Romanovske ovce

Prava je steta,u jednom danu je zbrisano najmanje 10 posto populacije romanovskih ovaca u srbiji
Cuo sam se sa Acom,zaista je tragicno to,to svaki odgajivac zna...
pozdrazavam Velimirovu akciju i nadam se da ce se ljudi odazvati ovom pozivu
 
Ja mislim da bi i Opstina njegova trebalo da mu nadoknadi stetu, kod nas je tako, nek se raspita. Coveku je pre par godina grom ubio nekoliko krava i kobilu i Opsina mu je nadoknadila stetu jer se radi o prirodnoj nepogodi!
 
Svaki seljak ,svaki poljoprivredni proizvođač i svi građani treba da saosjećaju sa ljudima koji su pogođeni ovakvim nesrećama. U ovakvim slučajevima treba da pomognu svi , lokalne zajednice(opštine), a posebno oni iz najbližeg okruženja( komšije ).
U R. Srpskoj u svakoj opštini postoji odsjek za poljoprivredu u okviru kojeg je i komisija za štete koja procjenjuje štete, i na osnovu tih izvještaja ministarsvo isplaćuje 40% od procijenjenog iznosa. Ostali dio procijenjene štete namiruje se iz opštinskog budžeta i iz donacija.
Svaka šteta a posebno ona u stoci domaćinstvima teško pada pa bi iz to razloga svi trebali imati razumijevanja i pomoći koliko mogu.
Solidarnost prije svega.
 
kbx6c7.jpg
111486a.jpg
2zic21s.jpg
245mu79.jpg

Evo mojih prinova koje polako stižu, a ima i jedno pečeno koje sam stavila u rubriku pečenja!!!!:cool:
 
Реци ми Медолина ове овце са претпоследње слике јел су ти све са папирима, јел се све воде као чистокрвне романовке?
 
nek su korisni medolina i nek ih bude ko pleve sto se kaze kod nas

@gutaod u pravu si ali nazalost kod nas je sve poremeceno u drzavi
ti si mi preporucio acu prosle godine za kupovinu ovnica ovcice sa slike pa bi nam bilo lakse svima kad bi napravili neki dobrovoljni fond za pomoc clanovima a sad trenutno aci
jer je pre svega dobar i posten cove pa bi mozda mogli mi da mu pomognemo ko kolko moze
 
Реци ми Медолина ове овце са претпоследње слике јел су ти све са папирима, јел се све воде као чистокрвне романовке?
Velimire sve moje ovce su sa papirima tj. rodovnicima i u selekciji tako da ja ženske isto tako prodajem sa papirima!!!!!:osmeh:
 
Hvala Petrovo janjad je stvarno zaigrana i vesela, a ovce su šišane ove godine i to negdje u 5 mj. ali su šišaći previše pogledali u čašu a premalo na vunu dvojicu sam morala isterati iz farme!!!!!
I to se događa:haha:!!!!!
 
Poslednja izmena:
neki clanovi su se organizovali interno npr ja i velimir,sarbanac i kolege sa uba...
okacit cu broj racuna Acin danas ovde pa ko hoce i moze neka uplati novac a mi blizi cemo dati prilog u grlima
 
evo i broja racuna ako neko moze da pomogne kolegi u nevolji
credy banka
150-100 146 251 93 76-83
na ime Aleksandar Isidorovic
 
Ako bi se svi koliko nas ima u ovoj temi skupili i dali po jedno grlo coveka bi vratili u zivot a nama jedno grlo neznaci puno njemu bi bilo veoma znacajno ovom prilikom vas sve pozivam da iskupimo koliko ko moze organizujemo se i iznenadimo coveka.
Sta je jedno grlo zamislite da vam je uginulo kao jagnje ili ga stavili na razanj i pojeli sa drugarima za toliko bi se strpeli zato vas molim da u ovoj temi pokazemo solidarnost ipomognemo coveku jer je zasluzio na dobro ce nam se vratiti molim za konkretne predloge koliko ko moze neka se izjasni pa cemo se nekako organizovati.
Posto nemam cistokrvnih romanovki dacu par meleza f1 pa ako zeli ciste neka ih proda i nek uzme sta mu se svidja bolje je nego nista.
Zelim sve da vas pozdravim u nadi da cemo pokazati kolegijalnost:ppozdrav:
 
Velimire sve moje ovce su sa papirima tj. rodovnicima i u selekciji tako da ja ženske isto tako prodajem sa papirima!!!!!:osmeh:
То сам те питао јер видим на слици да има и мешанаца. Ја сам мислио да у Хрватској није исто стање са папирима као код нас кад оно и код вас има муљаже. Ипак папир све трпи...
 
Nazad
Vrh