Romanovske ovce

Ako smem da se ubacim zasto nema slike na kojoj se ovom ovnicu jasno vidi rep:ppozdrav:
 
rc7jf4.jpg
 
Реп изгледа у реду, колко се види са слике мада је сликано са висине и не види се баш најбоље и због вуне.Ако би могла да се мало зумбира глава, за тренутак ме подсетила на главу сафолка. Делују ми уши за нијансу дуже и оборене. Виђао сам раније мелезе ф3 који су имали браонкасту нијансу вуне. Али опет не би смео да ти кажем са сигурношћу да ли је мелез или не. Јел размишљаш да га пазариш? И успут, мислим да је малко старији од 5мес. али опет ништа са сигурношћу не тврдим.
 
295bznl.jpg


Пре неку годину сам нашао на нету ове слике. Ту се виде примерци са неким смеђим нијансама.Дал су чисти, то не знам. На нашим просторима је већина романовских добијена претапањем па се дешава понекад да искочи неки нестандардан примерак, поготово што се боје тиче.
 
Реп изгледа у реду, колко се види са слике мада је сликано са висине и не види се баш најбоље и због вуне.Ако би могла да се мало зумбира глава, за тренутак ме подсетила на главу сафолка. Делују ми уши за нијансу дуже и оборене. Виђао сам раније мелезе ф3 који су имали браонкасту нијансу вуне. Али опет не би смео да ти кажем са сигурношћу да ли је мелез или не. Јел размишљаш да га пазариш? И успут, мислим да је малко старији од 5мес. али опет ништа са сигурношћу не тврдим.
Ja se slažem sa ovim mišljenjem, mada sam vidio križance sa safolkom čiji je eksterijer gotovo identičan romanovskoj.Takođe su imali riđ ili crvenkast zatiljak.
 
Pogledajte prethodne slike. Slike su snimane mobilnim telefonom.
Vjerujte mi na reč da je rep ok ali je loša slika i sve se nevidi jasno.
i rekao sam da pogledate jagnje u pozadini to mu je sestra.
ovan je iz trojki i ojagnjen je tačno 15 februara.
 
Најбоље би било Смићко ако си у могућности да пошаљеш слике његовог оца и мајке, можда би тада могли колко толко да разрешимо дилему.
П.С. Код јагњади је реп до првог шишања углавном обрастао вуном. Дешава се и код одраслих оваца исто да је обрастао ако су баш у доброј форми мада се оне углавном услед честог јагњења помало офуцају па им вуна спадне са репа и стомака.
 
[url=http://www.dodaj.rs/?3S/xJ/3FNHE7Qt/picture-146.jpg]
picture-146.jpg
[/url]
pozdrav,mogu li znalci malo ocjeniti ovog ovna,dobijam ga u zamjenu za svog,moj je star 2,5god a ovaj 1god i ima papire
 
Nazad
Vrh