Romanovske ovce

Веома је интересантан податак из овог чланка да постоје грла са 4 и више функционалних сиса тако да је одлично решење за многобројна легла. Искрено, први пут наилазим на овај податак. :sta:
 
I ja sam se tome cudio na netu skoro nista nisam nasao o tome,nisu retk agrl asa 2 funkc i 2 nefunkc sise ali sa 4 i vise funkc iznenadjen sam.
ako neko zna nesto vise o ovome neka pise
 
Miladinovicu, meni ako nesto nije jasno , molim te ko Boga odgovori mi na P.P. jer moze da se desi da odgovaramo ,, kod nadleznih sluzbi" :haha: :ppozdrav:
Hvala Ti za onu informaciju, pokazala se kao tacna...
Ipak cu te poslusati. Hvala. :ppozdrav:
 
Mogu Ti reci da me je spasio belaja, malo je falilo da se uvalim kod nekih tamo prevaranata, pored Drine... :ppozdrav: ( Ti znas oko cega..) Ima da ga predlozim za clana biblioteke :haha:
 
Mozda otvorim i detektivsku agenciju:):),a ti Deki doktore daj malo nam pojasni ove 4 sise valjda su vam pricali nesto na tom faxu sem farmakologije i zaraza;)
@ Karalic
Pa neko odozgo te cuva od belaja,mene je samo poslao da te upozorim
Ma to pored drine sve nesto cudan svet :udri:
Ma vec sam clan,nego s godinama sve je manje vremena da se nesto moze procitat i naucit za svoju dusu
:ppozdrav:
 
Ta dwa su ti najwaznija,tu mož" da se zaglawiš,owo drugo je luk i woda!:)Za te 4sise ipak pitajte diplomirane,neću da objawljujem moju tezu za sada,pa da mi neko mazne pa da kako onda da odbranim buduci doktorat,widis da plagijatori wrebaju swuda!:haha:
 
a jel?pa dobro gosn doktorantu ako je tako:):)
znam da se ljudi pate s tim bas bas,vise sto su profani stoka nego sto je materija teska.
da da dobro ste procitali STOKA!:)
 
Ja mislim obrnutó,da u 90% slucajewa da se student ne potrudi dowoljno kad rokne,a u onih 10% prófani ispadnu do sto si ti rekao.:)
 
Sam se cuvaj i Bog ce te cuvati, :ppozdrav:
Nego, ako treba imam ja neke prijatelje koji rade na institutu za meso, sve neki Doktori, pa ako treba da se pita za neko naucno objasnjenje , nije frka. :cao:
 
Evo fotografija romanovski ovaca koje su parene sa muflonom.





Mešanac sa romanovskim ovcama.




Jagnjad od muflona sa majkom romanovskom ovcom.





Mešanci kao jagnjad.





Odrasli mešanci muflona i romanovske ovce.
Post je spojen: [time]1265146205[/time]
_________________________________________________
P.S. Ruski pastiri sa svojim stadom.




Fotografisano na Savindan 2008. godine.
 
:D :D :D
Bravo za slike,da se vidi lepo ono o cemu se prica kao o mitu
Moram priznati da su simpaticni ovi mesanci.sto se njihove reproduktivne sposobnosti tice kako tu stoje,mogu li se pariti i sa ovcama i sa muflonima ili...?
 
Hvala Miladinoviću. :ppozdrav:

A što ne bi moglo. Isti je broj hromozoma 54, ako šta nije menjano u zadnje vreme. :sta:
Trebalo bi da se mogu pariti sa ovcama i muflonima, kao i međusobno kao melezi. A Ovis Muflon je jedan rodonačelnik ovaca.

Moram otići ove sedmice da fotografišem onog "muflona" o kom sam pisao. Išao je u švaleraciju ovih dana i nije bio kući. Sad se vratio. Rekoše mi da ima muflonske rogove.
Post je spojen: [time]1265147810[/time]
_________________________________________________
P.S. Meni ovi mešanci u pubertetu toliko liče na srne ili neke antilope. Ne znam, stvarno su prelepe.
 
Nema na cemu:)
Pitam da ne skitam;)
Mesanci su bas elegantni nekako,vitki a skladni,vidi se da su zenke u pitanju,po slici mi se cini da su vece od pravih muflon zenki malo
uslikaj i tog muzjaka da kompletiramo porodicu ako ga nadjes,izgleda je jako popularan,ako ima potomke bilo koje vrste uslikaj i njih ako uspes
:ppozdrav:
 
Ал су цакани ови мали мелези...мислим да нисам видео лепшу јагњад.
Код Митића стоји да су неограничено плодни, значи могу све комбинације.
 
Kod nas su poznati slucajevi kada su srne odlazile do tora i u tor sa ovcama, sa pase.. Te su ih tako i domacini hvatali.
Ali, nije mi poznato da su se parili. Mislim na srne, jer kod nas nema muflona. :nono:
 
U okolini Ljiga mislim da je prosle godine rodjeno nesto se lici na potomka srne ili na genetsku mutaciju,bilo na tvu,st a je bilo s tim ne znam.goluzdravo roze boje,koza se vidi,tad je imalo oko 20kg,duga glava samo dlaka skoro pa bez vune
 
Srne su se na latinskom zovu Capreolus Capreolus i mislim da su blize kozama ( Capra Prisca / rodonacelnik koza sa balkana, izumrela) nego ovcama tako da mislim da je nemoguce da srndac i ovce dobiju potomstvo

Inace ima dosta razlike izmedju naseg muflona Ovis Musimon i Argala, Ovis Amon koji je divlja ovca u predelima rusije gde se gaje romanovske i sa kojim su one mozda ukrstane. Jos samo da kazem da je evropski muflon rodonacelnik nasih kratkorepih i sitnih pramenki a da su cigaja i azijske ovce poreklom od argala.
Da ne detaljisem vise ali mislim da kad se prica o melezima sa muflonom treba se paziti o kom muflonu se radi.
 
Nazad
Vrh