Romanovske ovce

slike su za pohvalu,jako lepo negovana grla u ambijetu za pohvalu,svaka cast marina,o grlima nebih kometarisao sem da fino izgledaju iz razloga da drzim drugu rasu ovaca,pozdrav
 
Pozdrav Marina.
"Blago vama...moje pretežno janje po dva komada...samo je jedna od 20 ovaca imala trojke
pozdrav"
Pokušaj sa planiranim parenjem i pripremom ovaca.Nakon što odbiješ janjad drži ovcu odvojeno dok zasuši, a onda je intenzivno hrani 2-3 tjedne.Nek cijelo vrijeme može vidjeti ovna.Nakon toga pusti ovna na parenje.Tako bi ovca trebala imati više jajnih stanica za oplodnju.
Inače ti stado izgleda jako lijepo.Koliko suz stare i gdje si ih nabavila?

 
@marina nesekiraj se marina" imaces" i petorke samo dok budes duze na forumu ali onda neces smeti staviti slike sa jaganjcima:haha:
 
hvala Vam na komentarima...vla,majilovac,strile....
Ovce sam kupila prije 4 mj...i tada sam prvi puta iz bliza vidjela ovce..i odmah sam ih zavoljela..40 komada sam kupila u Bjelovaru..stado, a 10 negdje u Zagorju.
Imam oko 10 šiležica, a ostale su stare od 3 do 6 godina . Imam 2 ovna i formirala sam 2 stada...i sve imaju pedigre..kaj sam morala puno platiti..
Ali to se stalno pari..nikako da ih odvojim..Ima malo janje 10 dana i već se pari...tko bi i pomislil??Uhodat ću se do druge godine...malo mi je teško..učim..čitam...ali ide
Idem potražiti koju fotkicu
ugodna Vam veče

---------- Poruka napisana u 21:48 ---------- Prethodna poruka je at 21:42 ----------



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:48 ----------

@marina nesekiraj se marina" imaces" i petorke samo dok budes duze na forumu ali onda neces smeti staviti slike sa jaganjcima:haha:

rado bi ja imala takve petorke..i fotkala bi ih na sve načine u svakoj pozi
 
marina tek si krenula nista se na brini bice svega i imas odlicne rezultate 10 dana posle jagnjenja parenje super ce ti biti proslek samo polako
 
Zbog brzog parenja i imaš samo po jedno ili dva janjeta.Možeš i tako, pa ćeš imati više janjenja, ali i manje janjadi.Izaberi sama kako misliš da je najbolje organizirati uzgoj.
Sretno.
 
Sve čestitke za stado. Na fotografijama bi pozavidjeli mnogi profesionalci. Trojke su prelijepe, a biće i četvorki samo polako.

---------- Poruka napisana u 22:56 ---------- Prethodna poruka je at 22:46 ----------

bato87 obrisi poruke u inboksu
molim moderatora da posle obrise ovaj post
 
nije samo stado kod marine lepo i ambijent takodje. sa ovako dobrim pocetkom sigurno ce kasnije doci jos bolji rezultati, cestitam i puno srece
 
Hvala rus82, petrovo,strile,ljubo 31,slavis na komentarima i podršci!
A kaj se tiče fotkica drago mi je da vam se sviđaju...
Šaljem vam jednu fotku za ..dobro vam jurto i ugodan radni dan!

---------- Poruka napisana u 09:31 ---------- Prethodna poruka je at 09:27 ----------



Uploaded with ImageShack.us
 
Dobrodosla @marina,sa ovim pocetnim stadom nema greske,samo selekcija i kvaliteni muski kasnije...
strile ti je vec rekao kako da organizujes pripust,odvoj ovnove i pustaj ih samo po potrebi da odrade posao
 
Pozdrav Marina.
"Blago vama...moje pretežno janje po dva komada...samo je jedna od 20 ovaca imala trojke
pozdrav"
Pokušaj sa planiranim parenjem i pripremom ovaca.Nakon što odbiješ janjad drži ovcu odvojeno dok zasuši, a onda je intenzivno hrani 2-3 tjedne.Nek cijelo vrijeme može vidjeti ovna.Nakon toga pusti ovna na parenje.Tako bi ovca trebala imati više jajnih stanica za oplodnju.
Inače ti stado izgleda jako lijepo.Koliko suz stare i gdje si ih nabavila?

