Sanska koza

2cwmrep.jpg
2eoba0w.jpg
 
e super nek je sa srecom ....da si blize da kupim jedno jare.....da li neko zna gde da nadjem belu -srpsku-bezrogu kozu...po mogucstvu u sremu..hvala i pozdrav svima
 
da koza ima mlijeka dosta ija sam se iznenadio kako je provojarka svaki dan moram daje muzem nemoze sve jare da posasne :ppozdrav:
 
Pozdrav batice.Evo i mene na forumu posle 15~tak dana, pa srecna prinova:ppozdrav: Inace imao sam niz nezgoda zadnjih dana(usled nevremena crko' mi je komp,a i grad mi je sravnio malinjak,pa dok sam to sve sanirao...)Ali ima tu i nesto pozitivno~ne moram ove godine da berem maline :haha: mogu nna miru da teram moje golubove i da uzivam:haha::ppozdrav:
 
da drug nema te imo sam prinova radi se eto zivi se ma ima sad puno posla tebe tacno dugo nije bilo al eto to svaka cast lijep pozz:osmeh::ppozdrav:
 
ooo desi druze jesu moje se iskozile sad trenutno imam 5 koza koje se koze jedne u januaru a jedenu u februaru kako si ti kako tvoje koze lijep pozz:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 26-12-11 u 20:16 ---------- Prethodna poruka je 24-12-11 at 17:52 ----------

2nrsqf.jpg


---------- Poruka napisana u 20:17 ---------- Prethodna poruka je at 20:16 ----------

28ano9h.jpg
 
Juce ujutru jedna bela cupava, inace sa 5l mleka u punoj laktaciji dobila 2 muska jareta. Jedno klempavo belo i cupavo a drugo povuklo crvenu boju na alpinca, zalosno sto to belo nije zensko :(
Druga bela ceka ako bog da 13/to jarenje , prenosi vec 5-6 dana, u prosloj turi dala trojke ;). Neznam koliko starije koze mogu da prenose, znam za stare krave da mogu i do 15 dana da prenose.
 
wmjznp.jpg


---------- Poruka napisana u 22:15 ---------- Prethodna poruka je at 22:10 ----------

to je matora i jedna cerka sto sam ostavio zao mi da ukinem,zato sto ovce vode kod mene :)
f40b35.jpg


---------- Poruka napisana u 22:16 ---------- Prethodna poruka je at 22:15 ----------

e Rajko,al najace su na poljo info forumu,a? :)

---------- Poruka napisana u 22:17 ---------- Prethodna poruka je at 22:16 ----------

ubice trojke cetvorke to ti je dobar dan kod njih xaxaxa

---------- Poruka napisana u 22:19 ---------- Prethodna poruka je at 22:17 ----------

evo da nam malo zivne tema,ova stara sa markicom ovo ce joj biti mislim 9put da se jari,a ovoj maloj prvi,a matora uopste nedeluje staro,negujemo je
 
Pa znas sta ova matora je do sad ovde najplodnija konstantno daje 3+ jaradi mada mi ove godine nedeluje da ce 4 nije joj stomak kao ranije kad se jari. Lepo izgledaju nemoj da ih sklanjas dobra je to genetika greota da se unisti. Joj sto mi nisi blizi.
 
pa rajko ako i nebude,oprosticemo joj ovaj put posto nikad do sad nije izdala,hvala tekir i ne muzem ih greota,matoru povuces tri puta za vime puna serpa,a tako mekano vime laka na muzi izuzetno
 
Nazad
Vrh