Romanovske ovce

wt96pj.jpg
P070611_18.25
2wny2pg.jpg
v6ohtj.jpg
bdlh8x.jpg

ovo su moji pomoćnici i moje cure slikane mobitelom
 
Slaviša svaka čast za ispoštovanu reč i poklon manastiru. Oduševljeni su ovnićem. Pozdrav
 
Драги народе,
желим да вас обавестим о немилом догађају који се десио једном нашем пријатељу и колеги овчару Аци из Ваљевског краја.
У уторак, 5.јула њему је настрадало у једном дану 21 грло оваца од удара грома . Тај дан је захватило велико невреме његово село и било је доста грмљавине и нажалост је његово стадо задесила та несрећа. Од укупног броја оваца остало му је сад само 3 овце и петоро јагњади. Од настрадалих грла је 10 било оваца, један ован и десеторо јагњади од тридесетак и нешто кила. Сва настрадала грла су била романовске расе и то је још већа штета јер је иначе мало има у Србији. Већина оваца је била сјагњена. Чуо сам се са њим и поред велике несреће човек није клонуо духом што му је двадесетогодишњи труд и рад однет у једном дану и даље жели да гаји романовске овце.
Молим драге колеге који могу, да некако помогнемо овом човеку. Колико ко може, јагње, овца, новчани прилог, или ко има грла за продају да понуди повољније цене или да поклони овце скроз или ако има поверење да сачека да човек стане на ноге па врати кроз јагњад. Углавном свака помоћ је добродошла.
Реч је о узгајивачу оваца Аци из Ваљевске Каменице и ово су његови бројеви телефона уколико неко жели да га контактира: 014270370 и мобилни: 0642812287.
Ако уредници сматрају да би било добро могли би овај апел и да ставе негде на насловну а ја сам ставио овде јер је реч о узгајивачу романовских оваца.
 
Nazad
Vrh