 2000din za kg, tako da mozda neko i hoce avansno da ga placa
 
Pa to sam i rekao naravno po njihovim zadatim cenama tako mislim da sam naveo tako da sada kalkulisem i idem po toj logici manja cena a veca kolicina i veci obrt
mene bi vise interesovalo koliko mi treba mleka za recimo 15000kg tvrdog sira
kolko je to grla koza sa nekom prosecnom mlecnoscu
 
Poslednja izmena:
Pravili smo ova jesen za doma 20kg.tvrdi sir.recept od ovaj forum.mereno. Za 1kg.sir nam je bilo potrebno 10 L.kozje mleko. Od 3 koze alpina(2prvojarke,1drugojarka)muzle smo prosek 13L.mleko.dnevno. Dnevni tosak za tri koze je bilo 3.5 kg.koncentrat =1.5e. + pola bala lucerka= 2e. + 1 kolica svezo kosena trava. Dnevan ukupan trosak(bez radne snage,struja...)znaci samo sto oni pojedu je 3,5 evra a proizvodis 1,3kg.sir. Izracunaj po koliko para ti se isplati da ga prodas.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Epa izracunaj 15 000 kg.sir X 10L.mleko = 150 000 L.mleko mesecno,podeleno so 30 dana u mesec. To je 5 000 L mleko nevno.za to su potrebni najmanje 1000 grla koze so dobra genetika I full ishrana.
 
Racunaj da koza daje od 300 do 500l u laktaciji za nekih 10meseci . tu odmah imas 1-2meseca bez proizvodnje , racunaj decembar i januar. Za tvojih 15000kg mesecno x 10 meseci tebi treba 150 000kg sira a to je 1 500 000l godisnje sto bi se dobilo od 5000 koza nase genetike ili u idealnim uslovima od 3000koza pa ti vidi mozes li to da odradis.
Nego odi pre svega u Kukujevce na farmu sanskih koza pa vidi sta oni rade i koliko imaju mleka sira, cene i zarade
 
Ajde kad smo krenuli u tom pravcu ,sta mislite (po vasem licnom iskustvu) koliko je potrebno koza da bi covek ostvario neki prihod u proseku 25 -30 000 dinara .

A imam jos jedno pitanje koje sigurno zanima dosta ljudi ,dali ima podsticaja na koze i kakvi su uslovi ?? Koliko je potrebno para da bi se umaticilo jedno mini stado od desetak koza. Eto da pokrenemo cavrljanje i da se raspisemo jos vise :bravo:
 
Nazad
Vrh