Romanovske ovce

k9gdcg.jpg


ovo je rohan ošišan.
 
moze da bude da je taj tvoj mjesanac sa pramenkom a otac mu romanov vec sam ti govorio da ga odvojis od ovaca na nekih 25-40 dana od ovaca i da ga dobro hranis kako mi dobio koju kilu i da bi mrkao ako ti kazes da je se samo jedna ovca ojagnjila
 
ja njemu dajem svako jutro po jednu fanglu zidarsku jecma,zobi..svako jutro.Prekuce se ojagnjila jos jedna ovca koju je on mrkao.Primijetio sam da se on interesuje za joj jednu ovcu.Ovo parenje i jagnjenje je najvjerovatnije posledica njegove nezrelosti od prosle godine.
moze da bude da je taj tvoj mjesanac sa pramenkom a otac mu romanov vec sam ti govorio da ga odvojis od ovaca na nekih 25-40 dana od ovaca i da ga dobro hranis kako mi dobio koju kilu i da bi mrkao ako ti kazes da je se samo jedna ovca ojagnjila
 
Kolege molio bih ako neko zna dali ima za prodaju romanovski ovan starij ili dvizac da nije samo predaleko od Valjeva,da mi ostavi kontakt.Unapred hvala
 
Kolega Petkoviću,

zbog veoma male populacije romanovske rase ovaca u svetu vode se česte polemike oko standarda. Pošto je visoka plodnost jedna od glavni osobina romanovske rase svi trenutni pravci u selekcije su orjentisani u tom smeru. Šta mislite da li je bitan izgled (tj. da li treba biti forsiran) ili plodnost? Česte su žestoke polemike kod kolega iz zemalja E.U. oko standrada u pogledu ekterijera. Tako da postoje visoko plodna stada sa najvećim indeksom jagnjenja, a ovce su skoro sve beloglave. Dalje, kod mnogih vrsta standardi se vremenom menjaju. Uzmimo za primer kod pasa, za rasu nemački ovčar stanadardi su promenjeni značajno u zadnji trideset godina, to dobro znaju stariji uzgajivači nemački ovčara.

U Ruskoj Federaciji su aktuelni standardi još iz doba SSSR-a (oktobar 1984.), a odavno su izgubljene mesne linije romanov rase i ruske kolege u zadnje vreme pokušavaju da revitalizuju iste.

Ruski standardi (prevod pomoću Google):

http://translate.google.ba/translat...u=http://fermer.ru/sovet/zhivotnovodstvo/7242

Pozdrav svim kolegama.
 
E pa Slaviša ovo je jako lijepo objašnjeno i jako jasno za sve one koji "šilje" rep od Romanovske dali je crn ili bijel!:kisa:
Pozdrav svima!!!!!!:cao:
 
Nazad
Vrh