Rostselmash

Ne nasedaj na provokacije. :ppozdrav: Uvek ih je bilo i biće.
 
ДА су произвели и 26 комбајна опет би га купио ;) Нису то кинеске патике па да буде залепљен лепком,прави се у држави где се не штеди на материјалу:) И комбајн сасвим пристојно изгледа и уређен чак боље од неких европских комбајна а као нов кошта доста мање.
 
heh, dobri ste... Sigurno nije stedjeno na materijalu jer je tezak 11 tona bez hedera :) a da izgleda ljudski, izgleda. Pogotovo kabina, sedeo sam u gotovo svim zapadnim kombajnima (oko tog godista) i mogu reci da je i bolje uradjen od nekih. Nije da ga hvalim al najlepsi je :D (zato sto je moj)
 
ДА су произвели и 26 комбајна опет би га купио ;) Нису то кинеске патике па да буде залепљен лепком,прави се у држави где се не штеди на материјалу:) И комбајн сасвим пристојно изгледа и уређен чак боље од неких европских комбајна а као нов кошта доста мање.
Koliko je nov nigde nemogu da nadjem.
 
Bio sam u Rusiji pa sam video njihovo stanje,ne mora biti lep i moderan,ali nepoderiv i funkcionalan MORA biti,a i pristupacan.

- - - - - - - - - -

I zamolio bih bez daljnje rasprave o "ciljanju" ko bi sta,jer nije tema prikladna po bilo kom osnovu,a posebno ne po "ciljanju" .
 
Da se pohvalim.... Stigli pre par dana iz Bugarske. Pokupovali smo brdo delova za motor tacnije sve sto je trebalo, jedino nismo nasli radilicu. Za sam kombajn je doneto: sine doba, hidro cilindar doba, par lezajeva i osovina slamotresa. Tako da gotovo sve imamo sto je potrebno sem radilice. Cak je i turbina uzeta nova :) Sto se radilice tice izgleda da cemo opet za Bugarsku negde u januaru ili februaru kad stigne iz Rusije do njih. Sad treba samo da se zasucu rukavi pa da ga spremimo do sledeceg zita :D
 
Bugarki po autobuskim stanicama koliko hoces, mislim na ove sto rade za pare. I to ujutru. Ceh je izasao negde oko 1700eura. Nova turbina je 320eura dok osovina slamotresa zajedno sa lezajevima i remenicom je 220eura. Racunaj da je za claas merkatora koji ima 40ak godina sama osovina 700eura. Cene su stvarno daleko povoljnije nego kod zapadnih. Radilica je sto sam za sad uspeo da nadjem oko 1400eura u Bugarskoj. Poslao sam mail poljacima pa cekam da odgovore da vidim da li su povoljniji. U Ukrajini ima delova za ove kombajne koliko hoces i to dobrim jeftinije nego u Bugarskoj ali tamo je jebeno ratno stanje pa ne bi isli tamo,....
 
Nazad
Vrh