Same

Ima klasicnu ac pumpu ako na to mislis

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Sto bi moglo da bude da traktor nece da upali kad malo zahladi.Danas ujutro nece, samo vergla.A kad je temperatura oko 20+ pali na zub.Jutros bilo 12 c i nece.A kad sam mu dao malo zraka u crijeva tj.odvrnio na ac pumpi da dobije zrak onda je upalio?Same silver zrakom hladjen je u pitanju.Crijeva mijenjanja od goriva i nova ac pumpa pa nepovratni ventil stavljen jer sam mislio da mi gorivo vrati u rezervar tj. Da vuce zrak.Ma cudo od kvara...
 
Sličan problem imam na yto-u. Ali nije povezan sa vanjskom temperaturom nego sa prvim paljenjem. Upali, ali se odmah i ugasi. U linijskoj pumpi, vazduh. Mislio sam da se gorivo vrati u rezervoar pa sam ugradio nepovratni ventil. Ništa bolje. Pa sam mislio da negde vuče falš vazduh, stavio nova creva-opet isto. Onda sam primetio da ponekad podiže nivo ulja u motoru a ponekad ne. I onda skontam da su elementi linijske pumpe popustili. Teramo ga tako već nekih 1500-1700 radnih sati iz više razloga. Ide pa mi se ne dira pumpa a i strah me bošista.
Jel je tvoj CR motor ili pumpa-dizne?
 
Kod mene se to dešava obično kada se filter goriva zapuši.PD motori su u pitanju, jedan je šestak i ako ne upali na čvrgu što bi rekli, menjaj filter.Drugi je sa 4 cilindra, ne pali na čvrgu kao onaj ali ako duže vergla to je simptom da je filter kaput.
 
Ne pali grijac sad nego kad bude bas hladno a ima spori neki grijac cekam po pola minute da se ugasi.Jedino njega jos nisam promijenio .Ac pumpu,skidao rezervar da tamo ne cepi pa sva crijeva nova.I filtere od goriva mijenjao pa nepovratni ventil ugradio poslije case od goriva.Opet isto.Kad bude oko 5-10 c nece da pali.
 
Pozdrav. Moze li mi neko reci dokle bi smela ova skala od temperature da ide u radu, tj koja mu je gornja granica. Racunam da nije skroz u crvenom, ali kod mene prelazi ovu crticu u sredini donekle pa ne znam je li to normalno.
418df8e495062ceca51bcfbeaf9f5f34.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja nemam ovakvu skalu ali u zavisnosti od radova ja bi ocekivao da kazaljka bude izmeju 1/2 i 3/4 skale. znaci izmedju 2. i 3. crtice negde. Pre sredine bi znacilo da traktor nema nikakvo opterecenje, a iza 3/4 je vec blizu crvenog i to je vec znak da se ne hladi dovoljno..
 
Kod mene je malo drugacije nacrtano.Ali kad se radi temperatura dodje do zadnje bijele a prije crvenog.
 
Kod mene u baliranju nije dolazila ni do pola ni po najvecem suncu. A vukao sam silazu daleko uzbrdo asvaltom i doalo je skoro do ove bele crtice pre crvenog, pa reko da vidim zna li neko je li to normalno, posto je remen nov, cilindri cisti, motor dobar pa ne vidim razlog da bi se pregrejao..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Igranka se nastavlja..promijenjen grijac i jutros probao upaliti a temp.je 13-14c i nece a kad mu dam na onaj ventilic malo samo struje 12 v i onda zaverglam i j.m. na zub upali..da li zna netko gdje mu se nalazi senzor koji daje signal da pali grijac?Mozda je do njega.
 
Da se prvo predstavim aleksandar iz Rumenke pored Novog Sada, student po prirodi ::namigivanje:: 84 godiste !!
E sad potreban mi je radionicki prirucnik za same traktor titan 190 ukoliko neko poseduje mozda u pdf formatu i voljan je da ga podeli ili zna neki link za tako nesto !!
Bilo bi mi od velike pomoci !
Unapred zahvalan !!!
Jesi nabavio prirucnik treba i meni
 
Da li ima neko da prodaje dupli nosac filtera goriva za same titan

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh