Romanovske ovce

Potreban mi je savet. Prilikom šišanja ovaca i korekcije papaka, šta od vakcina dajete ovcama, i na koji nacin tretirate parazite? Hvala.
 
Mi naše vakcinišemo u Oktobru, znači više od pola vremena sjagnjene i nismo imali pobačaja, mada mi je jedan veterinar rekao da on neće da vakciniše sjagnjene ovce.
 
Ivermektin može i sjagnjenoj ovci, ja prakticiram neposredno poslije janjenja, tada dajem i Monil protiv metilja.Njega se ne smije davati mjesec dana prije mrkanja i mjesec dana poslije. Vjerojatno isto treba paziti i kod ostalih sličnih sredstava.
 
Danas nove trojke, 2 ž+1 m, kolika je bila ocekivao sam cetvorke, slike u subotu. Ostala jos jedna da se ojagnji.

- - - - - - - - - -

Upravo sam dobio jos jedne trojke 3 muskarca, mama dodje i kaze jos troje al sve muškarčine.
Ukupan zbir na pocetku ove godine 7 ovaca
18 jagnjadi.
Ove ovce imaju dvije godine i ojagnjile su mi po 8 jagnjadi. Februar 2012 po dvoje + septembar 2012 po troje i mart 2013 po troje.
 
svaka cast neka ti je sa srecom

- - - - - - - - - -

zani ma me koliko kila iamaju janjad iz dvojki sa mjesec dana odprilike hvala
 
Evo novih slicica
4tpusn.jpg

2r6p734.jpg
 
Zani ma me koliko dana nakon jagnjenja se mrkju ovce treba li ih u tom periodu odvajat od ostalih davat ima posebnu hranu ili samo pustit ovna odvajaju li se janjad u to periodu
 
ima vec 38 dana kako se ojanjila vec sam poceo ovna pustat po malu hrani se dobro dajem im silazu i posipam prekrupom hvala
 
Nazad
Vrh