Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Ima potenciono stelovanje na puški,kad perem farbane povrsine kao sto je hauba smanjim na 200 bari,a oko tockova i prikljucke idem sa 260 bari,malo odaljim i to je to...

Sent from mTalk
 
Mislim da je ovo najbolji odnos cena/kvalitet. Mozes doplatiti vise za 720 mx tj noviju varijantu, ali nista vise dobiti neces.
Za oko 100-130e, najbolje je kupiti 570 sa 9 litara, zatim tu su 580, 695, 620m a sledeca varijanta, za oko 160-200e ova moja.
Ako je masina kao mx 720...neces se pokajati...samo ne previse blizu farbi,inace...
 

Ne bih ja to uzimao. Vredi ovaj novac, ali u ovoj masini je kombinacija metalne glave sa plasticnim by pass-om i to im lako strada. Opet je bolja nego novije 5-ice, kod kojih je glava od plastike oblozena aluminijumom, pa mora da se vodi racuna kao sa karcher 2,3,4, bez obzira sto je 5ica.
Pritisak vode oko 120 bara je na granici prihvatljivog. Ima 7,5 litara vode u minuti koliko vidim.

Ja bih definitivno uzeo ovako nesto za te pare:

https://www.kupujemprodajem.com/Karcher-570-kao-nova-48324076-oglas.htm?filter_id=57200983

Prodavac kaze da je besprekorna. Radi joj i stelovanje pritiska. Izbacuje oko 120 bari tj toliko pokazuje na meracu, a ima 9 litara vode u minuti. Kod ove masine je 16mm precnik klipa i zato ima 9 litara, a sa 14mm je oko 8,3 ako se secam. Kompletno je aluminijumska glava.

Ako hoces neku malo lepsu na izgled tj fensy izgled, onda potrazi 620m, 630m. Isto je stara garda, 2,2kw i oko 8-8,3 litara vode u minuti.
 
Mašine sa velikim protokom imaju problema ako je slab vodovod i ako se koriste tanka creva za vodu. Obratite pažnju na to...
 
Tacno. Ja kod mene nisam mogao da operem traktor zbog prirodnog pada koji nije bas sjajan, vec isao kod komsije da mu malo isprljam dvoriste :)
 
I ja sam na moju morao da prikacim debeli vod creva,jer je bilo reducirano na šahti tanko crevo i mogla je samo čizme da opere... :)

Sent from mTalk
 
KARCHER HD1200... trenutno radi na 260 bari...
KDHMzbf.jpg


Sent from mTalk

Druze..izvini.,jel ti ispravan manometar?
 
Radio prije vani i tamo ih je bilo dosta , industrija pa ih koristili dosta ali velike , sa rezervoarima sa dizelom, klasicna hidraulicna crijeva imali , metalne pistolje(rucke) i mrezu da ne dobijes opekotine ako peru parom ili vrelom vodom , neki su mogli po sjecanju do 250 bara , moguce i vise , ali to su bili macani od pola tone , na 150 bara moras da drzis momacki mlaznicu da te ne opali po glavi kako trgne kad pritisnes okidac. Imam kuci sa metalnom pumpom i 150 bara ali to nema veze sa 150bara na tim wap-ovima.
 
Ova pegla na 140bari,kad je u radu,kad je ugasim kazaljka stane na 230,240bari,na tom pritisku gasi sklopku..ova mala tesko da ima takav pritisak,suvise "mrsavo"izgleda.

- - - - - - - - - -

30tgvog.jpg
[/IMG]
 
Radi...slikacu kad je budem koristio... A i pod rukom se oseca jak pritisak ,sa dve ruke se mora drzati puska... Drveni patos na prikolici za stajnjak pretvara u cackalice ako samo zadrim vise od 2 sekunde mlaznicu na jednom mestu...
Gabariti masine nisu merodavni,jer komsija ima ogromnu neku novu karcher sa vrucim pranjem i sto nekih zezalica jos,radi na 150 a iskljucuje na 200...
Ova moja je isto profi,samo izgleda mrsavo jer nema opremu za vrucu vodu,gorionik,spiralu,itd.. Inace je motor 5,5 kw trofazni i cela pumpa mesingana...
 
A kako li pere onaj kerher htc od 800 bari.Da imam viska 200 hiljada evra mozda bi ga i uzo.:osmeh:
 
Slabiji je i od ovih manjih kakve imaju forumaši. :osmeh: Neki Lavor, kupio ga na Limundu za 20e. Ispravan i bez puške, sa mesinganom glavom, 2kW, ali mu je bio oštećen navoj na priključku gde ide puška (rešio dubljim holenderom na crevu do zdravog navoja). Pušku sam posle takođe na Limundu kupio za 1000-2000 din. (ne sećam se više tačno), 9m sa pravim hidrauličnim crevom, profi puška iz perionice. I evo radi već nekoliko godina bez greške, za moje potrebe dovoljno...
 
Nazad
Vrh