Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Ali mu je radionica u mojoj ulici. Javis se kad dolazis. Šaljem br u pp
Možes i kod zokija, i on extra radi.
 
@MarkoKg,koja je cena te hemije kojom prskas auto i koju kolicinu trosis za jedno pranje auta?Vidim na snimcima da se to brzo trosi i da ode bar 1lit za jedno pranje kola.Moras li posle ovoga trljati sundjerom auto da ne ostane musav i prljav ili ne?Kako skida musice sa prednjeg dela auta?
 
@MarkoKg,koja je cena te hemije kojom prskas auto i koju kolicinu trosis za jedno pranje auta?Vidim na snimcima da se to brzo trosi i da ode bar 1lit za jedno pranje kola.Moras li posle ovoga trljati sundjerom auto da ne ostane musav i prljav ili ne?Kako skida musice sa prednjeg dela auta?

Ma kakvi litar, taman posla. Ova bocica je 600ml puna. Ja sipam sampon oko 1/5 i ostatak vodu, i tako mogu da operem tri automobila. Bas sam za vikend oprao tri automobila, a moj na snimku je poslednji opran pa je zato u bocici ostala "barica", a i vidi se na snimku kako na kraju vise izbacuje vodu nego sampon.
Preporuka proizvodjaca sampona je da se za auto koristi 1:70 ali od toga nema pojma.
Znaci ja razblazim oko 1:5 a onda masina dodatno to mesa sa obicnom vodom kada perem auto.
 
Za masnocu mi koristimo Akru ka2,ima da se kupi od 240-320 din. bocica sa pumpicom, a ima i 5 l pa sipas u tu bocicu.Naprskas i sacekas par minuta i hladna voda iz puromata solidno odradi.
 
Ja imam karcher aparat,ne znam napamet oznaku(mislim da je 720) monofazni,2,8kw je motor,povezujem ga sa gasnim kotlom na kome namestim temp vode na 50 C.Lepo skida sve i svasta.
 
Gasni kotao koji sluzi za grejanje domacinstva na gas,a ima mogucnost grejanja sanitarne vode pa mi to dodje kao protocni bojler.Na uputstvu za karcher pise da ga smem povezivati na toplu vodu do 60 C.
 
Ako se dobro secam iz hemije, povecanjem temperature za 10 stepeni Celzijusa, hemijska reakcija se ubrzava od 2 do 5 puta, pa ti sada vidi koliko je to bolje pranje nego hladnom vodom.
 
Topla voda je zakon za skidanje masnoće samo što nemaju svi takve mašine za pranje pa moraju da koriste neki odmašćivač.
 
Evo i ja se ponovio pre neki dan. Karcher 750MX, 150bari, 3kW, mesingana glava.
Cena 230eura.

2s7x6xv.png
[/IMG]
1z4ivrs.jpg
[/IMG]
33bjwbr.jpg
[/IMG]
qpjf3q.jpg
[/IMG]
 
Da li je neko radio remont pumpe na Karcher mašini za pranje i gde?

Prosle godine sam remontovao pumpu na svoj HDS 895 i delovi su kostali oko 70Eur. Zamenio sam sve gumice, semerinzi i korpice na njoj i zamenio ulje u pumpu.

A na ovaj drugi M550 mi se remont vise ne isplati jer delovi su skuplji nego da kupim drugi ispravan.
 
Jel' ima ko iskustva sa ovim aparatom
Nesto mi poslaba specifikacija, 2kw motor, max 140 bara, i protoka samo 7 lit u minuti.
 
Valja li ovo čemu ,Karcher K3 za oprati auto i traktor ,nisu neke pare u pitanju .

Karcher Perač pod visokim pritiskom K 3 Tehničke karakteristike: Max,dovodna temperatura: 40 C Priključna snaga (kW): 1, 6 Pritisak max, (bar): 20-120 Protok vode max, (l/h): 380 Površinski efekat (m2/h): 25 Obim isporuke: Rotirajuća mlaznica Vario power mlazna cev


2ajnyb7.jpg
 
Nazad
Vrh