Romanovske ovce

obzirom da Velimira poznajem dosta dobro smatram ga poznavaocem ove rase zato sto je:
1.odgajivac iste i ima odlicne rezultate
2.procitao i naucio sve sto se moglo naci na svim relevatnim jezicima (srpski,ruski,engleski,francuski) o ovoj rasi
3.obisao sva bitna stada u srbiji i BIH i poznaje skoro sve odgajivace i sa njima razmenjuje iskustva (dovoljno je reci da je ucio od pionira u ovoj rasi kod nas g. Bata Milovica ,zive enciklopedije ovcarstva)
 
@miladinovicu
sta se bre kome pravdas bio Velimir poznavalac ili ne (a jeste ito dobar) ovo je melez i tacka pa imao pedigre kakav god bio a to sto neke iskreno misljenje boli nek rese taj problem sami sa sobom.
Ima li sta novo kod drugih kolega ovcara da zavrsimo vise ove budalastine zanima me dokle smo stigli sa pomoci nasem kolegi Aci iz V.Kamenice osim mene @miladinovica iskrenog @Velimira i jos par kolega ima li jos raspolozenih za pomoc?
 
Sto se tice pomoci, b92 tj Uros Davidovic ce u emisiji imati ukljucenje ili malo reci o tome zahvaljujuci clanu @ nena,koji pokusava da pomogne takodje svim snagama
prekopirao sam apel za pomoc i u caht temu na forumu
Mi gore navedeni i kolega sarbanac cemo mu dati nesto grla to je dogovoreno vec
Pokusavamo pregovarati i sa kolegama iz Hr oko nabavke odredjenog broja grla i tu se nadamo u pomoc @ medoline i njenih veza
 
Velimire,ako nije problem da napises tacnu adresu u Ljigu posto cesto dolazim u Ljig pa bih voleo svratiti do tebe.(nesto mi ne funkcionisu privatne poruke )van teme je al sta da radim.hvala
 
:off_topic: pozdrav svima na forumu i još jednom apel za pomoć Aci. Žao mi je što nema Slaviše Njegića na forumu od njega se ima mnogo naučiti i ovčarstvu i o ljudskosti.:ppozdrav:
 
Interesuje me dali romanovske ovce kao i druge kvalitetne rase ovaca imaju prirodnu osobinu da se za 2 godine 3 puta jagnje.
 
Наша овца, стара око годину ипо дана. На прошлом јагњењу двојке у октобру а сада тројке.
2n6bt07.jpg

Dali su ovi jagnjići stigli za prodaju?
@velimir očisti PP od poruka
 
Помаже Бог народе,
хвала Квицоје било је препуно, нисам обратио пажњу. Нису стигла за продају, мада и немам тачан увид јер ми је један део стада због недостатка простора код оца на Убу а међу њима и ова овца. Генерално јагњад за приплод не продајем са старошћу мањом од неких три, четири месеца.
У неком сам послу ових дана па нисам стигао да се јављам на форум. А видим да се захуктало после Медолинине реакције на мој пост. Мало ме је изненадила таква њена реакција. Поготово, жена се и приватно обратила мени поводом овог апела за помоћ Аци са жељом да и она допринесе некако да би се ублажила ова несрећа. Због тих низа порука апела за помоћ у овој теми сам и размишљао да ли да шаљем онај свој пост и прекинем ту серију порука помоћи. Али, хвала Богу, после неког времена видим да се опет вратило дешавање на то како би се помогло Аци.
Баш сам данас био код њега у посети и одвезао му троје женских јагњади од Миладиновића и мене. Видим да је јуче добио неке овчице од Рајка и још понеку од других... тако да одазивају се људи што је најбитније али ваљало би и још. Незгодно је што су у Србији стада са романовкама углавном мала и мало их има па је ваљда људима некако и незгодно да дају.
Миркопожега, што се тиче тачне адресе она је: Кадина лука бб. Не верујем да ти то нешто значи тако да је најбоље да ме контактираш на 01484362 или 0641959943
Хвала колегама који су се јављали и поводом ове Медолинине и моје преписке и што су објективно сагледали чињенице. Морам признати да су ме и неки претерано исхвалили. Ипак сам ја само један ситан овчар са малим стадом и малим стажом искуства.
Све најбоље!
 
i ja se nadam da ce biti jos ljudi koji znaju sta je pomoci drugome u nevolji
nisam stigao da uslikam ovcicu koju sam uzeo od velimira za vikend,jutros sam je ja malo naruzio makazama,a slika ce bit posle vikenda,da se vidi da mu je svaka tura sve bolja i bolja(iskreno ova je jos lepsa od one na strani 55,al videt cete vec)
 
Jutros se cuo sa Acom
dobio je nesto jagnjadi u drugim rasama koju bi prodao da bi uzeo romanove ako nekoga znate kome treba nesto od ovoga broj je 014270370
ima-
sarolea muskog sa farme u Murgasu
IDF ovnica od Antonijevica iz Cacka
W ovcice takodje od jednog vrsnog odgajivaca iz Valjeva
nadam se da moderatori nece zameriti
 
Nazad
Vrh