Rostselmash

Mogu vam reci da je Bugarska iza nas (za ne poverovati). Bugari su stvarno usluzni i prijatni ljudi ali im je zemlja u raspadu totalnom. Rumunija je jos gora i od Bugarske (vracali se preko Rumunije pa sam imao priliku da vidim).
 
Mi smo na tom putu ako se ne varam ,nedaj boze da postanemo kolonija.Istocna srbija puna rumuna ,bugara,dnevnice 1000rsd gazdina hrana.
 
Nemam, nisam slikao uopste-zaboravih... Bice prilike, verovatno cu ici u Poljsku po radilicu pa cu da obesim po koju sliku. Inace, tamo sam nasao novu original radilicu za 830eura.
 
Velike novosti.... Nista od ruskog motora, kupljen je mercedes om421a motor. To ubacujem u kombajn. Popizdeli smo na ovu nabavku delova, vec smo hteli da krenemo za Rusiju po radilicu posto su nas Poljaci ispalili. Ovaj motor se pojavio iznenada i to u selu pored subotice i jos znamo komplet istoriju od njega pa se nismo puno mislili. Tako da imam delova na prodaju od ovog ruskog motora :D
 
Mali da osvezimo temu, radilo se dosta do sad. Danas se motor farbao pa ovih dana ubacivanje :) Pravimo brak izmedju Nemca i Rusa :D
Photo_0042.jpg

Photo_0040.jpg

Photo_0046.jpg

Photo_0047.jpg


Uskoro postavljam slike ubacivanja motora...
 
Ovaj je kao nov, nema punih 2000radnih sati od kojih vise ima u praznom hodu nego u radu posto je iz gradjavinske masine. Nikad nista nije otvarano na njemu sem sad kartera posto smo izbacivali kamionski karter i stavljali autobuski.
 
Ovaj sa turbom treba da je 320 ks koliko mi se cini. Svaka boja kad je tek ofarbana je jedne nijanse a kad se osusi potpuno je tek prava nijansa koja treba. znaci nije opticka varka nego realnost
 
[TABLE="width: 1"]
[TR="class: article_table_header"]
[TD]Number of cylinders[/TD]
[TD="align: right"]V6[/TD]
[/TR]
[TR="class: article_table_odd_row"]
[TD="align: left"]Bore[/TD]
[TD="align: right"]128 mm[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]Stroke[/TD]
[TD="align: right"]142 mm[/TD]
[/TR]
[TR="class: article_table_odd_row"]
[TD="align: left"]Cubic capacity[/TD]
[TD="align: right"]10965 cm2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]Combustion system[/TD]
[TD="align: right"]Four-stroke diesel with direct injection[/TD]
[/TR]
[TR="class: article_table_odd_row"]
[TD="align: left"]Compression ratio[/TD]
[TD="align: right"]16,9:1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]Power[/TD]
[TD="align: right"]190 kW (253 hp)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Ovaj sa turbom treba da je 320 ks koliko mi se cini. Svaka boja kad je tek ofarbana je jedne nijanse a kad se osusi potpuno je tek prava nijansa koja treba. znaci nije opticka varka nego realnost

Uf, nedaj Boze :) Posto sam mu dogradio intercooler mislim da ce sad biti oko 240ks na nekih 2100obrtaja sto su mu i radni obrtaji. Na 2500 ima 253ks.
 
Nazad
Vrh