Same

A ima i ovde svasta,ali moras imati kataloski broj
 
Zna li neko kako funkcionise grejanje na same doradu 70, 96 godiste. Hladjenje donekle radi a grejanje ne radi, koji princip grejanja je kod njih, i za sta sluzi drugi alternator nja njemu.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Procurio mi cilindar od kvacila .Da li je to problem promijeniti jer bi sam to radio da li zna tko da je radio ,da li treba ozraciti kad se promijeni?Same Silver..
 
Koji Silver je u pitanju ? Ako stavljas nov verovatno mozes sam da zamenis, ne znam da li nesto treba da se proveri.. Svakako treba ozraciti, evo kako se to radi kod mene na Silveru 130:
image.png
 
Silver 100.6. Zamijenim i ozracim i to je to?!Morao bih naruciti oko 100 e izgleda je.
 
Pa iskreno ne znam kako ide procedura, nisam menjao niti gledao kako se menja. Ozracivanje je lako to sam radio za kocnice na sva 4 tocka..
 
To su solidni traktori ali traze vecu paznju i odrzavanje zbog tog menjaca i prednje vuce jer hoce da se pokvari lako. Menjac zna da bude vrlo grub sto se tice menjanja smera napred/nazad ili kad menja grupe, a to se desava izmedju 3/4 i 6/7 brzine, kod nekih je vise izrazeno kod nekih manje zavisi koliko je drndan menjac, problem im isto pravi struja ako nema dovoljan napon hoce da zeza.

Ja imam Same Titan 190 pa to su neka moja zapazanja sto se tice traktora

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ima jedan Supertitan 190 u selu, gazda ima reci hvale ali ne radi mu on preterano posla, pomaze Landiniju od 220ks. Jednog komentara se secam kad sam se raspitivao kod njega kako se Same pokazao: "to je jedno radno magare, a trosi malo jace nego upaljac" 😂 Kasnije sam to citao i po netu a i sâm sam zadovoljan potrosnjom na Silveru.
 
To su solidni traktori ali traze vecu paznju i odrzavanje zbog tog menjaca i prednje vuce jer hoce da se pokvari lako. Menjac zna da bude vrlo grub sto se tice menjanja smera napred/nazad ili kad menja grupe, a to se desava izmedju 3/4 i 6/7 brzine, kod nekih je vise izrazeno kod nekih manje zavisi koliko je drndan menjac, problem im isto pravi struja ako nema dovoljan napon hoce da zeza.

Ja imam Same Titan 190 pa to su neka moja zapazanja sto se tice traktora

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока


Kakav mu je ajnšlag? Kako hidraulika služit tj. jel ima problema sa njom što se tiče struje? Jel vučeš podrivač sa njim i kakav?
 
Poslednja izmena:
Za svoje gabarite je jako kompaktan i bas okretljiv sa tim neces da imas problema, hidrulika mu je dobra radi bez greske, hoce nekad da izbaci gresku i onda ne moze da se spuste poluge na dzoistuku nego mora direktno sa onim velikim prekidacem i posle moze ponovo na dzoistik, to hoce da se desi kad padne napon. Nisam imao prilike da vucem podrivac, vucem sa njim plug regent pluto 4x40 i tesku vucnu X tanjiracu od 4m i nekih 3.5t tesku. Gde je teska smonica tu oseti plug ali gde je neka srednja zemlja leti i ne oseca plug. Sad sam se setio hoce neki put da menjac izbaci gresku i upali sve lampice od brzina i stane ne moze ni napred ni nazad, onda mora da se ugasi i ponovo se upali i radi sve normalno
 
Same je odlican traktor i nudi dosta za svoje godine ali pojave se i problemi sa tolikom elektronikom i mislim da je serija Titan bila prva sto se tice takvog tipa menjaca i svega ostalog i onda moze da se ocekuje da ce da ima neki problemi
 
Nakon kupnje Deutz-a lagano razmišljam (ako se u budućnosti ukaže potreba) o nekakvom traktoru 180-190 ks koji bi radio samo teže poslove (podrivač, gruber, plug). Same Titan mi djeluje dobar traktor za tu namjenu. Nisu pretjerano skupi i jednostavni su.
 
Nazad
Vrh