U ovom postu piše da odvojena ovca celo vreme bi trebala videti ovna, pa bih molio @strile da mi objasni zbog čega zar nije dovoljno samo ih razdvojiti nego moraju i da se gledaju?
 
Pozdrav drustvo,evo i mene posle duzeg perioda vidim svasta se izdesavalo.Marina sve cestitke i samo napred. :ppozdrav:
Kvicoje treba da se gledaju i "mirisu" iz razloga sto ce oboje "jedva cekati" da se medjusobno njuskaju i pare kada ih spojis,a kada su potpuno razdvojeni ni ne znaju sta je iza druge strane zida.To je isto kao kada bi tebe stavili u jednu sobu a neku devojku u drugu,a ti ni ne znas da postoji.A ovako kada je vidis ili jedva cekas da je upoznas ili jedva cekas da pobegnes. :haha:
 
kada se spremaju ovce za pripust treba ih prvo zasusiti i onda jedno 20-tak dana dobro hraniti uz dopunu zitaricama (kukuruz ili najbolje ako se ima raz oko 300gr dnevno ) ovan u tom periodu ne sme biti sa njima , a bilo bi jos bolje da ge nemogu ni videti ni cuti.kada prodje to vreme onda se ovan ubaci 3 dana da bude sa njima i onda se ponovo odvoji i vrati nakon 17 dana.garantovano ce se sve pariti i bice jegnjenje u samo dva termina sa razmakom od 17 dana. kod romanovki ceo ovaj postupak je 100 %.Ovan takodje se mora jako dobro hraniti, najmanje 30 dana pre pocetka parenja
 
Sve mi se zakompliciralo...ne znam..sad ći ih pustiti sve zajedno..odvojit ću ovnove slijedeće godine u 7 i 8 mj...da nemam janjad u 12 i 1 mjesecu...
Tek sam ih sada upoznala...neka je bređa..neka se tjera..Ali puno hvala na savjetima i dobrodošlici..puno se ovdje može naučiti!
Nadam se da ću sa vremenom savladati gradivo_Oko ovaca se brinem ja i moja djelatnica..nama je dosta stvari teško napraviti kao ženama..katastrofa je jedan ovan,,hoće nas udarati..i kak ću ga odvojiti nemam pojma..možda se do idučeg ljeta primiri . Treba mi samo vremena...i maknut ću ja ovna ako bude i dalje zločesti

---------- Poruka napisana u 17:35 ---------- Prethodna poruka je at 17:32 ----------



Uploaded with ImageShack.us
zločesti ovan...razbio si je nos u tovu...zelati se u ogradu svom snagom..malo sam mu ga pošpricala ...

---------- Poruka napisana u 17:38 ---------- Prethodna poruka je at 17:35 ----------



moj suprug i ovan...hrabar mi je suprug preko ograde..hehehe

---------- Poruka napisana u 17:41 ---------- Prethodna poruka je at 17:38 ----------



Uploaded with ImageShack.us
 
Marina...znam da nije lako pronaći kvalitetnog ovna, ali rešavaj se Ti ovoga što pre.Kada jednom krene da udara čoveka teško da će stati, a ipak je zdravlje preče.
Pozdrav i želim Ti uspeha u ovčarstvu.
 
razmišljam o tome...a postal je zločesti prije 2 mj...sad su nešto umirio, ali sa velikim oprezmo idem pokraj njega
hvala vojvođanin!
 
Nazad
Vrh